1. EVROPSKE IGRE v Bakuju, STRELSTVO:
Urška Kuharič osvojila 17. mesto z zračno puško na 10 m

V Bakuju v Azerbajdžanu od 12. 6. do 28. 6. potekajo 1. evropske igre. Na igrah nastopa 6.342 športnikov iz 49. evropskih olimpijskih komitejev.

Barve Slovenije v Azerbajdžanu zastopa tudi Ormožanka Urška Kuharič. Mogoče prva ormoška olimpijka?

Na njih je danes, v torek 16. 6., prvič nastopila tudi Ormožanka Urška Kuharič. Strelka ormoškega Kovinarja je tekmovala v streljanju z zračno puško na 10 m. Z rezultatom 412,6 kroga je osvojila odlično 17. mesto. Druga naša strelka Živa Dvoršak je z izkupičkom 411,0 kroga osvojila 26. mesto. Kuharičevi je za uvrstitev v veliki finale osmih najboljših zmanjkalo 3,1 kroga.

Urška Kuharič pred prvim nastopom v Bakuju.

Pred prvim nastopom v Bakuju.

Našo mlado strelko čaka še en nastop: malokaliberska puška trojni stav na 50 m.

412,6 kroga je bil izkupiček Urške Kuharič, kar je zadostovalo za končno 17. mesto.