Žuran (+2), Belec (+16), Mavrič 1, Rajšp 1, Bogadi 5, Žmavc, Radujković, Čudič 6 (3), Gregorc 5, Hrupič, Topolovec, Šišmanovič 4, Kljajič 5, Mesarić 5, Kirič. Trener: Saša Prapotnik
Izola IP: Ti. Ponikvar (+4), Kevič (+3), Jurič 1, Jelovčan 3, Dolenc, Gorela, Božič 4 (2), Bubnič, Čosić 4, Koštric, Fidel 4 (2), Smolnik 6, To. Ponikvar, Slobodnik, Kojič.Trener: Borut Hren
Sedemmetrovke: Jeruzalem 4 (3), Istrabenz Plini Izola 6 (4).
Izključitve: Jeruzalem 10 minut, Istrabenz Plini Izola 12.
Igralec tekme: Boštjan Belec (Jeruzalem Ormož).
Trdnjava Hardek je gostila derbi začelja med Ormožani in Izolani, kjer so točke štele dvojno. Ekipi sta pred tekmo na svojem bančnem računu imeli po dvanajst točk in štiri točke prednosti pred najbližjim zasledovalcem Sevnico. Primorci so po dveh zadetkih krožnega napadalca in bivšega reprezentanta v mlajših selekcijah Jelovčana povedli z 2 : 0, ob tem so domačini zapravili sedemmetrovko preko Čudiča. Slab začetek ni zmedel Vinarjev, ki so hitro po golih Mesarića in kapetana Čudiča izenačili na 2 : 2. Po zadnjem izenačenju na tekmi na 5 : 5 v 11. minuti je Jeruzalemu uspel delni izid 6 : 0 in prevzem vodstva z 11 : 5. Obramba gostiteljev je bila čvrsta, na golu je posledično s tem briljiral vratar Belec, ki je do odmora zbral izjemnih 13 obramb. Osem minut zasedba Jeruzalema ni prejela zadetka. V napadu so pri domačinih bili nevarni prav vsi igralci in prednost je narasla že na +8 (16 : 8). Izolani so v zadnjih sekundah 1. polčasa zapravili sedemmetrovko preko Čosiča in zamudili priložnost, da na odmor odidejo s šestimi točkami zaostanka. Gostje so zelo dobro vnovčili izključitvi Rajšpa in Žmavca, ter se Ormožanom po golih Smolnika, Juriča in Božiča približali na pet golov zaostanka (17 : 12 in 18 : 13). Za pet točk so gostje zaostajali tudi v 45. minuti (23 : 18), nato pa je domača ekipi znova uspel delni izid z 6 : 0 za visoko vodstvo v 53. minuti z enajstimi točkami (29 : 18). Tudi pri tej lepi seriji Ormožani niso prejeli kar osem minut zadetka. Ekipa Jeruzalema je na koncu lovila zmago z šestimi točkami, ki prinaša prednost v primeru, da bi ekipi po rednem delu imeli isto število točk. Namreč Izola je v Kraški slavila z rezultatom 30 : 24. Zato tudi mladinci in kadeti pri Vinarjih niso dobili večje minutaže od štirih minut, kar pa je bilo dovolj Mavriču, da se je še tretjič v tej sezoni vpisal med strelce na članski tekmi. Z podobnimi predstavami v prihodnosti bi si Ormožani morali hitro zagotoviti obstanek v ligi, kar je njihov edini cilj v tem prvenstvu. Trener Saša Prapotnik je svojim varovancem po zmagi nad Izolo privoščil štiri dni počitka.

Z zmago do ugodnejšega žreba
Vinarji so na tekmah v drugem delu sezone izpolnili zadani cilj, ki je bil domači zmagi proti Svišu in Izoli, ki sta po kvaliteti enakovredni Ormožanom. V zadnjem 22. krogu rednega dela sezone Jeruzalemčke čaka gostovanje na Bonifiki pri Cimosu, ki je daleč od prave forme in v finančnih težavah na kar niso vajeni v koprskem klubu. Tekma med Cimosem in Jeruzalemom bo odigrana v soboto 9. marca, saj Koprčane pred tem čaka nastop v Pokalu EHF proti Goppingenu. Končno deveto mesto v rednem delu Vinarjem prinaša lažji razpored, kjer bi vprašanje glede obstanka v ligi lahko rešili že po dveh krogih. V 1. krogu Lige za obstanek bo Jeruzalem v soboto 16. marca gostil Krško, teden dni kasneje pa ga čaka gostovanje pri Sevnici. Z obema zmagama bi prednost pred nasprotniki bila dovolj velika za mirno končnico sezone.

ROKOMET, 1. B SRL, 14. krog:
Padec v 2. polčasu
Dol Hrastnik – V. Nedelja Carrera Optyl 34 : 25 (14 : 12)
V. Nedelja: Dogša (+8), Preac (+2); Zorec 4, Bračič 2, Hanželič 4, Ivančič 11, M. Špindler 1, Veselko 1, Majcen 1, Bezjak 1, Marin, Hojžar. Trener: Bojan Munda
V 20. minuti so gostje še vodili za 2 (10 : 12), nato pa kar dvanajst minut niso zadeli in Dol Hrastnik je povedel z 14 : 12. Gostje iz Velike Nedelje so po seriji 4 : 0 prevzeli vodstvo (14 : 16), nato pa v štirih minutah prejeli šest golov in gostiteljem dovolili, da povedejo z 20 : 16. Vrnitve več ni bilo. Na koncu je zmaga Dol Hrastnika po prikazanem previsoka. V 15. krogu pri Veliki Nedelji v soboto 9. marca gostuje zasedba Mokerc Iga.

MLAJŠE SELEKCIJE:
STAREJŠI DEČKI A (letniki 1998 in mlajši):
V sredo 27. 2. tekma proti Brežicam

Ljubitelji rokometa si lahko v sredo 27. 2. ob 16.45 uri ogledate zanimivo rokometno predstavo starejših dečkov A med:
RK JERUZALEM ORMOŽ – RK BREŽICE KRŠKO
Tekma v veliki meri odloča o potniku na zaključni turnir. Vzpodbuda mladim Ormožanom bo več kot dobrodošla.