FUTSAL, 1. SFL, 17. krog:
Tomažu ni uspelo ostati prvoligaš

Kljub pustnemu času za naše športnike ni bilo počitka. Še posebej ne za futsalerje Tomaža, ki so v 17. krogu igrali ključno tekmo za obstanek v 1. SFL. Nasprotnik je bila ekipa Benedikta, ki je pred tekmo zasedala deveto mesto z 11 točkami, dvema točkama več od zadnjeuvrščenega Tomaža.

Izidi 17. kroga:
KMN Bronx – FC Litija 9:2 (4:1)
1:0 Grželj (7.), 1:1 Turk (8.), 2:1 Radiškovič (10.), 3:1 Grželj (11.), 4:1 Zajc (15.), 4:2 Ručna (24.), 5:2 Lazarevič (28.), 6:2 Radiškovič (30.), 7:2 Peroša (32.), 8:2 Radiškovič (37.), 9:2 Radiškovič (40.)

KMN Oplast Kobarid – Zavas Siliko 5:3 (0:1)
0:1 Jereb (15.), 1:1 Sovdat (26.), 2:1 Kos (27.), 3:1 Kos (28.), 4:1 Širok (31.), 4:2 Končan B. (31.), 5:2 Lenarčič (33.), 5:3 Končan G. (40.)

KMN Tomaž Šic Bar – KMN Benedikt 0:3 (0:2)
0:1 Senekovič (13.),0:2 Senekovič (18.),0:3 Senekovič U.(34.)

Proen Maribor – Puntar 8:3 (2:1)
1:0 Čeh (6.), 2:0 Čeh (8.), 2:1 Rutar (15.), 3:1 Čeh (22.), 4:1 Čeh (23.), 5:1 Hasanbegović (26.), 5:2 Rutar (27.), 6:2 Škorić (32.), 6:3 Rutar (33.), 7:3 Fetić (37.), 8:3 Grdović (39.)

Dobovec Pivovarna Kozel – KMN Sevnica 6:1 (3:1)
0:1 Martić (6.), 1:1 Rednak (6.), 2:1 Jurić (13.), 3:1 Jurić (14.), 4:1 Jurić (24.), 5:1 Drobne (28.), 6:1 Jurić (33.)

Vrstni red po 17. krogu:
Proen Maribor 49, FC Litija 36, KMN Bronx Škofije 28, KMN Oplast Kobarid 27, Dobovec Pivovarna Kozel 26, KMN Sevnica 23, FK Zavas Siliko 18, Puntar 15, KMN Benedikt 14, KMN Tomaž Šic Bar 9.

Petelinom ni šlo nič od nog na pomembni tekmi proti Benediktu.

Gostitelji so dobro odprli tekmo in že po minuti igre zatresli okvir vrat. V 5. minuti pa je po strelu Mitja Gašpariča dobro reagiral gostujoči vratar Tjaž Lovrenčič. Minuto zatem tudi lepa priložnost na nasprotni strani, vendar je prvi strelec Benedikta Bojan Klemenčič meril prek vrat. Gostujoči vratar je izjemno reagiral tudi v 7. minuti, ko je zaustavil obetaven napad Tomaža preko Davida Goričana. Boljšo igro domačinov je gostujoči trener Tomislav Novak prekinil z minuto odmora, kar se je izkazalo za pomembno potezo, saj je njegova ekipa v uvodnih minutah zaigrala v krču.
Za gostitelje je bila usodna trinajsta minuta, ko je Urban Senekovič z globinsko podajo našel od strani domačih pozabljenega Marka Senekoviča, kar je slednji izkoristil za prvi gol na tekmi.
Zaključek 1. polčasa je bil v znamenju rumenih kartonov, ki so padali po tekočem traku. Sodnika Simon Todorovič in Aleš Močnik Perič sta jih do odmora podelila kar štiri. Pri domačih so porumeneli Kristian Vrbnjak, Domen Školiber in Mitja Gašparič, pri gostih Alen Kapun. Prosti strel iz obetavne razdalje v 19. minuti so izkoristili gostje. Na 2 : 0 je z atraktivnim golom povišal Marko Senekovič s svojim drugim zadetkom na tekmi. S prednostjo dveh golov za Benedikt sta se ekipi odpravili tudi na odmor. Okrog 200 gledalcev je v 2. polčasu pričakovalo popoln napad domačih proti golu Benedikta, a so napadi Petelinov bili jalovi in neuspešni. Zato se je trener Tomaža Marjan Magdič že v četrti minuti nadaljevanja odločil, da zaigra z vratarjem v polju. Vlogo vratarja v polju je opravljal kapetan Miha Magdič, a žal ne preveč uspešno, saj so gostje imeli nekaj lepih priložnosti za tretji zadetek. Le tega jim je preprečil vratar Jernej Krajnc, ki je na tej tekmi pomembni zamenjal poškodovanega Miha Prijola. Tomaž je imel več žogo v svoji posesti, a to je bil dan, ko enostavno žoga ni hotela v gol in domačim je voda vse bolj pričela teči v grlo. Ob tem je Benedikt v svojem golu imel razpoloženega Lovrenčiča, ki je zaustavil nekaj res nevarnih poskusov Tomaža. V 33. minuti sta si ekipi skočili v lase in sodnika sta imela polne roke dela. Porumenela sta David Goričan pri Tomažu in Marko Senekovič pri gostih, pri domačih pa je pordečel Domen Školiber, ki je moral zapustiti igrišče. Benedikt je s pridom izkoristil igralca več v polju in preko Urbana Senekoviča povišal svojo prednost na 3 : 0. Zmagovalec je bil praktično odločen in s tem tudi poznan potnik v drugo ligo. Do konca se mreži na eni in drugi strani več nista zatresli in ostalo je pri izidu: Tomaž Šic bar – Benedikt 0 : 3, polčas 0 : 2.

Zadnji krog bo na sporedu 10. marca. Tomaž čaka gostovanje v Tolminu pri Puntarju.