NOGOMET, MNZ Ptuj, Superliga 6. krog:
Ormožani prekinili niz treh porazov; Središče še vedno brez zmage v prvenstvu

Nogometaši v ptujski Superligi so odigrali tekme 6. kroga, ki je na petih tekmah ponudil kar 26 zadetkov, kar je največ doslej v kakšnem krogu v sezoni 2015/16. Zato so ljubitelji nogometa zagotovo lahko bili zadovoljni z videnim.

Rezultati 6. kroga:
Tržec 6 : 4 Apače
Središče ob Dravi 0 : 2 Cirkulane
Gerečja vas 2 : 3 Bukovci
Stojnci 3 : 3 Aha Emmi Bistrica
Carrera Optyl Ormož 2 : 1 Hajdina

Naša predstavnika sta zabeležila poraz in zmago. Na sobotni tekmi so Središčani morali priznati poraz neugodnim Cirkulanam, ki so z zmago v Središču napredovale na visoko drugo mesto. Domači trener Aleš Lesjak je tekmo pričel z enajsterico: Nikola Hranić v golu, David Perišič, MIha Sakelšek, Grega Borko, Aleš Lesjak, Robert Zadravec, Mitja Cimerman, Robert Govedič, Sašo Habjanič, Josip Novak in Marjan Ivanuša. Priložnost za igro so še dobili: Patrik Škvorc, Jernej Rotar, Filip Štamberger in Božo Klanjčar. Za ekipo Cirkulan, ki jo vodi kot trener Damjan Bezjak sta v 31. in 33. minuti bila uspešna Matej Krajnc in Borut Kolar. Tako je ekipa Središča tudi po šestem krogu ostala brez zmage v prvenstvu. Še bolj je boleč podatek, da je ekipa v Športnem parku Trate gostila štiri tekme in zbrala le tri točke, kar jih uvršča na predzadnje deveto mesto.

V nedeljo so nogometaši Ormoža Carerre Optyl gostili Hajdino in po treh zaporednih porazih proti Gerečja vasi, Bukovcem in Cirkulanam dosegli pomembno zmago z 2 : 1. Trener Drago Posavec je tokrat na gol moral postaviti igralca Blaža Zidariča, ki pa je nad pričakovanji opravil svojo nalogo. V polju so zaigrali: Matjaž Hriberšek, Luka Perčič, Patrik Jaušovec, Dejan Mesarec, Tadej Kolarič, Miha Podplatnik, Rok Lah, Luka Tomašič, Žiga Rajh, in Alen Žinko. Zaigrali so še: Benjamin Grmič Knuplež, Jaka Kolarič in Jan Vočanec. Že v 7. minuti je Ormožane v vodstvo popeljal Patrik Jaušovec. V 26. minuti se je med strelce vpisal Tadej Kolarič, ki je domačo prednost povišal na 2 : 0. V 70. minuti so si gostitelji preko Dejana Mesarca zabili avtogol, vendar nato uspešno zdržali brez prejetega gola in se veselili tretje prvenstvene zmage na šestih odigranih tekmah. Z devetimi točkami so Ormožani na petem mestu. Za vodilnimi Bukovci zaostajajo že sedem točk, za drugouvrščenimi Cirkulanami pa le dve točki.

V 7. krogu v soboto 10. oktobra ob 15.00 uri Ormožane in Središčane čakata gostovanji. Ormožane v Slovenski Bistrici in Središčane na Hajdini.

Gorica – ŠD Mlinše 2:3 (1:1)
1:0 Miljanič (4.), 1:1 Močnik (16.), 1:2 Knez (25.), 2:2 Filipič (27.), 2:3 Dolinšek (39./10m)

FK Dobrepolje – FK Ptuj 6:4 (3:2)
0:1 Šilec (3.), 1:1 Boben (5.), 2:1 Kavaš (11./ag.), 2:2 Pihler (14.), 3:2 Marolt (16.), 4:2 Boben (33.), 5:2 Knez (33.), 5:3 Krajnc (34.), 5:4 Kavaš (20.), 6:4 Strnad (40.)

KMN Oplast Kobarid – FK Kebelj 2:3 (1:1)
1:0 Škrinjar (9./ag.), 1:1 Žigart (10.), 2:1 Školč (24.), 2:2 Pučnik (29.), 2:3 Fridrih (38.)

FSK Stripy – Tomaž Picerija Ozmec 1:4 (1:1)
0:1 Magdič (4.), 1:1 Malenšek (18.), 1:2 Magdič (27.), 1:3 Magdič (31.), 1:4 Magdič (38.)

FK Zavas – KMN Velike Lašče 3:0 (1:0)
1:0 Tušar (10). 2:0 Tušar (25.), 3:0 Jereb (37.)

Petelini v petek 9. oktobra 2015 ob 19.30 uri na Hardeku gostijo zasedbo Zavasi, ki je v 1. krogu ugnala Velike Lašče s 3 : 0.