ROKOMET, 1. NLB Leasing liga, 9. krog:
Krka preprečila Jeruzalemu pot na sam vrh
Krka Nm – Jeruzalem 28 : 21 (15 : 12)
Krka Nm:
Baznik (5 obramb), Rašo, Jurečič 7, Lavrič 4, Didovič, Okleščen 2, Pevec, Pršina, Irman, Jeraj (7 obramb), Jakše, Kovačič 2, Furdi, Papež 6 (2), Orlič, Klobčar 7.
Jeruzalem: Šutalo (3 obrambe), Kavčič 1, Horvat, Bogadi 2, Radujković 4, Veselko 4 (2), Žuran, Grizolt, Kocbek 3, Balent (6 obramb), Ozmec 2, Mesarić, Petrovič 1, Rajšp, Cirar 1, Kolmančič 3.
Sedemmetrovke: Krka 2/2; Jeruzalem 4/2.
Izključitve: Krka 12 Nm; Jeruzalem 6 minut.
Igralec tekme: Jernej Papež (Krka Nm).
Jeruzalemu v Novem mestu ni uspelo poseči po sedmi zaporedni zmagi. Največ krivde pri tem leži v smoli glede poškodb. Ekipa je na Dolenjskem zaigrala brez prvega strelca lige Bojana Čudiča in Tilna Kosija. Na ogrevanju se je poškodoval ormoški bombarder Rok Žuran in v prvih minutah tekme še krožni napadalec Danijel Mesarić. Kljub težavam s poškodbami se moštvo trenerja Saše Prapotnika ni predalo in je skozi celoten 1. polčas dihalo za ovratnik Novomeščanom. Najvišja prednost domačih v prvem delu tekme je znašala tri zadetke (8 : 5, 12 : 9, 14 : 11, 15 : 12). Škoda za slabši zaključek 1. polčasa, ki so ga Dolenjci dobili z delnim izidom 6 : 3 (9 : 9 – 15 : 12). Pri vodstvu Krke z 18 : 16 je Jaša Rajšp bil v protinapadu zaustavljen s prekrškom za sedemmetrovko, tega mnenja nista bila sodnika David Sok in Mitja Smolko, saj je njuna piščalka ostala nema. Krka je sodniško napako izkoristila z novim golom in vodstvom 19 : 16. V nadaljevanju je najprej trener Prapotnik prejel izključitev zaradi ugovarjanja, nato še Jure Kocbek zaradi prekrška in za piko na i še Rajšp zaradi ugovarjanja. Gostitelji so tri igralce več v polju izjemno izkoristili in po delnem izidu s 5 : 0 v 51. minuti povedli s +7 (23 : 16). Zmagovalec je bil odločen.
V soboto 14. novembra ob 19.00 uri Jeruzalem na Hardeku gosti zasedbo Sevnice. Verjeti je, da se bo kdo od poškodovanih že vrnil do pomembne tekme s Sevničani.

Trenutek, ko sta si izključitvi prislužila najprej Jure Kocbek in nato še Jaša Rajšp. Pred tem je bil že izključen trener Prapotnik. Tri igralce več v polju so Novomeščani odlično izkoristili.

IZJAVI:
Mirko Skoko (trener Krka Nm): Pričakoval sem težak derbi, ampak moramo vedeti, da je bil nasprotnik danes v zelo oslabljeni zasedbi, saj niso imeli ključnih igralcev kot so Čudič, Žuran, Mesarić. To nam je v veliki meri zelo olajšalo delo. Ne glede na to, mislim, da smo se na tekmo pripravili zelo dobro, glave fantov so bile na pravem mestu. Morda smo v drugem delu naredili preveč napak. Me pa izredno veseli, da smo končno tekmo dobili na račun odlične igre v obrambi in srčno upam, da bo tudi v bodoče obramba naš ključ do novih zmag.
Gregor Grizolt (Jeruzalem Ormož): Ekipi sta se maksimalno pripravili ena na drugo. Zgovoren podatek temu je majhno število prejetih zadetkov. Žal se je na ogrevanju poškodoval Žuran, med tekmo pa Mesarić in mislim, da brez tistega, ki ga ni, se enostavno mora igrati naprej. Mi nikakor nismo uspeli povezati tri štiri uspešne napade zapored. Nismo našli prave niti igre in moram čestitati ekipi Krke na zasluženi zmagi.