ROKOMET, 1. SRL 11. krog:
Jeruzalem – Cimos 24 : 35 (12 : 18)
Žuran (4 obrambe), Belec (5 obramb), Šulek (1 obramba); Rajšp 5 (1), Bogadi 1, Žmavc 1, Radujković 1, Čudič, Gregorc 3, Cvetko 1 (1), Kirič, Šišmanovič 5, Kljajić 4, Mesarić 1 (1), Špiljak 2. Trener: Saša Prapotnik
Cimos: Vran (16 obramb – 5 x 7m), Škof; Dobelšek, Grzentič 2, Brumen 10 (5), Bombač 6, T. Poklar, Krivokapić, N. Poklar, Hrastnik 4, Konečnik, Rapotec 1, Gavranović 2, Bundalo 3, Bošković 5, Osmajić 2. Trener: Fredi Radojkovič
Sedemmetrovke: Jeruzalem 8/3; Cimos 6/5.
Izključitve: Jeruzalem 4; Cimos 2 minuti.
Igralec tekme: Jure Vran (Cimos Koper).
Rokometaši Cimosa po pričakovanjih niso imeli težjega dela na Hardeku, saj je razlika v kvaliteti med ekipama prevelika. Ob tem je trenerju Frediju Radojkoviču uspelo spočiti Gorazda Škofa in Milorada Krivokapića, Nikola Manojlović pa sploh ni pripotoval v Ormož. Izid je bil izenačen do 6. minute (4 : 4), gostiteljem pa je lepo kazalo tudi pri zaostanku enega zadetka (8 : 9). Ko je Jure Vran zaklenil svoja vrata in ko je stekel polprotinapad Avtomobilistov, ki velja za najboljšega v državi, je prednost naraščala iz minute v minuto. Na odmor so gostitelji odšli z zaostankom šestih točk (12 : 18), čeprav bi ob boljši realizaciji zaostanek lahko bil bistveno manjši. Osemnajsti zadetek za Koprčane je v zadnji sekundi 1. polčasa iz 12 metrov s pravo bombo dosegel reprezentant Črne Gore Vladimir Osmajić. Na uvodu v drugi del tekme so gostje še povišali prestavo navzgor in prvič pri rezultatu 24 : 14 povedli za deset točk ter visoko prednost brez večjih težav obdržali do konca. Še največji aplavz sta pri Jeruzalemu požela mladinec Matic Šulek za zaustavljeno sedemmetrovko Novaka Boškovića in kadet Rok Cvetko za dosežen gol iz sedemmetrovke junaku tekme Vranu. Eno boljših tekem v dresu Vinarjev je odigral 21 – letni Jaša Rajšp, ki je začel tekmo z metom 5/5, na koncu pa žal strmel preveč k atraktivnosti pri doseganju zadetkov, kjer ga je dvakrat zaustavil koprski vratar. Zaradi poškodbe je trener Saša Prapotnik spočil Danijela Mesarića, ki je na igrišče stekel le dvakrat pri izvajanju sedemmetrovk. Na tekmi so gostitelji od osmih sedemmetrovk zapravili pet, izvajalcev pa je bilo kar šest. V 12. krogu Ormožane v soboto 24. novembra ob 19.00 uri čaka gostovanje v celjskem Zlatorogu, kjer je na veliko veselje celotne slovenske rokometne javnosti v soboto padel sloviti nemški Kiel.

Matjaž Brumen (Cimos Koper) v letošnji sezoni igra odlično. Na Hardeku je dosegel 10 zadetkov.

IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalem Ormož):
Tekmi proti Cimosu in Celju nam služita kot priprava na tekmo proti Sevnici, ki je po kvaliteti premagljiv nasprotnik. Cimos je dokazal zakaj spada v sam vrh in je zasluženo slavil. Na nas je, da marljivo treniramo in pobiramo točke tam, kjer so dosegljive. Takšnih tekem pa bo do novega leta precej, zato v mesecu decembru moramo biti v čim boljši formi.

REZULTATI 11. KROGA:
CELJE PIVOVARNA LAŠKO – IZOLA ISTRABENZ PLINI 32:18 (20:7)

Mačkovšek 8, Marguč 5; Fidel, Smolnik 4.
GORENJE – RIBNICA RIKO HIŠE 37:29 (19:15)
Dolenec 7, Gaber in Melić 6; Koražija in Jamnik 6.
JERUZALEM ORMOŽ – CIMOS KOPER 24:35 (12:18)
Rajšp 5; Brumen 10, Bombač 6.
KRKA – SVIŠ PEKARNA GROSUPLJE 38:32 (19:15)

ŠKOFLJICA P. PEČJAK – VELIKA NEDELJA CO 28:28
Šmartno 13, Slovenj Gradec 11, M. Gorišnica 4, Velika Nedelja CO 3 …

Škofljica – Velika Nedelja Carrera Optyl 28 : 28 (9:15)
Postava in strelci RK Velika Nedelja Carrera Optyl:
Jakob Majcen 2, Tadej Kaučič 2, Jure Hržič, Matjaž Hanželič 2, Mitja Horvat 1, Aleš Bezjak, Dejan Veselko 7, Matej Bračič 3, Tadej Preac 2obr., Dejan Ivančič 9, Matjaž Tušak 2, Maksimiljan Dogša 13obr., Domen Lorenčič, Jure Zemljič, Gregor Hojžar, Matic Marin.
Škoda za izgubljeno točko!
Velikonedeljčani, tudi tokrat nekompletni, so se želeli vrniti s težkega gostovanja s polnim izkupičkom. Željam so bili zelo blizu, vendar je nekaj napak v zaključku tekme botrovalo, da so na svoj račun vknjižili samo točko.
V soboto Velikonedeljčanom prihaja v goste vodilna ekipa lige, zato bo pomoč navijačev več kot dobrodošla. Slovenj Gradec je odlična ekipa, vendar tudi Velikonedeljčani kažejo dokaj dobro igro. Če bi uspeli zmanjšati število napak, je tudi zmaga dosegljiva.
Vir: RK Velika Nedelja, Janko Meško

Jeruzalemčki so se na derbijih s Celjem veselili dveh zmag, kar je dokaz, da so ekipe na pravih poteh.

MLAJŠE SELEKCIJE:
KADETI (letniki 1996 in mlajši):
Sedma zmaga zapored
Jeruzalem – Celje PL 33 : 29 (14 : 14)
T. Cvetko (16 obramb – 2 x 7m), Caf; G. Horvat, Kosi 2, Žižek Cvetko, Kavčič, D. Ozmec 1, R. Cvetko 11 (1), Šandor 5, Štumberger 1, D. Kociper, V. Lukman 2, Kolmančič 11 (5).
Derbi vodilnih ekip skupine Vzhod je postregel s tekmo številnih preobratov. Najprej so povedli Ormožani z 13 : 8, goste pa je v igro z odličnimi obrambami vrnil vratar Tilen Leben, ki je do odmora zbral kar 14 obramb. Celjanom je uspel delni izid 7 : 0 in so zaostanek 14 : 10 spreobrnili v vodstvo z 14 : 17. Realizacija metov Jeruzalemčkov v 1. polčasu je bila slaba in so za 14 zadetkov porabili kar 30 metov (14/30=47%). Celjanom, ki so v 11. minuti ostali brez pordečelega Jovana Hrustla, je v 36. minuti uspelo povesti za +4 (15 : 19). Nato pa so sledile minute Jeruzalema. Obramba čvrsta, na golu odličen Tomaž Cvetko, napad izjemno natančen in sledila je serija 6 : 0 za preobrat in vodstvo z 27 : 24. Žal gostitelji niso bili do konca sproščeni, saj so imeli veliko prostora za izpeljavo protinapadov, vendar si tega v odločilnih trenutkih niso upali izvesti. Na srečo je napad zadeval in Ormožani so povedli z 31 : 26 (delni izid 16 : 7) in zmagovalec je bil odločen. Realizacija metov v 2. polčasu je s strani Jeruzalema bila odlična in je znašala izjemnih 19/23=83%. Pohvaliti je potrebno celo ekipo za izjemno borbenost proti fizično močnejšim Celjanom. Pošteno je omeniti, da ekipa Celja v predtekmovanju nastopa brez Malusa, Beđetija, Janca, Cvetka, Marguča in tokrat poškodovanega vratarja Kastelica. Dovolj razlogov zakaj so Celjani največji favoriti za naslov državnega prvaka v kadetski konkurenci.

STAREJŠI DEČKI A (letniki 1998 in mlajši):
Zaslužena zmaga Jeruzalemčkov
Jeruzalem – Celje PL 27 : 23 (13 : 10)
Caf (14 obramb), Fekonja; Ulaga, Bot, D. Ozmec 6, Luci, Lukner, Ciglar, Kavčič 1, Žižek Cvetko 3, Kosi 7 (3), T. Hebar, Niedorfer, G. Horvat 6 (1), Plavec 4.
Tekmo starih rivalov in udeležencev vseh Final 4 v preteklosti so zasluženo dobili Jeruzalemčki, ki so že v prvem delu z 38 : 36 slavili v Zlatorogu. Za razliko od prve tekme sta se tokrat ekipi izkazali z čvrstimi obrambami. Še posebej odlična je bila obramba gostiteljev na čelu z vratarjem Kevinom Cafom, ki je zbral lepih 14 obramb. Domačini, ki so ograli zelo hitro, so vodili celo tekmo (8 : 5, 10 : 6, 21 : 15). Pri vodstvu z +6 so zapravili vsaj pet lepih priložnosti za še večje vodstvo in Celjani so se približali na -3 (23 : 20). V zaključku je Ormožanom znova uspelo uiti na +5, 26 : 21 in zmagovalec je bil odločen. Obe ekipi se bosta tudi letos potegovali za uvrstitev na Final 4. V naslednjem krogu Jeruzalemčki gostujejo pri Pomurju. Na tekmi bodo priložnost za igro dobili igralci z manjšo minutažo in nekateri letniki 1999.

STAREJŠI DEČKI B (letniki 1999 in mlajši):
Celjani fizično premočni
Jeruzalem – Celje PL 20 : 34
Zapisnik tekme v naslednjih dneh.

MLAJŠI DEČKI A (letniki 1999 in mlajši):
Visoka zmaga
Jeruzalem – Slovenj Gradec 32 : 12 (17 : 3)
Firšt Šeruga; A. Munda 2, G. Hebar 3, Notersberg 14 (3), T. Šulek 1, B. Zadravec 7, Belec 1, P. Ozmec 4, Torič, Sovič.
Kljub okrnjeni zasedbi so Jeruzalemčki visoko ugnali Korošce, ki so v preteklosti zmeraj bili trd oreh za Ormožane. Gostitelji so hitro povedli z 8 : 1, polčas 17 : 3, tik pred koncem 32 : 11. V naslednjem krogu MDA in MDB v soboto 24. 11. gostujejo pri ekipi Moškanjci Gorišnica.