ROKOMET, 1. SRL 1. krog:
Koroški šok za Vinarje

Slovenj Gradec – Jeruzalem 28 : 27 (10 : 13)
G. Čudič (15 obramb), Belec; Korpar 3, Krabonja 2, Melnjak 1, Rajšp, Bogadi, Gorenšek 6, B. Čudič 5 (2), Hebar, Kljajič, Ivanuša, R. Žuran 4, Kukec 2, Špegel 4, Sok. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 7/7; Jeruzalem 3/2.
Izključitve: Slovenj Gradec 8; Jeruzalem 20 minut.
Rdeča kartona: Korpar (46), Melnjak (55 – 3 x 2).
Igralec tekme: Sebastjan Sovič (Slovenj Gradec)
Rokometaši Jeruzalema so v Slovenj Gradcu doživeli hladen tuš in zabeležili nepričakovan poraz. Po dobrem začetku in vodstvu z 9 : 4 je le malo kdo v dvorani slutil, da bi Slovenj Gradec lahko šokiral Vinarje. Vendar je borbenim Korošcom v 55. minuti uspeli izenačiti na 23 : 23. V dramatičnem zaključku pri vodstvu gostiteljev z 27 : 26 Jeruzalemčki zaigrajo z vratarjem v polju, Čudiča je zamenjal Hebar, in Gorenšku je 11 sekund pred koncem uspelo izid izenačiti na 27 : 27. Rokometaši Slovenj Gradca so odigrali hitri center, Ormožanom ni uspelo dovolj hitro opraviti menjave na golu in Sovič iz sredine igrišča zadeva prazna ormoška vrata za zmago in za največje presenečenje 1. kroga v 1. SRL. Najboljši strelec Slovenj Gradca je bil Sovič z 10 goli, Mehinović je dodal 6, Selimović 5 in Mujanović 4 zadetke. Vzrokov za poraz Jeruzalema je kar nekaj. V prvi vrsti slaba igra v napadu, kjer so zatajili glavni nosilci igre. V 2. polčasu so Prleki slabo zaigrali še v obrambi, ki je v drugem delu prejela kar 18 zadetkov. Številnim prejetim zadetkom so botrovale tudi izključitve, saj so Vinarji v 2. polčasu na klopi za izključene presedeli kar 16 minut, skupaj 20 minut. Ob tem so v 46. minuti ostali brez pordečelega Korparja (direkten rdeč katon) in v 55. minuti še brez Melnjaka (3 x 2). V sredo Vinarje čaka gostovanje v Mariboru v 1/16 finala Pokala Pivovarne Union. V soboto ob 19.00 uri v goste Jeruzalema prihajajo Celjani, ki bodo na Hardeku nastopili brez kaznovanega trenerja Zvonimirja Serdarušića. Ormožani bodo v 2. krogu nastopili brez pordečelega Korparja.