ROKOMET, NLB Leasing liga, 6. krog:
Odlična predstava Ormožanov proti Krki
Jeruzalem – Krka 31 : 25 (12 : 10)
Bratanovič (11 obramb – 1x7m), Balent (4 obrambe – 1x7m); Kolmančič 1, Kavčič, Bogadi 4, R. Cvetko, Radujković 5, Čudič 10 (5), Gregorc 2, Veselko, Grizolt, Kocbek 3, Kosi, Mesarić 3, Petrovič 1, Rajšp 2. Trener: Saša Prapotnik
Krka: Štangelj (10 obramb), Božič (1 obramba); Jurečič 8 (3), Lavrič 1, Didovič, Okleščen 2, Rojc 2, Irman 2, Jakše 1, Rašo, Smolnik 1, Vidmar, Adamčič, Cvikl, Potić 2, Klobčar 6 (2). Trener: Mirko Skoko
Sedemmetrovke: Jeruzalem 7/5; Krka 7/5.
Izključitve: Jeruzalem 10; Krka 10 minut.
Igralec tekme: Bojan Čudič (Jeruzalem Ormož).
Že dolgo časa ni bilo tako prijetno na tekmi ormoških rokometašev, ki so na Hardeku pred 300 gledalci gostili Krko in zasluženo dosegli tretjo prvenstveno zmago. Novomeščani so pred tekmo bili v vlogi rahlega favorita, ampak hardeška trdnjava je znova pokazala svojo moč. Navijaški del dvorane, ki ga zasedajo navijači Ormožani, je bil izpolnjen do zadnjega kotička. Navijači glasni, domača ekipa nabrita kot je lahko le želeti. Krka je vodila le enkrat (3 : 2) in to v 7. minuti, ko je zadel njihov prvi strelec ter mladinski reprezentant Jan Jurečič. Na vodstvo gostov so Vinarji odgovorili s serijo štirih zaporednih zadetkov in vodstvom v 14. minuti s 6 : 3. Goste je v igri držal vratar Matej Štangelj, ki je do odmora zbral solidnih 6 obramb, eno več kot na drugi strani Zlatan Bratanovič v golu Jeruzalema. V treh primerih je domače vodstvo znašalo že štiri zadetke, a se je Krka po zaslugi petih zadetkov levega krila Mitja Klobčarja približala le na gol zaostanka (11 : 10). V nadaljevanju najboljših dvajset minut domačinov v tem prvenstvu. Bratanovič je marljivo zbiral obrambe, do 48. minute, ko ga je zamenjal Tomislav Balent je zbral 11 obramb, kapetan Bojan Čudič je še enkrat dokazal zakaj je prvi strelec lige, obramba Jeruzalemčkov je bila čvrsta. Po seriji petih zaporednih golov v pičlih petih minutah so varovanci trenerja Saše Prapotnika v 40. minuti povedli s +7 (20 : 13). Vrnitve za Krko, ki pet minut ni zatresla mreže Jeruzalema, več ni bilo, saj so gostitelji na krilih fanatične publike prednost višali iz minute v minuto. Najvišja prednost je v 50. minuti znašala že dvanajst golov (29 : 17). V zaključku tekme (31 : 20) je trener Prapotnik ponudil priložnost igralcem s klopi, kar so Dolenjci spretno izkoristili in prepolovili visoki poraz na končnih -6 (31 : 25). Za razliko od minulih tekem, ko je met Vinarjev bil katastrofalen, pa se je tokrat zaustavil pri solidnih 67% (31/46). Za predstavo si domači fantje zaslužijo veliko pohvalo in le upati je, da bodo v tej smeri nadaljevali tudi v prihodnje. V sredo 15. oktobra ob 18.00 uri Vinarje čaka gostovanje pri državnih prvakih Celjanih.

ROKOMET, 1. B SRL, 4. krog:
Pričakovana zmaga Šmartnega
Herz Šmartno – V. Nedelja Carrera Optyl 36 : 31 (18 : 10)
Herz Šmartno:
Žižek, Ži. Pregelj, Gradišek, U. Poglajen 1, Bahovec 6, Šmejc 2, L. Poglajen, Muratovič (13 obramb), Cestnik 3, Bučar, Avsec 3, Ž. Berglez 7, Močnik 7, D. Berglez 5, Kukovica (3 obrambe), Kus 2. Trener: Jaka Keše
V. Nedelja Carrera Optyl: Zorec 1, Kučič 3, Bombek 4, Meško, Mavrič 2, Bezjak 1, Prapotnik 1, Štefičar 3, Preac (7 obramb), Klemenčič (4 obrambe), Lorenčič 1, Cimerman 3, Vukan 5, Šerod 6, Hojžar 1. Trener: Tomi Matjašič
Sedemmetrovke: Herz Šmartno 6 (6), Velika Nedelja Carrera Optyl 4 (2).
Izključitve: Herz Šmartno 14 minut, Velika Nedelja Carrera Optyl 14 minut.
Šmarska ekipa je začela tekmo zelo dobro, po nekaj minutah je bil rezultat že 4:0. Gostje so zelo težko spremljali tempo prve postave, ki je višala razliko že v sredini prvega polčasa na 11:4, na polčasu pa je bilo že 8 zadetkov razlike, 18:10. V drugem delu se je dobra igra nadaljevala, več priložnosti pa so dobivali tudi ostali igralci. Dobrih 15 minut pred koncem je trener Jaka Keše dal priložnost prav vsem igralcem s klopi. Gostje so sicer znižali rezultat, ampak so poraz na koncu le ublažili. V 5. krogu k Veliki Nedelji prihaja ekipa Cerkelj, ki je še edina brez točk.

MLAJŠE SELEKCIJE:
KADETI (letniki 1998 in mlajši):
Kadetom Jeruzalema prvi derbi
Celje PL – Jeruzalem 32 : 33 (15 : 14)
Caf, Šutalo; D. Ozmec 4, Kavčič 8, Kosi 13 (6), Ciglar, Koderman 1, Zidarič, M. Hebar 1 (1), Grabovac, Žižek Cvetko 6. Trener: Uroš Krstič
Prvi polčas je bil izjemno izenačen, saj sta ekipi kar 14 – krat bili poravnani. Po zapravljenih napadih in strelih Jeruzalemčkov so Celjani povedli s 17 : 14 in v nadaljevanju z 20 : 16, 22 : 18, 23 : 19. V zaključku so domačini po tretjih izključitvah ostali brez prvega igralca tekme Gregorja Ocvirka (12 zadetkov; rdeči v 47. minuti) in levičarja Nejca Drobeža (3 zadetki; rdeči v 52. minuti). Borbeni Ormožani se tudi tokrat niso predali in so bolje odigrali zaključek tekme in se veselili zmage s 33 : 32. V igri Jeruzalema je še precej rezerv, bo pa ormoška ekipa še močnejša ob vrnitvi poškodvanega bombarderja Gašperja Horvata. V 3. krogu na Hardek prihajajo sovrstniki Gorenja.

Druga zmaga. Padli Avstrijci.
V. Nedelja Carrera Optyl – HIB Liebenau Graz 29 : 25 (11 : 15)
V. Nedelja Carrera Optyl:
Škrjanec, A. Munda, Gašič 6, M. Hržič 1, Kokalj 3, G. Hebar 6, Ulaga 4, U. Kosi 1, Niedorfer 3, J. Zadravec 5, Fekonja. Trener: Darjan Mesarec
Po odlični predstavi v 2. polčasu so Avstrijci presenetljivo morali priznati poraz združeni ekipi kadetov V. Nedelje & Jeruzalema, ki nastopajo v večini z letniki 1999 in 2000.

STAREJŠI DEČKI A (letniki 2000 in mlajši):
Z fanatično borbenostjo do točke
Jeruzalem – Celje PL 19 : 19 (13 : 12)
Firšt Šeruga; G. Hebar 3, A. Munda 6 (1), J. Zadravec 2, B. Zadravec, T. Šulek 6, Toplak 1, Torič 1, Sovič. Trener: Matej Hebar
Že itak okrnjena zasedba Jeruzalema (brez poškodovanih Ivota Belca in Primoža Ozmeca) je v 19. minuti ostala še brez Jana Zadravca, ki je pordečel. Z neverjetno borbenostjo so gostitelji preko zadetka Tea Šuleka izenačili na 19 : 19. Fantje so pokazali kako se bori za barve kluba in le upati je, da se bo še več ormoških ekip tako srčno borilo. Fantom in trenerju KAPO DOL.

STAREJŠI DEČKI B (letniki 2001 in mlajši):
V. Nedelja Carrera Optyl – Celje PL 10 : 38 (4 : 22)
V. Munda 1, J. Lukman, Borko, Toplak, Kuhar 3, Torič 4, G. Cvetko, Pfeifer, Sovič 2, A. Kosi, E. Kovačec, Zemljič. Trener: Branko Bokša
Celjani imajo super talentirano generacijo, ki je svojo kvaliteto dokazala tudi na Hardeku.

MLAJŠI DEČKI A (letniki 2002 in mlajši):
Slabši prvi in boljši drugi polčas
Drava Ptuj – Jeruzalem 14 : 27 (7 : 11)
Zemljič; Rubin 1, Herga Rizman 5 (1), E. Kovačec 6, J. Lukman 3, Kokol 1, Fergola 4 (1), G. Cvetko 3 (2), Škrinjar 2 (1), Voršič. Trener: Davorin Kovačec
V igri Jeruzalemčkov je še vedno precej nihanj. Od odlične do slabe igre. V 3. krogu ekipa gosti zasedbo Celja in ta tekma bo že pokazala pravo kvaliteto ekipe letnikov 2002, ki je lani osvojila tretje mesto v državi.