ROKOMET, 1. SRL, 12. krog:
Polom Vinarjev v Zlatorogu
Celje PL – Jeruzalem 40 : 19 (19 : 9)
Celje PL:
Lesjak (5 obramb), Skok (9 obramb); Blagotinšek 2, Marguč, Malus 4 (1), Janc 7 (1), Razgor 7, Toskić, Ranevski 2, Skube, Poteko 5, Zelenović 5, Žabič 2, Mačkovšek 5, Lekai 1. Trener: Vladan Matić
Jeruzalem: Belec (5 obramb), Žuran, Šulek; Kirič, Gregorc 1 (1), Rajšp, Bogadi 1, Radujković 1, Čudič 2 (2), Špiljak 3, Hrupič, Kljajič 2, Žmavc 5, Mesarić, Šišmanovič 4. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Celje PL 3/2; Jeruzalem 5/3.
Izključitve: Celje PL -.; Jeruzalem 4 minute.
Igralec tekme: Vid Poteko (Celje PL).

Rokometaši Celja so proti Jeruzalemu bili enako motivirani kot, da igrajo znova proti nemškemu velikanu Kielu.

Po dveh uspešnih nastopih v Ligi prvakov proti Kielu so Pivovarji odlično formo potrdili tudi proti Jeruzalemu, ki so ga visoko premagali. Trener Vladan Matić je na tekmi dal priložnost za minutažo tistim igralcem, ki so v preteklosti manj igrali. Rezervisti Celja so želeli izkoristiti ponujeno priložnost in so šli na glavo v prav vsaki obrambni ali napadalni akciji. Za Ormožane bi bilo bolje če bi nastopili Skube, Toskić, Mlakar, Marguč, ki zagotovo ne bi šli s takim entuziazmom v tekmo kot mladci Celja. Domača ekipa se je razletela po igrišču in takoj povedla 7 : 1. Svoj drugi zadetek so gostje zadeli šele v 11. minuti tekme. Na golu Celjanov je v 1. polčasu solidno nalogo opravil Matevž Skok in obe vratnici, saj so Vinarji okvir vrat zadeli v štirih primerih. V 24. minuti je zaostanek petih točk (14 : 9) s strani Jeruzalema zgledal še dobro, a kaj, ko je v nadaljevanju sledil šestminutni post brez doseženega zadetka. Na drugi strani so Pivovarji dosegli 5 zadetkov in povedli z 19 : 8. Na črti je blestel Vid Poteko za katerega gostje niso imeli rešitev ne v napadu in ne v obrambi, kjer je mladi rokometaš glavni nosilec celjske igre. Niti za milimeter niso gostitelji popustili tudi v 2. polčasu, ampak so čvrsto igrali v obrambi in preko protinapadov rešetali mrežo vratarjev Sandija Žurana (20 minut) in Matica Šuleka (10 minut), ki sta dobila priložnost v drugem delu. V enem hipu so obrambo Celja tvorili dvometraši Blaž Blagotinšek (203 cm), Vid Poteko (196 cm), Borut Mačkovšek (203 cm) in Igor Žabič (201 cm), ki so nasprotniku preprečili pot do gola od 49. do 56. minute. S serijo 6 : 0 je Pivovarjem uspelo povesti z visokih + 20 (37 : 17). Zmagovalci so tekmo končali z neverjetno uspešno realizacijo metov 40/48= 83 %. Na drugi strani so Ormožani proti golu nasprotnika sprožili 43 strelov in bili uspešni le 19 – krat (44 %). Pred Jeruzalemom je v 13. krogu gostovanje Sevnice na Hardeku. Za koga bo 13. krog srečni ali nesrečni?

Vid Poteko najboljši Celjan; Nejc Žmavc najboljši Ormožan. Oba strelca petih točk v Zlatorogu.

1. NLB Leasing liga, 12. krog:
KRKA – MARIBOR BRANIK 33 : 33 (22 : 15)
CIMOS KOPER – KRŠKO 36 : 18 (17 : 12)
GORENJE – SVIŠ PEKARNA GROSUPLJE 42 : 27 (19 : 14)
RIBNICA RIKO HIŠE – TRIMO TREBNJE 28 : 28
CELJE PIVOVARNA LAŠKO – JERUZALEM ORMOŽ 41 : 19 (19 : 9)
SEVNICA – IZOLA ISTRABENZ PLINI 29 : 28
Lestvica: 1. Gorenje Velenje 22, 2. Celje PL 21, 3. Cimos Koper 21, 4. Branik Maribor 17, 10. Sevnica 6, 11. Jeruzalem Ormož 5, 12. Krško 3.

Matevž Skok je v 1. polčasu zbral 9 obramb. V 2. polčasu je Urban Lesjak dodal 5 obramb. Ormoški vratarji so zbrali 5 obramb; vse Boštjan Belec.

DAMAHAUS CERKLJE – ŠKOFLJICA P. PEČJAK 35:23
Lestvica: 1. Šmartno 15, 2. Slovenj Gradec 13, 3. Slovan Ljubljana 12, 4. Dol Hrastnik 12, 10. Moškanjci Gorišnica 4, 11. Grosuplje 3, 12. Velika Nedelja Carrera Optyl 3.

KADETI (letniki 1996 in mlajši):
Pravočasno opozorilo
HIB Liebenau – Jeruzalem 29 : 27 (16 : 15)

Kadeti so v Grazu po osmih zaporednih zmagah doživeli poraz proti avstrijskemu predstavniku. Na srečo Avstrijci nastopajo izven konkurence in se točke ne štejejo. Tako so Ormožani pred zaključkom predtekmovanja, kjer zasedajo 1. mesto (sledijo še tekme: Gorenje Velenje, Slovenj Gradec, Drava Ptuj, Arcont Radgona) dobili pravočasno opozorilo, da brez maksimalne angažiranosti enostavno ne gre, pa čeprav na drugi strani po kakovosti stoji šibkejši nasprotnik. Ali so se iz poraza v Grazu Jeruzalemčki kaj naučili bomo izvedeli kaj kmalu, saj že v torek 27. 11. ob 18.45 uri na Hardeku v zaostali tekmi gostuje velenjsko Gorenje. V soboto 1. 12. na Hardek prihajajo še kadeti Slovenj Gradca.

STAREJŠI DEČKI A (letniki 1998 in mlajši):
Priložnost za igro izkoristili rezervisti
Pomurje – Jeruzalem 13 : 32 (6 : 14)
Fekonja, Zidarič; Bot 3 (1), Ulaga 7 (1), Luci 4, M. Hebar 4, Ž. Kociper 6, Jovanovič 4, Grabovac 3, G. Hebar 1.
Priložnost za igro v Murski Soboti so dobili fantje, ki na tekmi proti Celju niso dobili minutaže. Izid je bil izenačen do rezultata 6 : 6. Na izenačenje domačinov so gostje iz Ormoža odgovorili z delnim izidom 12 : 0 in vodstvom 18 : 6. Najvišja prednost je znašala 21 točk. Svoje nasploh prve zadetke v rokometni karijeri je zatresel Niko Bot, ki se je kot letnik 1998 ekipi pridružil pred 14 dnevi. V soboto 1. 12. na Hardek prihajajo sovrstniki Slovenj Gradca. Tudi na tem srečanju bodo priložnost za večjo minutažo dobili igralci s klopi.

MLAJŠI DEČKI A (letniki 2000 in mlajši):
Visoka zmaga
Moškanjci Gorišnica – Jeruzalem 9 : 33 (2 : 16)
Firšt Šeruga; G. Hebar 4, Notersberg 4, A. Munda 4, Sovič 1 (1), Torič 1, J. Zadravec 1, Ivanuša, Vrankovečki 4, T. Šulek 6, P. Ozmec 6 (2), B. Zadravec 2.
Visoka zmaga mlajših dečkov A Jeruzalema v Gorišnici. Ekipa se počasi pobira po začetnih porazih proti Gorenju in Celju. V nedeljo 2. 12. ob 11.00 uri pri Jeruzalečmkih gostuje zasedba Gorenja.

MLAJŠI DEČKI B (letniki 2001 in mlajši):
Poraz ob solidni igri
Moškanjci Gorišnica – Jeruzalem 21 : 18 (11 : 6)
V. Munda; Zemljič, M. Korpič Lesjak, Trstenjak, Herga 1, J. Lukman, M. Voršič 1, G. Cvetko 1, Zorec 1, U. Horvat, Borko 2, Sovič 1, Torič 11.
Kljub porazu mladi Jeruzalemčki niso razočarali, saj je viden napredek iz tekme v tekm. Ekipo sestavlja pol letnikov 2001 in pol letnikov 2002 ter Mihec Korpič Lesjak letnik 2003. Čez vikend imajo Ormožani dvojni spored. V soboto 1. 12. zaostalo tekmo proti Slovenj Gradcu in v nedeljo 2. 2. ob 10.00 uri še tekmo proti Gorenju.