ROKOMET, 1. SRL, 17. krog:
Pričakovan visoki poraz v Celju
Celje PL – Jeruzalem 43 : 22 (20 : 12)
Celje PL:
Lesjak 9 obramb, Skok 7 obramb; Marguč Gal 5, R. Žuran 2, Razgor 2, Ranevski 2, Skube 4, Poteko 6, Praznik 3, Sliškovič 4 (1), Potočnik, Čavor 4, Zelenovič 4, Žabič 1, Lekai 3, Žvižej 2. Trener: Branko Tamše
Jeruzalem: S. Žuran 5 obramb, Belec 4 (1x7m) obrambe, T. Cvetko 2 obrambi; Poznič, Žižek Cvetko 1, Putarek, Bogadi 3, Radujkovič 1, Čudič 1, Gregorc 4 (2), Kavčič, Mavrič, Šišmanovič 4, Mesarič 3, Peček 4, Kirič 1. Trener: Saša Prapotnik
Izključitve: Celje PL 10; Jeruzalem 6 minut.
Sedemmetrovke: Celje PL 2/1; Jeruzalem 3/2.
Igralec tekme: Vid Poteko (Celje PL).
Ormožani so tekmi z prvouvrščenim Gorenjem in drugouvrščenim Celjem pričakovano izgubili. V zadnji gostujoči tekmi v letu 2013 so Pivovarji s 43 : 22 ugnali Vinarje, ki so tudi na tej tekmi v 2. polčasu spočili glavne adute ormoške ekipe. Trener Jeruzalema Saša Prapotnik je že v 7. minuti moral priklicati minuto odmora, saj so gostitelji začeli odlično in povedli s 5 : 1. Še tik pred odhodom na odmor je prednost Celjanov v 28. minuti znašala znosnih pet točk (17 : 12). Nato je sledilo nekaj nezbranosti Ormožanov v napadu, kar so s pridom izkoristili nasprotniki in preko golov Igorja Žabiča, Roka Žurana in Nemanje Zelenovića povišali svojo prednost na kar 8 (20 : 12). Jeruzalem je enak zaostanek 8 točk (25 : 17) držal do 38. minute, ko je trener Prapotnik zamenjal še zadnje može prve sedmerke. Prihod mladih ormoških sil v igro so izkoristili Pivvoarji in prednost blackjack višali iz minute v minuto. V zadnjih dvajsetih minutah je domači ekipi uspel delni izid 18 : 5 za končnih 21 (43 : 22).
IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalema):
V Celju smo pričakovano doživeli visoki poraz in vsak komentar o tekmi je odveč. Po dogovoru so glavni nosilci naše igre odigrali svojih trideset minut toliko, da ostanejo v trenažnem procesu do pomembne tekme proti Trimu. Skozi cel teden so vse misli usmerjene proti Trimu, kjer bomo ob slovesu od leta 2013 na Hardeku lovili 8 prvenstveno zmago. Smo sposobni ugnati zmeraj neugodni Trimo, seveda s pomočjo naših glasnih navijačev Ormožanov.

Celjski strateg Branko Tamše se je s svojimi varovanci proti Jeruzalemu veselil visoke zmage.

MLAJŠE SELECKIJE:
STAREJŠI DEČKI B (letniki 2000 in mlajši):
Zmaga v Varaždinu

Starejši dečki B Jeruzalema so slavili v Varaždinu na prijateljski tekmi z 38 : 34 (22 : 24, 14 : 12). Fantje so znova na trenutke prikazali odlično igro, na trenutke pa pravi “cirkus”. V petek 20. 12. 2013 ekipo čaka gostovanje v Mariboru. V petek 27. 12. je pred ekipo še tradicionalni turnir v Varaždinu na katerem bo sodelovalo kar 16 ekip.