ROKOMET, 1. SRL 2. krog:
Na Hardeku zanesljiva zmaga Celjanov
Jeruzalem – Celje PL 31 : 42 (14 : 20)
Ormož
– Športna dvorana na Hardeku. 600 gledalcev. Sodnika: Dušan Rižner in Miran Teršek.
Ocene:
Jeruzalem
: G. Čudič 3 (5 obramb – 1 x 7m), S. Žuran 3 (5 obramb – 1 x 7m); Krabonja 3, Melnjak 3, Rajšp, Bogadi 3.5, Gorenšek 3.5, B. Čudič 3, Ivanuša 3, Sok 3.5, Hebar 3, Kljajič 3, R. Žuran 3, Kukec 3, Špegel 3. Trener: Saša Prapotnik
Celje PL: Alilović 4.5 (15 obramb – 1 x 7m), Lesjak -. (1 obramba); Prieto 3.5, Marguč, Pajovič 3.5, Razgor, Toskić 3.5, Poklar, Kozlina, Metličić 4, Rnić 4.5, Kokšarov 4, Zorman 4.5, Gajič 5, Žvižej 4.5. Trener: Tomaž Ocvirk
Strelci:
Jeruzalem
: Sok 6 (4), Gorenšek 5, Bogadi 4, Hebar 3, R. Žuran 3, B. Čudič 2, Kljajič 2, Kukec 2, Špegel 2, Krabonja 1, Ivanuša 1.
Celje PL: Gajič 11, Žvižej 10 (4), Rnić 7 (1), Kokšarov 4, Zorman 4, Vugrinec 2, Marguč 1, Pajovič 1, Toskić 1, Metličić 1.
Sedemmetrovke: Jeruzalem 4/5; Celje PL 5/7.
Izključitve: Jeruzalem 2; Celje PL 10 minut.
Igralec tekme: Dragan Gajič (Celje PL).
V nabito polni športni dvorani Hardek so se ljubitelji rokometa na lastne oči lahko prepričali o moči Celja. Pivovarji so si brez kaznovanega trenerja Zvonimirja Serdarušića že do odmora priigrali lepo prednost šestih zadetkov, 20 : 14. V 1. polčasu sta Gajič in Žvižej skupaj dosegla 14 zadetkov, Alilović je prispeval 9 obramb. Na koncu so se celjska krila zaustavila pri kar 26 zadetkih. Jeruzalem prvič v letošnji sezoni ni razočaral, končno so Ormožani zaigrali rokomet. Na začetku drugega dela je zaostanek Vinarjev znašal le -4, 21 : 17. Nato so gostje povišali v prestavo višje in si v 43. minuti preko prvega zadetka Kokšarova prvič priigrali prednost 10 zadetkov, 29 : 19. Priložnost trenerja Ormožanov Saše Prapotnika so dobili prav vsi igralci in jo dodobra izkoristili. Na drugi strani so na tekmi obsedeli Razgor, Poklar, Kozlina. Marguč in Lesjak sta dobila drobtinice, Vugrinec in Kokšarov po 20 minut. Prieto in Pajovič sta opravljala le obrambne naloge. Vprašanje je kako dolgo bodo v takem ritmu zdržali Pivovarji, saj jih že prihodnjo nedeljo v poljskih Kielcah čaka 1. krog Lige prvakov. Tekma s Celjani je za Vinarje služila kot priprava na novi začetek prvenstva, saj sta zdaj na sporedu tekmi proti Loki in Ribnici. Prihaja čas trgatev in v taboru Vinarjev upajo, da bo točkovna bera spodobna. Po prikazanem proti Celju bi se stvar lahko pomaknila na bolje.
IZJAVE:
Dragan Gajič (Celje PL): Odigrali smo na vso moč in ugnali neugodno zasedbo Jeruzalema. Obramba je opravila svojo nalogo in tako smo krila dobila priložnost za doseganje lahkih zadetkov.
Gregor Čudič (Jeruzalem): Celjani imajo odlično zasedbo in prav zanimivo bo videti če jih kdo lahko ugna na slovenskem ozemlju. Borili smo se po svojih najboljših močeh in prikazali določen napredek v naši igri, kar je vzpodbuda za nadaljevanje prvenstva.