Uspešen vikend Jeruzalemčkov

KADETI, LETNIKI 1996 in mlajši:
Potrdili dobro formo
Drava Gorišnica – Jeruzalem 27 : 40 (11 : 15)
Caf (5 obramb), T. Cvetko (17 obramb – 3 x 7m); Kolmančič 8 (2), G. Horvat 5, V. Lukman 2, D. Kociper 2, Kavčič 1, R. Cvetko 6 (2), Štumberger 6, D. Ozmec, Šandor 6, Kosi 4.
Kadeti Jeruzalema so po zmagah proti Liebenau (38 : 31), Slovenj Gradcu (37 : 30), Veliki Nedelji (54 : 34) tudi na Ptuju potrdili dobro formo in visoko ugnali gostitelje. V 1. polčasu je Ormožanom največ težav povzročal odličen ptujski vratar Timotej Rosič, na srečo je na drugi strani ponovno bil zelo razpoložen Tomaž Cvetko, ki je do odmora zaustavil tudi dve sedemmetrovki Nejcu Lukežiču in Aljažu Soku. Dobre obrambe svojega vratarja so domačini v 24. minuti izkoristili z vodstvom 10 : 8. Sledila je gostujoča minuta odmora, ki je obrodila s sadovi, saj je Jeruzalemčkom takoj uspela serija s 6 : 0 in prevzem vodstva s 14 : 10. Ptujčanom se je uspelo v drugem delu približati na dve točki zaostanka (14 : 16). Jeruzalemu je pri vodstvu s 24 : 20 uspela izjemna serija kar osmih zaporednih zadetkov (32 : 20). Zmagovalec je bil odločen. Od 25. minute, 10 : 8 za Dravo, do konca je gostom uspel delni izid 32 : 17, ki pove vse. Ormožani imajo letos v kadetski konkurenci najmlajšo zasedbo, saj sta le Tomaž in Rok Cvetko letnika 1996, ostali del ekipe so letniki 1997, pet fantov pa je letnik 1998. Že v sredo 24. oktobra ob 18.30 uri Ormožani gostujejo v Radencih pri Arcont Radgoni.

STAREJŠI DEČKI A, letniki 1998 in mlajši:
Tretja gostujoča zmaga
Drava – Jeruzalem 31 : 39 (11 : 20)
Caf, Fekonja, Korpič Lesjak; Kavčič 2, G. Horvat 8 (1), Kosi 12 (2), D. Ozmec 5, Luci 1, Plavec 6, Grabovac 1, Lukner, Ulaga 1, M. Hebar 1, Niedorfer, Zidarič 2.
Kljub težkemu žrebu je Jeruzalemčkom uspelo zabeležiti tri zmage na vročih gostovanjih v Velenju (34 : 28), Celju (38 : 36) in Ptuju (39 : 31). Zmagovalec je bil odločen že po 1. polčasu, kjer so Jeruzalemčki že vodili s + 10, 20 : 10. Igra Ormožanov v prvem delu tekme je bila na visoki ravni, v drugem delu pa je ekipa zaigrala kolikor je bilo potrebno, da je zadržala lepo prednost. V torek 23. oktobra na reprezentančni zbor v Trebnje odhaja pet Ormožanov: Tilen Kosi, Gašper Horvat, Dominik Ozmec, Boštjan Žižek Cvetko in Miha Kavčič. Upamo, da se fantje odrežejo po svojih najboljših močeh.

STAREJŠI DEČKI B, letniki 1999 in mlajši:
Prebujajo se tudi SDB
Drava – Jeruzalem 17 : 27 (8 : 16)
Rizman, Korpič Lesjak; Štrucl, Zidarič 3, Ž. Kociper 1, Jovanovič, Škorjanec, Petek 2, Šoštarič 7, Ciglar 3, Niedorfer 6 (2), M. Hebar 5, Voljč.
Počasi se prebujajo tudi ormoški SDB, ki so na Ptuju zabeležili zanesljivo zmago s 27 : 17. Najvišja prednost je že znašala 16 točk, 25 : 9. Ekipa ima še veliko rezerv in te bo potrebno izkoristiti v polfinalni skupini. Po dolgem času se je po poškodbi kolena uspešno z novimi obrambami vrnil Jurček Korpič Lesjak. V naslednjem krogu v soboto 27. oktobra SDB Jeruzalema gostujejo v Radencih pri Arcont Radgoni.