ROKOMET, NLB leasing liga, 18. krog:
Dejan Perić zaustavil Vinarje
Jeruzalem – Celje PL 29 : 31 (14 : 18)
Jelen (1 obramba), Belec (4 obrambe), S. Žuran (1 obramba); Korpar 1, Krabonja, Žmavc, Bogadi 4, Radujković, Čudič 3 (1), Špiljak 4, Sok 3, Hebar 3, Kljajič 3, Cingesar 8 (2), Hrastnik. Trener: Saša Prapotnik
Celje PL: Lesjak (2 obrambi), Perić (19 obramb); Mlakar, Marguč 8 (1), R. Žuran 5, Razgor 3, Toskić 6, Ranevski, Poklar 1, Poteko 1, Metličić 3, Zelenović 1, Žabić, Mačkovšek, Žvižej 3. Trener: Vladan Matić
Sedemmetrovke: Jeruzalem 4/3; Celje PL 2/1.
Izključitve: Jeruzalem 4; Celje PL 6 minut.
Igralec tekme: Dejan Perić (Celje PL).
Rokometaši Jeruzalema so zapravili lepo priložnost, da na kolena spravijo Celjane in osvojijo še zadnji manjkajoči skalp v elitnem slovenskem razredu. Namreč Vinarji odkar nastopajo v 1. A ligi od vseh ekip niso premagali le Pivovarjev. Gostje so bolje pričeli tekmo in hitro povedli z 6 : 2. Začetek domačinov je bil bojažljiv in za uspeh na tekmi je v domači vrsti verjelo premalo igralcev. Po minuti odmora v 7. minuti je bolje krenilo tudi Jeruzalemu, ki je v 17. minuti izenačil na 10 : 10. V naslednjih petih minutah so si Vinarji privoščili preveč tehničnih napak in zastreljanih zicerjev, kar so spretno izkoristili Pivovarji in prevzeli vodstvo s + 6, 17 : 11. V golu Celjanov je blestel veteran Dejan Perić, ki je do odmora zbral kar 12 obramb. Na drugi strani vratarji Jeruzalema tokrat niso bili razpoloženi in so do odmora zbrali 2, do konca tekme pa le 6 obramb. V drugem delu od 38. do 44. minute se je četi trenerja Saše Prapotnika ponudila priložnost, da se vrne v igro. Dvakrat zapored je pri izidu 18 : 21 bil izključen slovenski reprezentant Luka Žvižej. Igralca več Ormožani niso izkoristili, ampak je celo Celjanom uspel delni rezultat z 2 : 0. Tu je padla odločitev o zmagovalcu, saj so Pivovarji pobegnili na kar +7, 25 : 18. V 57. minuti je Alem Toskić zadel za celjsko vodstvo z 31 : 24, v pičlih treh minutah pa je gostiteljem uspela serija s 5 : 0, kar je zadostovalo za časten poraz. Priložnost zamujena se ne vrne nobena. Pivovarji so Jeruzalemčkom ponudili priložnost za presenečenje, vendar se je pri poražencih preveč igralcev zadovoljilo tudi z častnim porazom. Tukaj pa je razlika med zmagovalci in poraženci.
IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalem): Proti Krškem smo dobro odigrali obrambo, proti Celju napad. Nikakor nam ne uspe povezati obeh stvari na eni tekmi. Ko nam bo to uspelo bomo začeli zbirati točke. Čestitam Celjanom na zasluženi zmagi.

Dejan Perić - 19 obramb (Celje PL) je Ormožane prikrajšal za presenečenje

ROKOMET, RŠ Jeruzalem Ormož:
Remi in poraz kadetov v polfinalu DP

Kadeti Jeruzalema Gorišnice nastopajo v polfinalu DP in so doslej odigrali 5 tekem, kjer so zabeležili 1 zmago (Drava), 1 remi (Trimo) in 2 poraza (Celja, Krka). V dobrih petih dneh so Jeruzalemčki odigrali tekmi proti Trimu in novomeški Krki. Izkupiček: remi in poraz.

Jeruzalem Gorišnica – Trimo 26 : 26 (13 : 11)