ROKOMET, NLB leasing liga, 18. krog:
Vinarji presenetili favorita iz Trebnjega
Jeruzalem – Trimo 24 : 22 (9 : 13)

Balent (9 obramb – 1x7m), Škalički; Kolmančič 5, Bogadi, Radujković 1, Čudič 8 (7), Gregorc 3, Veselko, Topolovec, Grizolt, Kocbek 6, Kosi, Mesarić 1, Levak, Petrovič, Rajšp. Trener: Saša Prapotnik
Trimo: Jelovčan (10 obramb), Brana, Urbič; Femec, Radelj 3, Križman, Skol 4 (4), Kotar, Sušin 2, Potočnik 1, Udovič, Sašek 2, Ferkulj 2, M. Grandovec, T. Grandovec 2, Florjančič 6 (4). Trener: Roman Šavrič
Sedemmetrovke: Jeruzalem 7/7; Trimo 8/7.
Izključitve: Jeruzalem 18; Trimo 20 minut.
Rdeči karton:
Potočnik (3 x 2; 35.)

Igralec tekme: Miha Kolmančič (Jeruzalem Ormož).
Na Hardeku presenečenje in zmaga Jeruzalema nad odlično zasedbo Trima. Obveljala je letošnja tradicija domačih zmag Vinarjev, ki so na Hardeku osvojili kar 88 % svojih točk. V 1. polčasu gostiteljem nikakor ni steklo in napake ter zgrešeni streli so se kar vrstili. Ob tem vratarja Tomislav Balent in Domen Škalički nista zbrala niti ene same obrambe. Na drugi strani so potek tekme povsem nadzirali Trebanjci in iz minute v minuto višali svojo prednost. Prednost Trima je znašala od tri (4 : 7) do kar pet zadetkov (7 : 12, 8 : 13). Prednost Dolenjcev bi lahko bila še bistveno višja, a so naredili kar nekaj napak, ki so jih na koncu drago stale. Praktično so gostje Ormožane imeli na kolenih.
Varovanci trenerja Trima Romana Šavriča so priložnost za zmago izpustili iz rok že v 1. polčasu, ko bi lahko vodili še z višjo prednostjo od petih zadetkov. Vinarji so praktično že bili na kolenih.

Tik pred odhodom na odmor je za pomemben zadetek in znižanje zaostanka na -4 (9 : 13) iz sedemmetrovke zatresel Bojan Čudič. Uvodne minute 2. polčasa so nakazale, da bi lahko prišlo do preobrata. Z dvema zadetkoma se je izkazal 17 – letni Miha Kolmančič, tretjega zaporednega za Vinarje je dosegel še Čudič, ki je znova zadel iz kazenskega strela (12 : 13).
Miha Kolmančič je v zaključku 1. polčasa prinesel živahnost v igro Jeruzalema. Letnik 1997 je do odmora dosegel dva zadetka.

Po domači seriji petih zaporednih zadetkov je završalo na Hardeku in znova je zatlelo upanje po preobratu. Ob tem si je pri gostih v 35. minuti tretjo izključitev prislužil Gregor Potočnik, kar je bil veliki udarec za ekipo trenerja Romana Šavriča.
V 35. minuti je Trimo ostal brez Gregorja Potočnika (3 x 2 minuti), kar se je precej poznalo v igri gostov.

Pri domačih je odlično svojo nalogo v 2. polčasu opravil vratar Balent (8 obramb v 2. polčasu), na drugi strani Jure Jelovčan več ni branil v slogu kot v prvem delu tekme, ko je zbral 7 obramb.
Vratar Trima Rok Jelovčan je bil odličen v 1. polčasu, ko je zbral 7 obramb. V 2. polčasu njegovi ekipi in njemu ni šlo po načrtih.

Na krilih glasne vzpodbude s tribun se je pričel lov Jeruzalemčkov za nasprotnikom in po hudi borbi za vsako žogo ter za vsak centimeter igrišča je v 54. minuti za izenačenje poskrbel Jan Gregorc (21 : 21), nato pa v 57. minuti še Siniša Radujković za prvo domače vodstvo na tekmi (22 : 21).
Prvi strelec lige Bojan Čudič je znova mojstrsko opravil svojo nalogo pri izvajanju sedemmetrovk (met 7/7).

V dramatičnem zaključku, ki ga je trdnjava Hardek pričakala na nogah je pomembno obrambo po metu Jureta Sušina z levega krila prispeval Balent. Piko na i prigarani domači zmagi sta prispevala Čudič ter Gregorc (24 : 22). Na koncu najzanimivejše tekme 18. kroga NLB leasing lige še aplavz Hardeka obema ekipama na zelo borbeni rokometni predstavi.
Poleg Kolmančiča se je na Hardeku v odlični luči predstavil še en mladi Jeruzalemček Jure Kocbek. Letnik 1996 je dosegel šest zadetkov (met 6/10).

IZJAVA:

Miha Kolmančič (Jeruzalem Ormož): Dobro smo se pripravili na ekipo Trima, ki je na Hardeku dokazala zakaj je v vrhu naše lige. V 1. polčasu nam igra ni stekla, a na srečo gostom ni uspelo uiti še na večjo prednost. Ob podpori Hardeka smo iz sebe izstisnili zadnje atome svojih moči in uspeli narediti veliki preobrat.

Danijel Mesarić, krožni napadalec Jeruzalema, je dosegel en zadetek. V 19. krogu Jeruzalem gostuje v Novem mestu pri Krki.

Roman Šavrič (trener Trimo Trebnje): Čestitke Jeruzalemu na zasluženi zmagi. Zaslužili so si jo z veliko mero borbenosti. Nam ni uspelo tekme odločiti že v 1. polčasu, ko smo imeli možnosti za pobeg na višjo prednost od petih zadetkov. V 2. polčasu smo tudi imeli nekaj priložnosti za pobeg, a smo spet storili preveč napak. Zaključka tekme nismo odigrali dobro, saj smo igrali z nekim nepotrebnim strahom, kar se je poznalo predvsem v napadu.