Poraza Jeruzalema in V. Nedelje; Kadetom Jeruzalema derbi proti Celju

Starejše deklice A (letnice 2000 in mlajše):
Poraz v Žalcu
Zelene Doline Žalec – ŽRK Ormož 31 : 22 (16 : 13)

Starejše deklice A Jeruzalema so gostovale pri ekipi iz Žalca. Ormožanke so se celo tekmo zelo borile proti domačinkam, katere so ob koncu slavile tudi z visokim rezultatom. Za ormoško ekipo so igrale: Nika Polič, Eli Hergula 1, Urška Rodi 8, Minea Kolenko 7, Nika Polak 5, Nuša Žnidarič, Ana Škorjanec 1, Lorella Kolenko, Neja Polak, Anna Tiya Žižek Cvetko, Hana Zajšek. Trener: Robi Mesarec

Mlajše deklice B (letnice 2003 in mlajše):
Domačinke boljše v 2. polčasu
Zelene Doline Žalec – ŽRK Ormož 33 : 22 (14 : 11)

Tokrat so mlajše deklice B v Žalcu doživele svoj prvi poraz v tej sezoni. Premočnim Žalčankam so sledile skozi celotno tekmo, vendar so nekatere napake bile usodne za našo ekipo tako, da so točke tudi v tej kategoriji ostale v Žalcu. Za Ormož so igrale: Kaja Korpar, Tajda Kreč, Alina Planinc 2, Neja Polak 4, Anna Tiya Žižek Cvetko 6, Liza Kandrič, Lorella Kolenko 9, Maruša Leskovar, Žanamari Kaloh, Klara Ropoša, Lana Zadravec, Annemarie Trunk 1. Trenerka: Sanja Potočnjak

ROKOMET, 1. B SRL, 9. krog:
V. Nedelja Carrera Optyl – Dobova 23 : 38 (13 : 13)
V. Nedelja Carrera Optyl:
Pfeifer 5 obramb, Zorec 1, Kaučič, Bombek 2, Mavrič, Bezjak, D. Hržič, Štefičar 6, Preac 8 obramb, Šerc, Lorenčič 2, Vukan 1, Šerod 9, Hojžar 2, Marin. Trener: Tomi Matjašič
Gostitelji so proti favoritu iz Dobove odigrali odličen 1. polčas, kjer so v 28. minuti vodili z izidom 13 : 11. Nespametna izključitev pa je porušila vse v nadaljevanju, saj so vse vajeti v svoje roke prevzeli gostje iz Dobove. Dobovi je uspela neverjetna serija s kar 16 : 1 (13 : 11 – 14 : 27). Od 28. do 47. minute so domačini le enkrat zatresli mrežo nasprotnika. Veseli predstava 17 – letnega Uroša Šeroda, ki se je devetkrat vpisal med strelce. V 10. krogu Velika Nedelja gostuje na Igu.

ROKOMET, NLB Leasing liga, 11. krog:
Slovan premočan
Slovan – Jeruzalem 34 : 26 (16 : 13)
Balent (6 obramb), Bratanovič (5 obramb); Kolmančič 2, Kavčič 2, Bogadi 2, Radujković 4, Čudič 7 (5), Gregorc 3, Veselko 1, D. Ozmec, Kocbek 3, T. Kosi 1 (1), Petrovič, Rajšp 1, Kirič. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Slovan 7 (6); Jeruzalem Ormož 7 (6).
Izključitve: Slovan 10; Jeruzalem Ormož 14 minut.
Okrnjeni Jeruzalem brez kar treh krožnih napadalcev (Danijel Mesarić, Matic Topolovec, Gregor Grizolt) in pomembnih mož v obrambi je na Kodeljevem pri Slovanu vknjižil šesti prvenstveni poraz. Domačini so hitro povedli s 4 : 0 in do konca srečanja obdržali prednost v svojih rokah. Obramba Jeruzalema je enostavno bila prešibka, da bi zdržala nalete Ljubljančanov. Odločitev o zmagovalcu je padla v obdobju od 32. do 38. minute, ko je Slovanu uspela serija petih zaporednih doseženih zadetkov za vodstvo z 21 : 14. Čeprav so se Ormožani večkrat približali na pet zadetkov zaostanka vrnitve med žive več ni bilo. Slovan je suvereno držal prednost od petih do osmih zadetkov, v 58. minuti celo desetih zadetkov (33 : 23). V 12. krogu v soboto 29. novembra ob 19.00 uri na Hardek prihaja zasedba Sviša iz Ivančne Gorice in to bo priložnost za nove točke, čeprav naloga ne bo lahka saj Sviškoti iz tekme v tekmo igrajo bolje.

ROKOMET, kadeti (letniki 1998 in mlajši):
Jeruzalemu kadestki derbi
Jeruzalem – Celje PL 30 : 28 (17 : 15)
Šutalo (14 obramb), Caf (3 obrambe); D. Ozmec 6, Kavčič 6, T. Kosi 2 (1), Zidarič, G. Horvat 3, Koderman 3, Ciglar, Grabovac 2, T. Hebar 6 (2), Žižek Cvetko 2. Trenerja: Uroš Krstič in Mladen Grabovac
Gostje so na tekmi vodili le dvakrat (0 : 1, 9 : 10). Ves preostali del tekme so vodili domačini, največ za štiri zadetke (21 : 17). V 1. polčasu, ko Jeruzalemu ni in ni steklo, sta domačo ekipo reševala vratarja Marin Šutalo in Kevin Caf. V 2. polčasu pa je domačin do 50. minute le nekoliko bolje zaigral v obrambi (23 : 21) in v dvajsetih minutah nadaljevanja prejel le šest zadetkov. V 45. minuti je pri domačih poredečel Nejc Zidarič (3 x 2), pri gostih pa v 48. minuti Nejc Drobež (3 x 2) in v 56. minuti Eljub Alagić (direkten rdeč karton). Kljub temu, da so Jeruzalemčki v zadnjih petih minutah ostali brez poškodovanih Tilna Kosija in Dominika Ozmeca so uspeli obdržati prednost v svojih rokah. Poškodovanima igralcema želimo čimprejšnje okrevanje in vrnitev na rokometna igrišča. Tekmo si je ogledalo okrog 300 gledalcev, ki pa so bili enotnega mnenja, da je tekma bila pregroba, čeprav je v Celju bila še vsaj za nivo ali celo dva grobejša. V prihodnosti bo potrebno na tekme teh dveh rivalov vse sile usmeriti v fair play.

Dominik Ozmec (desno) je tekmo proti Celju končal s šestimi zadetki, petimi šivi in majavim zobom.