Udeleženec Lige prvakov suvereno skozi Hardek
Belec, T. Cvetko, Šulek; Hrupič, Ogorelc 1, Deržič 1, Topolovec, R. Cvetko, Mesarič 3, Žmavc 4, Gregorc 9 (2), Radujković 1, Čudič, Bogadi 2, Rajšp 2, Šišmanovič 2, Špiljak 3, Mavrič. Trener: Saša Prapotnik
Gorenje: Gajić, Brglez, Taletović; Melić 11 (2), Bezjak 7, Rutar 2, Miklavčič 8, Gaber 2, Golčar 1, Dobelšek, Gams 2, Bajram 3, Dujmovič 9, Pucelj. Trener: Branko Tamše
Sedemmetrovke: Jeruzalem 2/2; Gorenje 2/2.
Izključitve: Jeruzalem 2; Gorenje 4 minute.

Četverček Gorenja Bezjak (7x) - Melic (11x) - Dujmovič (9x) - Miklavčič (8x) je na Hardeku skupaj dosegel kar 35 zadetkov!!!

Rokometaši Jeruzalema so na Hardeku pred okrog 200 gledalci proti Gorenju odigrali sedmo pripravljalno tekmo in doživeli drugi poraz. Obe ekipi sta pred tekmo želi dobre rezultate na preostalih pripravljalnih tekmah in pričakovati je bilo soliden odpor Vinarjev proti državnim prvakom. Vendar ekipa Jeruzalema tokrat ni ponovila predvsem odlične igre v obrambi na minulih tekmah in Ose so se sprehodile skozi Hardek. Na vodstvo Gorenja z 5 : 2 so domačini odgovorili s serijo 4 : 0 in vodstvom v 7. minuti z 6 : 5. Trener Os Branko Tamše je že iz izkušenj iz preteklosti takoj zahteval minuto odmora in zaustavil nalet Vinarjev. Gorenje si je z domiselno igro v napadu ter čvrsto igro v obrambi do odmora priigralo kar deset točk prednosti, 23 : 13. Odlične igre Velenjčanov ni mogel zaustaviti niti soliden vratar Boštjan Belec, ki je preprečil še višje vodstvo Os. V nadaljevanju je Ormožanom uspelo znižati zaostanek na – 8, 19 : 27, nato so gostje svojo lokomotivo spet spravili v svoje tirnice in ponovila se je zgodba iz 1. polčasa. Gorenje ni popuščalo niti v zadnjih minutah tekme in je srečanje zaključilo z delnim izidom 3 : 0 za končnih 45 : 28. Če smo zadnjič proti Vidovcu pohvalili ormoško obrambo si ta tokrat zasluži grajo. Velenjčani so z lahkoto prebijali obrambo Vinarjev in neusmiljeno rešetali mrežo Belca in v zadnjih desetih minutah mladinca Matica Šuleka. Že zdaj je jasno, da bodo štiri ekipe kot so Gorenje, CPL, Cimos in Maribor za ormoško ekipo letos prevelik zalogaj in sprijazniti se bo treba z visokimi porazi, iskati pa priložnost za točke vredne obstanka v ligi pri ekipah iste kvalitete kot je Jeruzalem. Od petka 31. avgusta do nedelje 2. septembra se bodo Vinarji mudili na turnirju v Milanu, kjer bodo nastopile ekipe: Cassano Magnano (gostitelji), Bolzano (italijanski prvak), Yverdon (Švica, 1. liga), Montelimar (Francija, 2. liga), Apatin (Srbija, 2. liga).

Anže Kljajič (RK Jeruzalem Ormož) bo zaradi bolezni zamudil uvod prvenstva. Foto: Sportal