ROKOMET, NLB leasing liga, 19. krog:

Vinarji izgubili točko v Novem mestu

Krka Novo mesto – Jeruzalem 30 : 30 (16 : 16)
Krka:
Štangelj (6 obramb), Božič; Jurečič 7 (2), Lavič 4, Didovič, Okleščen 1, Bevec, Rojc 1, Irman 2, Jakše, Rašo, Smolnik 8 (2), Furdi, Cvikl 2, Adamčič, Klobčar 5. Trener: Mirko Skoko
Jeruzalem: Škalički (5 obramb), Balent (5 obramb); Kolmančič 1, Bogadi 4, Radujković 4, Čudić 8 (8), Gregorc, Škalički, Veselko, Topolovec, Grizolt, Kocbek 7, Balent, Kociper Measrič 6, Levak, Petrovič, Rajšp. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Krka 4/4; Jeruzalem 8/8.
Izključitve: Krka 8; Jeruzalem 6 minut.
Igralec tekme: Jure Kocbek (Jeruzalem Ormož).
Jeruzalem je v Novem mestu osvojil tretjo gostujočo točko v prvenstvu 2014/15, čeprav ostaja delček grenkobe po izgubljeni drugi točki. V 1. polčasu je največ težav Vinarjem povzročala igra v obrambi, ki ni bila na želenem nivoju. Na srečo gostitelji v svojih vrstah niso imeli razpoloženih vratarjev, ki so v 1. polčasu zbralo pičlo eno obrambo. Ekipi sta se skozi celoten prvi del srečanja izmenjavali v vodstvu, a nobeni ni uspelo voditi več kot za zadetek. Ravnotežje z Novomeščani so držali 19 – letni Jure Kocbek, kapetan Bojan Čudič (sedemmetrovke v 1. polčasu 5/5) in Domen Škalički, ki je v igro vstopil v 21. minuti in do odmora zbral prve tri obrambe v ormoškem dresu. V 2. polčasu so bili boljši Ormožani, katerim je za popolni uspeh zmanjkal tudi kanček sreče. Po golih Danijela Mesarića, Davida Bogadija in Bojana Čudiča (brez zadetka iz igre) so gostje v 34. minuti povedli z 19 : 16 in prednost držali vse do 53. minute, ko je Jan Irman izenačil na 28 : 28. Pred tem so rokometaši Krke tesneje pokrivali organizatorja ormoške igre Čudiča, v napadu pa zaustavili Kocbeka. Zato sta na svoj račun prišla Siniša Radujković in Mesarić. Krožni napadalec Jeruzalem je na šestmetrski črti pometal z domačimi rokometaši in se zaustavil pri sedmih doseženih zadetkih, ob  tem je iztržil številne sedemmetrovke, katere je “v nulo” izvajal prvi strelec lige Čudič (76/86=88,73% najuspešnejši odstotek realiziranih sedemmetrovk v ligi). Zadnja dva zadetka je za Vinarje dosegel Kocbek, zadnjega v 56. minuti za vodstvo s 30 : 29. Pri tem vodstvu in napadu za +2 je Mesarić v napadu iztržil izključitev, sodnika pa ob izključitvi nista pokazala na kazenski strel, čeprav… sodniki imajo vedno prav. V nadaljevanju je četa trenerja Saše Prapotnika z igralcem več izigrala domačo obrambo, vendar je zmagoviti gol Mesarića preprečila vratnica. Še vedno so v posesti žoge ostali gostje, poskus iz desnega krila Jana Gregorca pa je zaustavil vratar Matej Štangelj. Za izenačenje na 30 : 30 je poskrbel prvi strelec Krke Žiga Smolnik z golom dobre pol minute pred koncem. Po minuti odmora je gostom 18 sekund ostalo za zadnji napad, vendar obramba Krke ni dovolila meta proti svojemu golu in ostalo je pri remiju. Po odigrani tekmi sta ekipi ostali na svojih položajih na lestvici. Krka na šestem in Jeruzalem na osmem mestu. V tekmi 20. kroga, ki bo na sporedu že v petek 13. marca ob 19.00 uri, na Hardek prihaja zasedba Celja, katera je v državnem prvenstvu neporažena na zadnjih devetindvajsetih tekmah. Hardek bo zagotovo lepo poln kot v preteklosti, ko so Pivovarji znali do zadnjega kotička napolniti ormoško trdnjavo.

IZJAVI:
Mirko Skoko (trener Krke Novo mesto): Delitev točk se mi zdi poštena. Mislim, da je Ormož odigral dobro tekmo, saj nismo našli rešitve za njihovega krožnega napadalca. Nekako nam je šele zadnjih petnajst minut to le uspelo, uspeli smo izenačiti, a hkrati naredili preveč napak, ki so nas na koncu tudi stale dveh točk. Preslabo smo odigrali v obrambi, znova pa so nam težave delali zgrešeni stoodstotni streli na gol. Še enkrat naj ponovim, da je najbolj poštena delitev točk.
Bojan Čudič, Jeruzalem Ormož: Mislim, da smo tako mi kot domačini prikazali zelo borbeno tekmo in bi Krki čestital za osvojeno točko in fer igro. Danes je bila ena zelo dobra moška rokometna tekma in kot sem že rekel, bi še enkrat za pošteno delitev točk čestital Krki in mojim soigralcem.

ROKOMET, 1. B SRL, 18. krog
Enajsti poraz zapored
Cerklje – V. Nedelja Carrera Optyl 33 : 25 (16 : 17)

V. Nedelja Carrera Optyl:
Bombek 5, Mavrič 2, Bezjak 2, Hanželič, Štefičar 9, Preac, Kneževič, Dogša, Lorenčič 3, Ščavničar, Vukan, Šerod 2, Hojžar 2, Marin. Trener: Tomi Matjašič

Derbi začelja lestvice v 1. B SRL je pripadel ekipi Cerkelj. Gostje so dobili 1. polčas s 17 : 16, nato pa je sledil popoln razpad sistema in gostitelji so 2. polčas dobili s kar devetimi goli prednosti (17 : 8). To je bil enajsti poraz zapored Velike Nedelje in sledil je padec na zadnje štirinajsto mesto. K Veliki Nedelji zdaj v goste prihaja zasedba Dol Hrastnika, ki zaseda visoko 4. mesto.

ROKOMET, kadeti, polfinale DP, 8. krog:
Težka zmaga na Ptuju
Drava – Jeruzalem 26 : 30 (14 : 14)
Caf, Fekonja; Ulaga 1 (1), Koderman 1, Horvat 3, Niedorfer, Grabovac 1, Zidarič, T. Hebar 3, D. Ozmec 4, Kavčič 6, Šoštarič, Kosi 11 (3). Trener: Mladen Grabovac
Šele v zadnjih petih minutah tekme so Jeruzalemčki strli odpor Drave. Vratar Ptujčanov Marko Lazič je bil junak tekme,saj je zbral okrog 20 obramb (kar 5 sedemmetrovk). So pa Ormožani znova dokazali svojo kvaliteto, saj le takšne ekipe zmagujejo tudi takrat, ko slabo igrajo. V ponedeljek 16. 3. ob 18.00 uri Jeruzalemčke čaka gostovanje v Krškem.

ROKOMET, starejši dečki B, nadaljevalna skupina:
Zmaga na sosedskem derbiju
V. Nedelja Carrera Optyl – Moškanjci Gorišnica 30 : 23 (18 : 13)

V. Nedelja Carrera Optyl: Toplak 6, Kuhar 3, U. Horvat 3, Torič 5, Cvetko 1, Zemljič, Sovič 5. A. Kosi 6, E. Kovačec 1, Pfeifer. Trener: Branko Bokša

ROKOMET, mlajše selekcije, polfinale DP, 1. krog:

Škoda za minimalen poraz v Kopru

ŽURD Koper – ŽRK Ormož 30 : 29 (18 : 15)

Starejše deklice A so pričele s polfinalnimi tekmami, kjer so gostovale pri sovrstnicah v Kopru. Domačinke so vodile ves čas tekme, Ormožanke so jim močno sledile vendar zaostanka iz prvega polčasa niso uspele nadoknaditi. Za ŽRK Ormož so igrale: Nika Polič, Eli Hergula 2, Urška Rodi 10, Minea Kolenko 11, Nika Polak 2, Nuša Žnidarič 1, Ana Škorjanec 3, Kolenko Lorella, Neja Polak , Kaja Korpar, Hana Zajšek. Trener: Robi Mesarec