ROKOMET, NLB LEASING LIGA, 12. krog:
Škoda za izgubljeno točko
Jeruzalem – Sviš 26 : 26 (12 : 13)
Balent (15 obramb), Šutalo; Kolmančič, Kavčič, Bogadi 3, Radujković 2, Čudič 9 (5), Gregorc 2, Topolovec, Veselko, Grizolt, Kocbek 4, T. Kosi, Mesarić 5, Petrovič, Rajšp 1. Trener: Saša Prapotnik
Sviš: Slapničar (10 obramb), Pekeč (1 obramba); Tekavec, Bregar, Marušič 2, Zavodnik 1 (1), Hrovat, S. Stopar 5 (1), Pekolj 2, Matej Košir 1, Kalabić 5, Marinčič 6, Ožbolt 1, G. Stopar 3, Matic Košir. Trener: Miloš Aksentijevič
Sedemmetrovke: Jeruzalem 7/5; Sviš 3/2.4
Izključitve: Jeruzalem 4; Sviš 8 minut.
Na Hardeku po napovedih in pričakovanjih zelo izenačena tekma, ki se je končala s pravičnim remijem, čeprav so Vinarji tisti, ki lahko bolj žalujejo za drugo točko. Jeruzalem je v 57. minuti vodil s 26 : 24 in imel napad za +3. Napačno podajo Davida Bogadija na črto proti Danijelu Mesariću je takoj iz protinapada s svojim šestim zadetkom kaznoval Jernej Marinčič za 26 : 25. Sledil je še en napad Vinarjev za zmago, a je najizkušenejši pri domačih Siniša Radujković napačno podal. Znova se je želelo odigrati na črto proti krožnemu napadalcu Mesariću. Sviš je preko drugega strelca lige Simona Stoparja izenačil enajst sekund pred koncem. Jeruzalem več ni uspel priti do meta na gol nasprotnika. Po prikazanem pravičen remi, čeprav so gostitelji bili bližje zmagi, a so s svojimi napakami borbenim gostom podarili točko. Jeruzalem je enajstimi točkami na osmem mestu, Sviš je pri sedmih točkah in na enajstem mestu. Pred četo trenerja Saša Prapotnika je zdaj še težko gostovanje pri Ribnici, ki sicer v zadnjem obdobju ni v najboljši formi, vendar je proti Jeruzalemu še vedno v vlogi favorita.

ROKOMET, 1. B SRL, 10. krog:
Mokerc Ig – V. Nedelja Carrera Optyl 37 : 29 (17 : 17)
V. Nedelja Carrera Optyl:
Pfeifer, Zorec 3, Bombek 1, Mavrič 3, Bezjak, D. Hržič, Štefičar 10, Preac, Šerc, M. Špindler, Lorenčič 7, Vukan, Šerod 5, Hojžar, Marin. Trener: Tomi Matjašič
Znova je za poraz Velike Nedelje bila usodna slaba igra v 2. polčasu, kjer je ekipa Tomija Matjašiča povsem popustila v obrambi, katera je v drugem delu prejela kar 20 zadetkov. Velika Nedelja je s petimi točkami predzadnja trinajsta, Mokerc Ig je z osmimi točkami deveti. V 11. krogu k V. Nedelji v soboto 6. 12. ob 19.00 uri prihaja zasedba Škofljice.

MLAJŠE SELEKCIJE:
KADETI (letniki 1998 in mlajši):
Nova zmaga, tokrat v Velenju
Gorenje – Jeruzalem 30 : 34 (16 : 18)
Caf; Koderman 6, G. Horvat 4 (1), Grabovac 5 (1), Zidarič 3, Žižek Cvetko 3, Ciglar 5, T. Hebar 2 (1), T. Kosi 6 (1). Trenerja: Uroš Krstič in Mladen Grabovac
Kljub zmagi v okrnjeni zasedbi (brez Marina Šutala, Miha Kavčiča, Dominika Ozmeca) ekipa Jeruzalema v Rdeči dvorani ni blestela. Prav nasprotno in nekateri fantje se bodo morali pošteno potruditi za svojo minutažo. V 10. minuti je Gorenje povedlo z 8 : 5. Osem zadetkov so prejeli luknjičasti Ormožani v pičlih 9 minutah in 27 sekundah. Po minuti odmora in prihodu v igro Žaka Ciglarja ter Roka Kodermana je obramba gostov postajala vse bolj gibljiva. Padati so začeli lahki goli iz protinapadov in Jeruzalem je hitro povedel za dva (9 : 11). V osmih minutah je gostujoča ekipa prejela le en zadetek. V 2. polčasu so Ormožani že vodili s sedmimi goli (24 : 31) in mirno pripeljali tekmo k srečnemu koncu. V soboto 6. 12. ob 12.30 uri ekipa na Hardeku gosti zasedbo Slovenj Gradca.

STAREJŠE DEKLICE A (letnice 2000 in mlajše):
+10 Zmaga Ormožank
ŽRK Ormož – ŽRK Velenje 35 : 25 (16 : 11)

Starejše deklice A so gostile nasprotnice iz Velenja. Ormožanke so proti nasprotnicam igrale zelo sproščeno, kar se je pokazalo tudi v igri, ker niso pokazale borbenosti, ki jo naše deklice znajo odigrati. Zelo dobro sta se izkazali golmanki Nika Polič in Kaja Korpar, ki je tudi opravila odlično delo na svoji prvi tekmi v tej kategoriji. Vse točke so torej ostale v Ormožu, katerih so se domačinke tudi zelo razveselile. Za ormoško ekipo so igrale: Nika Polič, Eli Hergula 10, Urška Rodi 6, Minea Kolenko 9, Nika Polak 3, Nuša Žnidarič 1, Ana Škorjanec 6, Kolenko Lorella, Neja Polak, Anna Tiya Žižek Cvetko, Hana Zajšek, Kaja Korpar. Trener: Robi Mesarec

STAREJŠI DEČKI B (letniki 2001 in mlajši):
Odličen 2. polčas
V. Nedelja Carrera Optyl – Moškanjci Gorišnica 29 : 20 (14 : 12)
Vid Munda 1, Žan Toplak 8, Tobi Torič 3, Žiga Herga Rizman 1, Aleš Zemljič, Niko Sovič 2, Aljaž Kosi 6, Enej Kovačec, Tilen Pfeifer. Trener: Darjan Mesarec

MLADINCI (letniki 1994 in mlajši)
Škoda za poraz proti Rudarju
V. Nedelja Carrera Optyl – Herz Šmartno 28 : 27 (11 : 13)
Matic Škrjanec, Peter Zorec 4, Filip Bombek 2, David Hržič 1, Marko Hržič, Niko Gašič, Domen Lorenčič 2, Tadej Vukan 5, Timotej Jaušovec, Uroš Šerod 6, Gregor Hojžar 5, Matic Marin 3. Trener: Tomi Matjašič

MLAJŠI DEČKI A (letniki 2002 in mlajši):
Gre na bolje
Jeruzalem – Moškanjci Gorišnica 27 : 10 (13 : 1)
Zemljič, Mesarec; M. Voršič 4, Škrinjar 4, G. Cvetko 4, Fergola 6, J. Lukman 4 (1), E. Kovačec 3, Herga Rizman 1, Rubin 1, Kokol. Trener: Uroš Krstič
Brez večjih težav so Jeruzalemčki ugnali sosede iz Gorišnice. Priložnost za igro so dobili igralci, ki so na zadnjih tekmah igrali manj in fantje so zelo solidno izkoristili svojo minutažo. V petek 5. 12. ob 17.00 uri Združene čaka pri Veliki Nedelji nastop proti ptujski Dravi.