Jeruzalem – Ribnica RH 27 : 25 (19 : 10)
Ormož
– 300 gledalcev. Sodnika: Nenad Masleša in Aljoša Žibret.
Ocene:
Jeruzalem: G. Čudič 3.5 (10 obramb), Belec 3 (3 obrambe); Korpar 4.5, Krabonja, Melnjak 4.5, Rajšp, Bogadi 4, Gorenšek 3, B. Čudič 4, Ivanuša 4, Sok 3.5, Hebar, Kljajič, Žuran 4.5, Kukec, Špegel 3. Trener: Saša Prapotnik
Ribnica RH: Torlo 3.5 (8 obramb – 1 x7m), Perovšek 4 (5 obramb – 1 x 7m), Košmrlj; Ljubanović 3, Kovač 2.5, Majnov 3.5, Ošlak 4.5, Mikulin 3, Nikolič 3, Muhovec 2.5, Pucelj, Abrahamsberg 3, Andoljšek, Smiljanič 2.5. Trener: Roman Zarabec
Strelci:
Žuran 8, Korpar 4, Melnjak 4, B. Čudič 4, Bogadi 3, Sok 2 (1), Kljajič 1, Špegel 1.
Ribnica RH: Ošlak 8, Majnov 8 (5), Abrahamsberg 3 (1), Ljubanović 2, Mikulin 2, Nikolič 2.
Sedemmetrovke: Jeruzalem 3/1; Ribnica RH 6/6.
Izključitve: Jeruzalem 8; Ribnica RH 8 minut.
Igralec tekme: Alen Melnjak (Jeruzalem Ormož).
V 4. krogu so Vinarji zasluženo osvojili svoj prvi par točk. Gledalci so lahko videli odličen 1. polčas Jeruzalema in ponovno slab drugi del tekme. V vseh letošnjih tekmah Ormožani še niti enkrat niso bili blizu pozitivnega izida v 2. polčasu. V prvem delu so gostitelji stari stranki iz Ribnice očitali pravo rokometno lekcijo. Odlična obramba, natančen napad in v 28. minuti so Vinarji povedli s +10, 18 : 8. Nezaustavljiv je bil Žuran, ki je do odmora dosegel 7 zadetkov. V 39. minuti je Jeruzalem ušel na vodstvo z +11, 24 : 13, nato pa so domačini povsem popustili, gostje pa prevzemali niti igre v svoje roke. Iz igre je zabijal Ošlak, iz sedemmetrovk Majnov, na golu pa je zablestel Perovšek. Ribničanom je po zaostanku z 26 : 17 uspela serija z 7 : 0, 26 : 24. Kljajič je v zadnji minuti potrdil zmago Jeruzalema. 2. polčas so dobili Ribničani z izidom 15 : 8.
Izjava:
Bojan Čudič (Jeruzalem Ormož): Odigrali smo fenomenalni 1. polčas in nadigrali goste. Ne znam povedati razloga zakaj tako drastično pademo v drugem delu. To bo treba ugotoviti ter popraviti in verjamem, da nam bo ta zmaga dala želeno samozavest za nove tekme.