ROKOMET: Utrecht 2013 – 4. del Prva v vrsto! Slovenija je na tekmovanju v Utrechtu ugnala čvrsto zasedbo Norveške, ki na tekmi ni vodila niti enkrat. Izid je bil le trikrat izenačen na 1:1, 2:2 ter v 22. minuti 7:7. Obramba 5-1 z Jakobom Beđetijem na “špici” je delovala solidno, na golu Slovencev pa je Urh Kastelic v prvem polčasu zbral kar 10 obramb. Dvajset minut drugega polčasa je bilo odličnih. Z delnim izidom 8:2 je Slovenija v 49. minuti povedla s kar 20:12. Visoko vodstvo je bilo posledica odlične obrambe celotne ekipe, še posebej pa velja izpostaviti Aleksa Kavčiča, ki je dajal ritem slovenski igri v obrambi. V zaključku je sledilo nekaj nepotrebnih izključitev naših, kar so tekmeci izkoristili in znižali na 25:20. Žal je tik pred koncem tekme rdeči karton dobil Rok Cvetko (Celje PL), ki tako ne bo imel pravice nastopa na tekmi s Hrvaško, ki bo v torek, 16. junija, ob 15.30. Na drugi tekmi naše skupine je Nemčija z 29:26 premagala Hrvaško, ki je dobrih deset minut pred koncem tekme še vodila z 22:20.
Slovenija : Norveška 25:20 (12:10)
Slovenija: Urbič, Kastelic (16 obramb); Velkavrh, Stojnič, Husar 2, Kavčič 1, Kikanovič, Janc 5, Prevolnik, R. Cvetko, Malus 6 (1), Beđeti 1, Kolmančič 1, Marguč 6 (2), R. Cvetko 3 (1). Trener: Saša Prapotnik.
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (4).
Izključitve: Slovenija 14 minut.

Slovenija 1996 v Utrechtu na prvi tekmi do lepe zmage!