Slovenija:
Urbič (+3), Kastelic (+11); Velkavrh, Stojnič, Husar 2, Kavčič 1, Kikanovič 3, Janc 6, Prevolnik 3, O. Cvetko 1, Malus 4, Beđeti 6, Kolmančič 3, Marguč 2, C. Cvetko. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Slovenija -.; Hrvaška 6/6.
Izključitve: Slovenija 8; Hrvaška 14 minut.
V drugi tekmi turnirja je Slovenija premagala Hrvaško in po Norveški dosegla svojo drugo turnirsko zmago. Hrvati so vodili le enkrat z 1 : 0, v 12. minuti pa je južnim sosedom po seriji treh golov še zadnjič na tekmi uspelo izenačiti na 6 : 6. Od tega trenutka naprej pa je začela mleti slovenska obramba, ki Hrvaški ni dovolila osem minut zatresti mreže Urha Kastelica, ki je do odmora zbral 9 obramb. Z delnim izidom 7 : 0 je Slovenija povedla s 13 : 6. Prvi polčas so varovanci trenerja Saša Prapotnika končali z delnim izidom 4 : 0 in Slovenija je na odmor odšla s prednostjo desetih točk (20 : 10). Hrvatom ni pomagala niti pretirana grobost (7 izključitev). Pogled na semafor in igra Slovenije v 1. polčasu je bila prava paša za oči. V na

Padla se Hrvaska.

daljevanju je slovenska klop za nadaljevanje turnirja želela spočiti glavne nosilce igre, vendar je plan spodletel in Hrvaška se je približala le na tri točke prednosti (27 : 24). V zaključku je slovenska ekipa, ki je proti Hrvaški zaigrala brez pordečelega Roka Cvetka (Celje PL), odlično ga je v vlogi organizatorja zamenjal Miha Kolmančič, znova povišala prestavo višje in povedla s 30 : 25 ter tekmo mirno pripeljala k srečnemu koncu. Drugi del tekme je za slovensko ekipo veliki opomin, da v naslednjih tekmah ne bo smelo prihajati do takšnih padcev v igri. V tretji tekmi Slovenija v sredo 17. Julija ob 19.30 uri igra proti Nemčiji, ki je ugnala Hrvaško in doživela poraz z Norveško. Slovenija si še ni zagotovila poti v polfinale.
IZJAVA:
Miha Kolmančič (Slovenija):
Odigrali smo odličen 1. polčas, kjer smo z agresivno igro v obrambi prisilili nasprotnika v številne napake. Ob tem je svojo nalogo v golu odlično opravil še Urh Kastelic. Žal nam ni uspelo odlične igre ponoviti še v nadaljevanju in borbeni nasprotnik je zmanjšal zaostanek. Proti Nemčiji gremo na zmago in na potrditev prvega mesta, saj prvo mesto prinaša lažjega nasprotnika v polfinalu.