ROKOMET, zaključni turnir srednjih šol v rokometu, Krško:
Ormožani znova državni podprvaki

V Krškem je potekal zaključni turnir srednjih šol v rokometu. Pravico nastopa so imeli letniki 1997 in mlajši. Po predtekmovanju so si nastop na Final 4 priborile Gimnazija Koper, Gimnazija Ljubljana Šiška, Gimnazija Ormož in gostitelji Šolski center Krško – Sevnica. Glede same organizacije turnirja bi se Krčani lahko veliko naučili s strani Ormožanov, ki so zmeraj bili vzorni gostitelji. Tokrat organizator ni uspel poskrbeti niti za malico mladih športnikov, ki so v Krškem prebili od 9.00 do 16.00 ure. Žalostno in nedopustno. V prvem polfinalu so Ormožani zaigrali proti neugodni ekipi Gimnazije Koper. Pred tekmo se je pričakovala lažja naloga Ormožanov, ki so sicer skozi celotno tekmo nadzirali rezultat in vodili od dveh do šestih zadetkov. Končen izid tekme je bil 31 : 25, polčas 16 : 14. Strelci za Gimnazijo Ormož: Miha Kolmančič 12, Gašper Horvat 5, Tilen Kosi 5, Anže Šoštarič 5, Dejan Kociper 2, Vid Lukman 1, Gašper Hebar 1. V drugem polfinalu so po dramatični končnici gostitelji z 18 : 17, polčas 11 : 11, premagali Ljubljančane, ki so zapravili veliko priložnosti za presenečenje. V tretji tekmi dneva so si Primorci po zmagi nad Ljubljančani priborili bron. V velikem finalu sta se srečali ekipi, ki sta že leta in leta krojili vrh v državnem klubskem prvenstvu pri letnikih 1997. Polčas so z izidom 12 : 11 dobili Krčani, ki so v samem zaključku 1. polčasa nadoknadili zaostanek dveh zadetkov (7 : 9). Ormožanom se nikakor ni uspevalo obraniti v obrambi, ob tem so vratarji skozi celotno tekmo zbrali le tri obrambe. Premalo za zmago v velikem finalu. Ob tem je ekipa v napadu naredila nekaj nepotrebnih napak, svoje je dodal še domači sodniški par iz Krškega Colner – Šebek, ki v 2. polčasu enostavno ni dovolil Ormožanom, da pridejo do izenačenja. Krčani so se na koncu veselil zmage s 25 : 21, čeprav je bilo precej bolj napeto kot kaže končen izid. Pri Ormožanih so zadeli: Miha Kolmančič 5, Tilen Kosi 5, Gašper Horvat 4, Vid Lukman 3, Anže Šoštarič 3, Dejan Kociper 1. Tako je domačinom pripadlo zlato, Gimnaziji Ormož pa drugič zapored srebrna medalja:” Večno drugi,” je bilo največkrat slišati komentarje po tekmi med rokometaši Gimnazije Ormož, katero so sestavljali igralci RK Jeruzalem Ormož in RK Velika Nedelja. Srebro v državi so osvojili: Aleš Lukman, Teo Šulek; Miha Kolmančič, Vid Lukman, Marko Kralj, Dejan Kociper, Gašper Horvat, Nino Ulaga, Tinek Hebar, Tilen Kosi, Gašper Hebar, David Lukner, Niko Gašič, Anže Notersberg, Anže Šoštarič, spremljevalci Bojana Moravec, Anton Lah in Uroš Krstič. Za naj igralca je bil izbran Marko Sintič (ŠC Krško – Sevnica), naj vratarja Tom Virant (Gimnazija Ljubljana Šiška) in naj strelca Dani Zugan (Gimnazija Koper).

Tekmi s Krškega bosta tudi na sporedu KTV Ormož v sredo 13. 4. 2016 ob 20.00 uri.

Gimnazija Ormož je v Krškem osvojila 2. mesto.