ROKOMET:
Zmaga Jeruzalema, poraz Velike Nedelje; Zmaga SDA Jeruzalema na turnirju v Celju

ROKOMET, 1. SRL, 9. krog:
Na Hardeku padla še Sevnica
Jeruzalem – Sevnica 27 : 25 (14 : 13)
Žuran (1 obramba), Belec (8 obramb), T. Cvetko; Poznič, Bogadi 5, Radujković 2, Čudič 6 (3), Gregorc 5, Mavrič, Šišmanovič 6, Mesarić 2, Rajšp, Kirič. Trener: Saša Prapotnik
Sevnica: Bratanovič, Božič (12 obramb); Flajs 1, Dražetič 4 (4), Gorenjak 1, Brečko, Djurdjević 2, Ošlovnik 2, Cigler, Primožič, Kuhar, Brilej 7, Bezgovšek, Fižuleto 5, Pernovšek, Gjerek 3. Trener: Iztok Godec
Sedemmetrovke: Jeruzalem 6/3; Sevnica 4/4.
Izključitve: Jeruzalem 8; Sevnica 12 minut.
Rdeč karton: Poznič (59. – direkten rdeč karton); Flajs (40. – 3 x 2 minuti).
Igralec tekme: David Bogadi (Jeruzalem Ormož).
Na Hardeku še ena čvrsta rokometna predstava, katero si je žal ogledalo le dobrih 150 gledalcev. Tisti, ki so bili na tekmi bodo zaradi pristopa in izjemne borbenosti Jeruzalemčkov prišli tudi na naslednjo tekmo, saj si ekipa v teh hudih časih glede številnih poškodb zasluži vzpodbudo. Sevnica je v Ormož prispela po gladki domači zmagi nad Trimom (25 : 19) in v vlogi rahlega favorita, saj je bilo znano, da pri domačih zaradi poškodb ne bo zaigrala skoraj polovica ekipe. Gostitelji so v tekmo krenili odločno in pokazali gostom, da ne bodo točk prepustili brez borbe. Izid je bil izenačen do 4 : 4, prvo občutnejšo prednost pa so si Vinarji priborili v 13. minuti (8 : 5), ko je gostujoča klop zahtevala minuto odmora. V teh uvodnih minutah je s tremi zadetki in z dobro igro na špici 5 – 1 obrambe blestel David Bogadi. Tudi v nadaljevanju boljši Ormožani, ki so dvakrat povedli za štiri (12 : 8, 13 : 9). Vratarju Boštjanu Belcu, ki je do odmora zbral 6 obramb, ni uspelo najti rešitve za krilnega igralca Sevnice Klemna Brileja (met 7/7), ki je do odmora mrežo Ormožanov zadel petkrat. V zaključku 1. polčasa se je na igrišču nekoliko izgubil sodnik Ozren Backović in z nekaj čudnimi odločitvami vrnil goste v igro (14 : 13). Jeruzalem je v 2. polčas krenil brez izključenega Jaka Pozniča in Danijela Mesarića, kar so izkoristili solidni Sevničani in preko razpoloženega Žana Gjereka najprej v 34. minuti izid izenačili na 16 : 16, v 39. minuti pa po delnem izidu 5 : 0 celo povedli za tri točke. V igro Sevnice sta svežino prinesla mlada nadarjena igralca že omenjeni Gjerek (Trboveljčan) in Lucijan Fižuleto (Celjan), ki je mrežo Belca ter Sandija Žurana zatresel kar petkrat. Še sreča, da so Jeruzalemčki zaustavili prvega strelca lige Alena Dražetiča, ki je vse štiri zadetke dosegel iz sedmih metrov. V 40. minuti si je tretjo izključitev na tekmi ter rdeč karton prislužil Matej Flajs in to je bil eden trenutkov za katerega bi lahko rekli, da je prelomil tekmo. Igralca več v polju so domačini odlično izkoristili in se s štirimi zadetki zapored vrnili med žive (20 : 19). Nato je sledila igra gol za gol do izida 25 : 25. Ormožani so imeli kar nekaj priložnosti, da bi se odlepili od Sevničanov, vendar je na golu gostov čudeže ustvarjal Bojan Božič (12 obramb), ki je po vrsti zaustavil zicerje Siniši Radujkoviću, Janu Gregorcu in v 54. minuti sedemmetrovko Bojanu Čudiču. Ob pomoči fanatične ormoške publike je le devet junakov, ki so dobili priložnost za igro, zmoglo dovolj moči, da so točke ostale na Hardeku. Gregorc je zadel za 26 : 25, Belec je zaustavil težko žogo, piko na i zasluženi domači zmagi pa je postavil Bogadi s svojim petim golom za končnih 27 : 25. Zanimiv je podatek, da je domača ekipa proti golu nasprotnika sprožila kar 10 strelov več, kar je neobičajen podatek za tekme izenačenih nasprotnikov, a dokaz, da je ormoška obramba res bila čvrsta (razmerje metov 49 : 39). Jeruzalemu kapo dol za predstavo ter zmago in upati je le, da bodo fanatično borbenost Vinarjev prepoznali in znali ceniti tudi ljubitelji rokometa in se na naslednji domači tekmi proti Krškemu zbrali v večjem številu. Zdaj je pred ekipami reprezentančni odmor, ki bo še kako prav prišel rokometašem Jeruzalema, da vsaj delno zakrpajo številne poškodbe.
IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalem Ormož):
Čestitke fantom, ki so pustili srce na igrišču in osvojili točke proti letos zelo solidni ekipi Sevnice. Tekma je bila odprta do zadnjih minut in na koncu smo mi bili bolj zbrani in srečni od nasprotnika. Pred nami so zdaj še tri pomembne tekme proti Izoli v gosteh in proti Krškemu ter Svišu doma. Težke tekme, vendar smo sposobni tudi na teh ob podobnem pristopu kot proti Slovanu ter Sevnici zbrati nove prepotrebne točke.

ROKOMET, 1. B SRL, 5. krog:
Katastrofalen prvi polčas
Slovenj Gradec 2011 – Velika Nedelja Carrera Optyl 37 : 25 (21 : 7)
Velika Nedelja Carrera Optyl:
Zorec 1, Dogša 3, Bombek 3, Hanželič 7, Bokša, Bezjak, Veselko 3, Štefičar 2, Preac, Klemenčič, T. Špindler 3, Šerod 3, Hojžar, Marin. Trener: Bojan Munda
Manjkali: Tadej Kaučič, Mitja Horvat, Matej Bračič, Miro Špindler, Maks Dogša, Domen Lorenčič in Bojan Cimerman.
Rokometaši Velike Nedelje so gostovali pri favoritu lige in doživeli pričakovan poraz. Še posebej slab je bil prvi polčas, ki se je končal s štirinajstimi zadetki prednosti za Korošce. V 6. krogu pri Veliki Nedelji 9. novembra ob 19.00 uri gostuje zasedba Radeč.

Jeruzalemčki so v Zlatorogu sami sebi dokazali, da še vedno spadajo v sam vrh države pri letniku 1999. Obe tekmi Jeruzalema sta lahko zadovoljili še najbolj zahtevne ljubitelje rokometa.

ROKOMET, mlajše selekcije:
SDA Jeruzalema, letniki 1999, osvojili turnir v Zlatorogu

V nedeljo 27. oktobra je v celjski lepotici Zlatorog potekal mednarodni turnir, kjer so poleg gostiteljev Celjanov nastopili še nemški ATV Biesel, Gorenje Velenje in Jeruzalem iz Ormoža. Ekipa Jeruzalema je najprej v polfinalu ugnala velenjske Ose. Z odlično igro v obrambi so Ormožani že povedli z 11 : 4, nato pa v nadaljevanju 2. polčasa precej popustili in Velenjčani so se približali le na dve točki zaostanka (12 : 10). Ko je znova stekla igra v obrambi je posledično s tem spet narasla prednost, ki je v večih primerih največ znašala šest zadetkov (20 : 14, 21 : 15, 22 : 16, 23 : 17). Zelo solidna sta branila Rizman in Firšt Šeruga, med strelci pa so bili najuspešnejši Šoštarič s 6 in Zidarič ter Koderman s 5 zadetki. V velikem finalu sta si nasproti stala stara znanca rokometnih igrišč in redna udeleženca Final 4. Pred kratkim so Celjani na pripravljalni tekmi slavili na Hardeku, tokrat pa je zgodba imela drugačen razplet. Jeruzalem je odlično pričel tekmo in po zaslugi izjemnih obramb Rizmana ter lahkih golih iz protinapadov po zaostanku z 1 : 3 povedel s 7 : 3. Žal so nato sledile napake v napadu, bolj neodločnost v napadu, in gostitelji so hitro izenačili na 8 : 8. Do odmora spet boljša predstava Ormožanov in prevzem vodstva s 14 : 10. V 2. polčasu se je začel celjski lov, ki so uspeli izenačiti na 20 : 20, 21 : 21 in 22 : 22. V teh trenutkih je v golu Pivovarjev blestel vratar Koren, za katerega je edini zdravilo našel Ciglar (193 cm), ki se je zaustavil pri devetih zadetkih. V zadnjih štirih minutah pa odlična igra Jeruzalemčkov tako v napadu kot v obrambi in po delnem izidu 4 : 0 prevzem vodstva s 26 : 22. Zmagovalec je bil odločen. V zaključku tekme velja pohvaliti še obrambe drugega vratarja Firšta Šeruge. Poleg Ciglarja je Zidarič dosegel 5, Koderman in T. Hebar pa 4 zadetke. Gledalci, ki so bili prisotni v Zlatorogu so lahko uživali v rokometni predstavi obeh ekip, ki sta prikazali odličen rokomet, ki je lahko v ponos Sloveniji ter obema ekipama.