STRELSTVO:
Strelski upi Ormož 2010

Na strelišču v Ormožu je v soboto 11. 12. 2010 v organizaciji SD Kovinar Ormož, potekalo tekmovanje Strelski upi 2010, ki se ga je udeležilo 14 ekip iz Slovenije in Hrvaške.

Laskavi naslov ‘Strelski up 2010’ je osvojila Saša Marija Ratnik iz Tišine, ki je slavila v absolutni konkurenci in pri mladinkah s 491,4 kroga.

Pri mladincih je bil najboljši Mitja Černi iz Gančanov s 486,5 kroga.

V finalu najboljših osmih strelk sta nastopili tudi strelki Kovinarja Melanie Habjanič, ki je z osebnim rekordom 486,8 kroga osvojila odlično drugo mesto.

Petra Vernik, je s 477,1 kroga osvojila sedmo mesto.

Med mladinci je odlično drugo mesto osvojil tudi Jan Šumak, ki je zadel 485,1 krog.

Od preostalih ormoških strelcev, ki so nastopili je Gregor Polajnko s 370imi krogi zasedel 14. mesto, Grega Novak je bil s 368imi krogi 17i, Tomi Jevšovar je bil 27i. Pri dekletih je Barbara Muhič SD TSO za las zgrešila finale najboljših osmih strelk; s 368imi krogi je osvojila 9. mesto. 10a je bila Urška Kuharič s 366imi krogi, 12a Tina Novak s 364imi krogi in 13a Melisa Kosi s 363imi krogi. V ekipni konkurenci so slavili domači strelci Kovinarja, ki so v postavi Melanie Habjanič, Petra Vernik in Jan Šumak zadeli 1156 krogov. Drugi so bili strelci iz Tišine in tretji strelci iz hrvaškega Zaboka.

V četrtek in petek je v Murski Soboti potekalo peto kolo mednarodne strelske lige First v streljanju z zračno pištolo. V posamezni konkurenci je slavil hrvaški strelec Božidar Kolarič s 576imi krogi. Drugi je bil Madžar Miklos Tatrai s 573imi krogi, tretja Ptujčanka Majda Raušl s 572imi krogi. Boštjan Simonič SD Jože Kerenčič Miklavž je bil četrti, Kevin Venta SD Kovinar Ormož 9i. Strelci iz Miklavža in Ormoža so dosegli naslednje rezultate: Alojz Trstenjak je bil 21i, Miran Mihorič 22i, Dragoljub Poledica 34i, Tina Novak 35a, ostali so se uvrstili na dno razpredelnice. Ekipno so bili na petem turnirju najboljši strelci iz Zalaegerszega, pred strelci iz Ptuja in strelci iz Čakovca. Prva ekipa SD Jože Kerenčič Miklavž je bila peta, druga ekipa deveta, strelci ormoškega Kovinarja so bili deseti.

Po petih krogih v mednarodni ligi First vodi Madžar Miklos Tatrai, pred Boštjanom Simoničem iz Miklavža, tretji je Čakovčan Božidar Kolarič. Simon Simonič je 5i, Aleksander Ciglarič 6i, najboljši strelec Kovinarja Kevin Venta je 10i. V ekipni konkurenci še naprej vodi prva ekipa SD Jože Kerenčič Miklavž, pred madžarskim Zalaegeszegom, tretji so ptujski pištoljaši. 6. kolo bo predvidoma 29. januarja prihodnje leto v avstrijskem Grazu.

V organizaciji SD Impol Slovenska Bistrica je v soboto potekal tretji krog 2. državne članske lige vzhod v streljanju z zračno pištolo. Strelci SD Jože Kerenčič Miklavž II so zmagali in imajo odlično priložnost, da v sezoni 2010/2011 osvojijo 1. mesto, tako v ekipni, kot tudi v posamični konkurenci. Miran Mihorič, Alojz Trstenjak in Žan Mir so zadeli 1083 krogov. Drugi so bili pištoljaši druge ekipe Ptuja s 1070imi krogi, tretji ormoškega Kovinarja, ki so v postavi Tina in Grega Novak ter Kevin Venta zadeli 1051 krogov. Strelci SD TSO so bili šesti. V posamični konkurenci je slavil strelec Miklavža Miran Mihorič s 372imi krogi. Drugi je bil Ptujčan Robert Šimenko s 369imi krogi, tretji Alojz Trstenjak s 363imi krogi. Kevin Venta je bil s 357imi krogi peti, Grega Novak s 355imi krogi šesti. Žan Mir je bil deveti, Barbara Slavinec 12a, Tina Novak 16a, Grega Ivančič 17i in Marjetka Bratuša 18a.