ROKOMET, 1. A SRL, 21. krog:
Zamujena velika priložnost
Jeruzalem – Izola IP 25 : 26 (13 : 15)
Žuran, Belec (13 obramb), T. Cvetko; Poznič, Putarek, Bogadi 3, Radujković 1, Čudič 7 (3), Gregorc 7 (4), Mavrič, Šišmanovič, Mesarić 2, Rajšp 3, Peček 2, Kirič. Trener: Saša Prapotnik
Izola IP: Jelovčan (3 obrambe), Kevič (9 obramb); Jurič 8, Božič 4 (2), Stepančič 2, Čosič 4, Markovič 2, Redžić, Vukovič 1, Smolnik 3, Rončević 1, Vidic 1. Trener: Borut Hren
Sedemmetrovke: Jeruzalem 10/7; Izola IP 2/2.
Izključitve: Jeruzalem 12; Izola IP 10 minut.
Igralec tekme: Dragan Kevič (Izola IP).
Rokometašem iz Ormoža v drugem delu prvenstva ne gre in ne gre. Ekipa trenerja Saše Prapotnika nikakor ne najde forme, ki je bila prisotna v zaključku prvega dela sezone. Ormožani so proti Primorcem klonili še tretjič zapored in drugič zapored na domačih tleh (Ribnica, Izola IP). Na srečo Jeruzalemčkov gredo na roko drugi rezultati ostalih ekip in sanje o uvrstitvi v Ligo za prvaka so še žive. Začetek tekme za domačo ekipo ni bil vzpodbuden, saj se je že v 4. minuti poškodoval Aleš Šišmanovič, trenutno edini pravi zunanji igralec na levi strani. Po prvih informacijah gre za poškodbo meniskusa in Šika bo za nekaj časa odsoten iz rokometnih igrišč. Ob prihodu ormoških kurentov v 8. minuti so gostitelji prvič na tekmi povedli s 4 : 3. Deset minut kasneje se je prvič prednost Jeruzalema pri izidu 10 : 8 povzpela na dva zadetka. Zaključek 1. polčasa je bil izjemno zanimiv. V 26. minuti je zaradi prekrška nad Dominikom Pečkom pordečel Peter Božič, sicer najboljši igralec in strelec izolske ekipe. Šok Izolanov so spretno izkoristili Vinarji in preko zadetkov Jana Gregorca iz sedemmetrovk v 26. in 28. minuti povedli s 15 : 11. Ob tem so varovanci trenerja Prapotnika imeli dva igralca več v polju, a so naredili nepotreben prekršek za izključitev in ob vrnitvi izključenih igralcev Izole na parket so gostje igralca več s pridom vnovčili z goloma Kristjana Juriča in Davida Stepančiča za znižanje zaostanka na le -2 (15 : 13). Vinarji od 28. do 37. minute niso zatresli izolske mreže in Marko Rončević je po seriji štirih zaporednih zadetkov svoje ekipe izenačil na 15 : 15. V 36. minuti je Gregorc iz sedemmetrovke zadel prečnik. Devet minutni post brez zadetka je v 37. minuti z golom iz najstrožje kazni prekinil prvi strelec lige Bojan Čudič. Po izenečenju na 16 : 16 so sledile najboljše minute domačinov na tekmi in Gregorc je v 43. minuti s svojim petim zadetkom povedel Jeruzalem v vodstvo z 21 : 16. Nato pa je sledil trenutek, ki je Izolane vrnil med žive. Običajen prekršek Kristijana Putareka nad Žigom Smolnikom sta sodnika Robert Klančar ter Amir Parezanovič ocenila za izključitev. Igralca več v polju so gostje odlično izkoristili z dvema zadetkoma v mreži Boštjana Belca in znižali zaostanek na -3 (21 : 18). V zaključku dramatične tekme so Ormožani naredili ogromno napak za osvojitev novih pomembnih točk. Trije zapravljeni protinapadi (Siniša Radujković, Peček, Bogadi), sedemmetrovka v 55. minuti (Čudič), dva meta z desnega krila (Gregorc) in dva prehitra zaključka napada (Jaša Rajšp). Enostavno preveč. Ormoško barko ni mogel rešiti niti soliden vratar Boštjan Belec, ki je v 2. polčasu zbral 8, skupaj pa 13 obramb. Junak tekme je bil vratar Izole Dragan Kevič, ki je od vrnitve v gol v 37. minuti in do konca tekme zbral 9 obramb. To niso bile običajne obrambe, ampak obrambe ob stoodstotnih priložnostih Jeruzalemčkov. 30 sekund pred koncem tekme je ob obilici sreče za zmago zadel Elvin Čosič. Žoga se je od bloka odbila v vratnico, od vratnice pa za hrbet vratarja Belca. 21 sekund je Vinarjem preostalo za zadnji izenačujoči napad, ampak je poskus Gregorca z desnega krila zaustavil Kevič. Razočaranje ob porazu je bilo v domačem taboru veliko, vendar upanje po uvrstitvi v Ligo za prvaka še živi. Kombinacij za zadnji krog je veliko, najenostavnejša kombinacija pa je zmaga Jeruzalema v Krškem. Znova je potrebno pohvaliti domačo navijaško skupino Ormožani, ki je do zadnjih tenutkov tekme glasno vzpodbujala svoje privržence.

ROKOMET, 1. B SRL, 13. krog:
Odpeljal še zadnji vlak
Velika Nedelja Carrera Optyl – Damahaus Cerklje 23 : 24 (13 : 13)
Velika Nedelja Carrera Optyl:
Klemenčič (5 obramb), Zorec 2, Kaučič 1, Bombek, Hanželič 4, Hržič, Bezjak 1, Veselko 5, Dogša (5 obramb), Lorenčič 1, Cimerman, Majcen 9, Šerod, Hojžar. Trener: Bojan Munda
Po visokem porazu v Gorišnici so pri Veliki Nedelji vsi upali na boljšo predstavo in zmago proti peto uvrščenim Cerkljanom. Da je ekipa trenerja Bojana Munda zaradi poškodb že zelo razredčena, je poznano vsem, zato bi še kakšna nova poškodba popolnoma oslabila ekipo. In prav to se je zgodilo zelenim, saj zaradi poškodbe v Gorišnici ni zaigral Miro Špindler, na zadnjem treningu se je poškodoval še Kristijan Štefičar, tudi vratar Tadej Preac še vedno ni nared za igro. Po starem receptu so domačini na začetku tekme z velikim številom tehničnih napak gostom omogočili lahko vodstvo v 16. minuti 4:9. Vendar to za razliko od prejšnjih tekem domačih ni preveč potrlo, saj so počasi začeli igrati svojo borbeno igro in v 25. minuti izenačiti na 10:10. V zadnjih minutah prvega dela so gledalci videli zelo raztrgano igro obeh ekip, tako da je bil rezultat ob polčasu izenačen na 13:13. Tudi v nadaljevanju tekme so vse do 46. minute vodili gostje z razliko dveh do treh zadetkov. Takrat so Velikonedeljčani izenačili na 19:19 in vsem v dvorani vlili upanje na končni uspeh. Ko so domači v 54. minuti povedli za zadetek in imeli napad za povišanje prednosti, so se jim zatresle roke, saj so naredili zaporedoma nekaj napak. Darilo so gostje izkoristili in si priigrali prednost, ki je zadostovala za minimalno zmago. Kljub porazu so ljubitelji velikonedeljskega rokometa po tekmi svojim junakom namenili dolg aplavz. Zelo dobro predstavo sta tokrat ponudila Jakob Majcen, ki je odlično zamenjal Kristijana Štefičarja in bil odličen tudi v obrambnih nalogah, ter zlata vratarska rezerva Mitja Klemenčič.
Kljub porazu in dejstvu, da se zadnji vagon 1.B ligaškega tekmovanja zelo oddaljuje, fantje še vedno niso obupali. Sedaj sledita dve težki gostovanji v Dolu in Šmartnem in zeleni bojevniki obljubljajo borbo do zadnjega atoma moči.
Vir: RK Velika Nedelja Carrera Optyl (Janko Meško)

ROKOMET, mlajše selekcije:
KADETI (letniki 1997 in mlajši):
Kadetski derbi po hudi borbi Ormožanom
Kuzmič, Caf, Fekonja; Kavčič 3, Ciglar, G. Horvat 6 (1), Zidarič, V. Lukman 5, Štumberger, Grabovac, M. Hebar, D. Ozmec 2, Topolovec 1, Ulaga, Šandor 4, Kosi 13 (5), Lukner.
V derbiju 6. kroga polfinalne skupine B je na Hardeku pri Jeruzalemu gostovala prvouvrščena ekipa Krškega, ki je v Ormož prispela po petih zaporednih zmagah. Ormožani, ki so izgubili tekmo 5. kroga v Šmartnem, so med tednom ostali še brez poškodovanega Boštjana Žižek Cvetka, ki se je pridružil poškodovanima Mihi Kolmančiču in Dejanu Kocipru. Domačini so tekmo pričeli v krču in na igrišču so do 40. minute prevladovali gostje, ki so vodili od začetka tekme. Najvišja prednost Krčanov je v večih primerih znašala tri zadetke. Jeruzalem je prvič povedel pri izidu 20 : 19. Pri vodstvu z 22 : 20 je Gašper Horvat zapravil sedemmetrovko, vendar je isti igralec skupaj s soigralci odigral odličen zaključek tekme. Zadnjič je bil izid izenačen na 26 : 26, v nadaljevanju pa sta v napadu zabijala Horvat in Tilen Kosi, ostali fantje so opravili odlično nalogo v obrambi, vratar Blaž Kuzmič je nanizal tri pomembne obrambe in Jeruzalemčki so povedli z 32 : 28, 33 : 29 in 34 : 30 ter prednosti več niso izpustili iz svojih rok. Ekipi Jeruzalema čestitke za borbeno predstavo in zmago proti izjemno močnemu nasprotniku, ki še naprej ostaja v vlogi glavnega favorita za prvo mesto v polfinalni skupini B. Na vrhu lestvice so zdaj tri ekipe s petimi zmagami in enim porazom: Krško, Šmartno, Jeruzalem. V boj za Final 4 se bo vključilo še Celje tako, da se nam obeta zanimiv razplet polfinala državnega prvenstva.

STAREJŠI DEČKI A (letniki 1999 in mlajši):
Šesta zaporedna zmaga v polfinalu
Jeruzalem – Dobova 37 : 20 (20 : 8)
Škrjanec, Rizman; Ciglar 4 (1), A. Munda 1, Šoštarič 2, J. Zadravec 3, Ž. Kociper 5, Koderman 3, Škorjanec 1, M. Hebar 3, Niedorfer 5, Zidarič 2, Petek 4, Jovanovič 1, G. Hebar 1, Belec 2.
Ormožani so po pričakovanjih proti Dobovi zabeležili novo zmago. Priložnost za igroo so dobili vsi igralci in kar štirinajst fantov se je vpisalo med strelce. Hitro so Jeruzalemčki povedli za deset (12 : 2), nato za petnajst (32 : 17) in na koncu za sedemnajst (37 : 20). V petek 21. 2. 2014 SDA Jeruzalema čaka gostovanje pri Mariboru, ki je letos na domačem parketu že znal presenetiti tudi favorite (Celje PL).