ROKOMET, 1. NLB Leasing liga, 13.krog:
Vinarji razbiti v Dobovi
Dobova – Jeruzalem 26 : 19 (13 : 6)
Dobova:
Blaževič (21 obramb), Supančič; Miklavčič 2, Dražetič 6 (2), Zafran, Rožman 1, Humek, Seferović 5, Toporišič, M. Baznik, Kučič 1, Kaučič 3, Koprivc 1, Mlakar, Hotko 7 (1). Trener: Aleš Sirk
Jeruzalem Ormož: Šutalo (4 obrambe), Balent (8 obramb); Kavčič 1, Horvat, Bogadi 4, Radujković 2, Čudič 2 (2), Veselko, Žuran 1, Grizolt, Kocbek 2, Kolmančič 2, Mesarič, Petrovič, Rajšp, Cirar 3. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Dobova 5/3; Jeruzalem 3/2..
Izključitve: Dobova 6; Jeruzalem 6 minut.
Igralec tekme: Jure Blaževič (Dobova).
V Dobovi so rokometaši Jeruzalema doživeli hladen tuš, saj jih je ekipa iz spodnjega dela lestvice popolnoma nadigrala in visoko premagala. Da ta večer ne bo vse v najboljšem redu je dala čutiti že pot na tekmo, saj je prišlo do zapletov na meji. Vinarji so na tekmo prispeli le dobrih 45 minut pred začetkom. Do petnajste minute je okrog 300 gledalcev videlo le šest zadetkov (3 : 3). Obrambi sta bili čvrsti, v golu izjemno razpoložena Jure Blaževič in Tomislav Balent. Pri omenjenem izidu so Vinarji imeli kar dva igralca več v polju, vendar številčne priložnosti niso izkoristili. NIso prejeli in niti dosegli zadetka. Desni krili Gal Cirar in Dejan Veselko sta tekmo pričela z metom 1/6. Globoka in agresivna obramba Dobove je popolnoma zaustavila zunanjo linijo Jeruzalema v postavi Žuran – Čudič – Kocbek. Na črti so domačini odlično zaustavili še krožnega napadalca Danijela Mesarića in potem ne čudi podatek kako je gostom v 1. polčasu uspelo le šestkrat zatresti mrežo Dobove. Ob vsem naštetem je v golu gostiteljev svoj večer imel vratar Blaževič, ki je branil mogoče in nemogoče. Do odmora je zbral kar štirinajst obramb. V 22. minuti jebil izid le 6 : 5 v prid novinca v ligi, nato pa je fanatičnim domačinom ob bučni podpori svojih navijačev uspel delni izid s kar 7 : 1 (13 : 6). Tudi v 2. polčasu se stanje na igrišču ni spremenilo. Dobova se je razletela po igrišču, gostje neprepoznavni, čeprav jim ni očitati želje ter borbenosti, in v 43. minuti je prvič na tekmi prednost narasla na okroglih +10 (23 : 13). Dobovi je vse šlo od rok, gostom popolnoma nič in prednost čete trenerja Aleša Sirka je v treh primerih narasla na +11 (21 : 10, 22 : 11, 23 : 12). Šele v zaključku tekme je Vinarjem uspelo ublažiti visoki poraz na končnih -7 (26 : 19). To je bila druga zaporedna zmaga Dobove, ki se bori za obstanek v ligi. Zagotovo lahko trdimo, da je to bila najslabša predstava Ormožanov v tem prvenstvu in po odličnih igrah v minulih mesecih se je kaj takega tudi moralo zgoditi. Razen obeh ormoških vratarjev na tem srečanju ni šlo od rok prav nikomur v ekipi. Poraz je treba preučiti, se iz njega kaj naučiti in hitro arhivirati, saj so pred ekipo tri zelo kvalitetne tekme. V sredo 9. gostovanje v Ribnici (pokal), v nedeljo 13. ob 18.00 uri sledi gostovanje v Mariboru in za zaključek uspešnega leta 2015 še v soboto 19. decembra ob 19.00 uri na Hardek prihaja udeleženec Lige prvakov Celje Pivovarna Laško. Z vsaj eno zmago na omenjenih treh tekmah bi v taboru Vinarjev bili več kot zadovoljni.
IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalem Ormož): Enostavno je morala tudi za nas priti takšna tekma, kjer nam ni šlo prav nič od rok. Praktično je odpovedala celotna ekipa. Škoda, da ravno proti Dobovi, ki je premagljiva ekipa. Moram pa pohvaliti junaka tekme vratarja Jureta Blaževiča, ki je res branil fantastično. Domačinom čestitke na izjemni borbenosti, igri ter zasluženi zmagi. S takšnimi predstavami se ne rabijo bati za obstanek v ligi. Nas čaka zdaj priprava na novo težko preizkušnjo v Pokalu Slovenije, ko gostujemo pri močni Ribnici.

Dobova je zasluženo ugnala Vinarje, ki so doživeli četrti prvenstveni poraz.

Dobova je zasluženo ugnala Vinarje, ki so doživeli četrti prvenstveni poraz. Foto: Špela Štojs

ROKOMET, 2. DRL, zaostala tekma 3. kroga:
Preobrat v 2. polčasu
V. Nedelja – Rudar Trbovlje 25 : 21 (7 : 11)
V. Nedelja:
Zorec 6, Kociper 3, Bombek 4, Topolovec 2, Mavrič 1, Bezjak, Grabovac, Preac 11 obramb, Lukman 2, Škrjanec, Lorenčič 1, Žižek Cvetko 1, Zorec, Kosi, Gašič, Marin 4. Trener: Matjaž Hanželič
Čeprav težavam s poškodbami še vedno ni videti konca, saj sta se minuli vikend poškodovala še Boštjan Žižek Cvetko in za dalj časa Tadej Vukan, so bili Velikonedeljčani odločeni, da jesenski del sezone pred svojimi navijači končajo z zmago. Po solidnem začetku tekme in vodstvu 4 : 2 so domači tokrat naredili bistveno manj tehničnih napak. Kljub temu so bili zelo nenatančni pri strelih iz igre in s sedmih metrov. Gostje so domačo nezbranost kaznovali in z delnim izidom 1 : 6 prešli v vodstvo. Do konca polčasa so gostje rezultat nadzorovali ter odšli na odmor z lepo prednostjo štirih golov 7 : 11.
V nadaljevanju je bilo takoj videti, da je odmor domače preporodil, saj so zaigrali, kot se od njih pričakuje in so tudi sposobni. Neverjetna borbenost v obrambi in raznolikost v napadu sta bila razloga, da se je vzdušje v lepo polni športni dvorani spremenilo. Delni izid 7 : 3 je bil dovolj za prvo izenačenje v drugem polčasu ter obenem strah, da se ne bi ponovilo enako nadaljevanje kot na nekaterih prejšnjih tekmah. Vendar se tokrat to na srečo ni zgodilo in ob izredni igri Matica Marina v napadu ter Vida Lukmana v obrambi so domači uspeli rezultat obrniti v svoj prid ter tekmo končati z zmago. Za pristop je potrebno pohvaliti vse igralce, posebej pa seveda že prej omenjena igralca, ki sta bila tokrat res izredno razpoložena. Končnih 25 : 21 (drugi polčas 18 : 10) je bilo dovolj za veselo rajanje igralcev in navijačev.
Pred ekipo je še zadnja letošnja tekma, ki jo bodo Velikonedeljčani odigrali v Metliki. S takšnim pristopom kot so ga prikazali na tekmi proti Rudarju, je upanje na nove točke povsem realno.
Vir: RK Velika Nedelja (Janko Meško)

MLAJŠE SELEKCIJE:
MLADINCI, 1. SRL:
Sevnica – Jeruzalem Ormož 28 : 38 (14 : 22)
Caf, Fekonja, Šutalo; Kavčič 9, Horvat 8, Kosi 7 (3), Šoštarič 3, Grabovac 3, Žižek Cvetko 3, Lukman 3, Koderman 2. Trenerja: Mladen Grabovac in Iztok Luskovič
Pomembna zmaga ormoških mladincev v Sevnici dosežena z talentiranimi letniki 1998/99. Odličen v golu Kevin Caf, v napadu pa kadetski reprezentančni trio Kavčič – Horvat – Kosi, ki je skupaj dosegel 24 zadetkov. V zadnjem krogu prvega dela sezone ormoške mladince čaka domača tekma s Slovanom.

KADETI:
Pričakovana zmaga
Drava Ptuj – Jeruzalem Ormož 14 : 31 (4 : 19)
Milec, Firšt Šeruga; Koderman 6 (2), Belec 2, Šoštarič 7, Niedorfer 2, Šulek 4 (1), Notersberg 3 (1), Ciglar 3 (1), G. Hebar 1 (1), Munda 3 (1). Trener: Mladen Grabovac
Brez treh levičarjev (Tinek Hebar, Luka Voljč, Nejc Zidarič) je ekipa brezhibno opravila delo na Ptuju. Odlična obramba v 1. polčasu je že dala odgovor o zmagovalcu. V naslednjem krogu v soboto 12. 12. ob 14.15 uri je na Hardeku na sporedu veliki derbi med Ormožani in Celjani.

Kadeti so pred derbijem s Celjem ugnali Dravo na Ptuju.

STAREJŠI DEČKI A:
Drava boljša
Drava Ptuj – V. Nedelja & J. Ormož 33 : 27 (18 : 13)
V. Nedelja & J. Ormož:
Zemljič; Borko 1, Rubin 6, Fergola, Toplak 6 (3), Horvat 1, Voršič, Herga, Cvetko 8 (1), Lukman, Kovačec 2, Škrinjar 3. Trener: Uroš Krstič in Davorin Kovačec
Smola s poškodbami je z igrišča oddaljila vse tri letnike 2001 Elvina Kuharja, Nikota Soviča in Tobija Toriča. Zato so večjo minutažo dobili igralci letnika 2002, ki jih v soboto 12. 12. čaka derbi pri Veliki Nedelji s Celjem. Gostje z igro niso razočarali, vendar se enostavno v določenih trenutkih niso mogli kosati z fizično močnejšimi Ptujčani. Najvišja prednost na tekmi je bila +6 za Dravo.