ROKOMET, 1. SRL, 16. krog:
Ko Gorenje slavi na Hardeku je prvak
Jeruzalem – Gorenje 27 : 33 (17 : 16)
Belec (10 obramb), Žuran; Štumberger, Putarek, Poznič, Gregorc 1 (1), Radujković 6, Šišmanovič 7, Čudič 7 (4), Mesarić 3, Bogadi 1, Kavčič, Šandor, Mavrič 1, Peček 1, Kirič. Trener: Saša Prapotnik
Gorenje: Taletović (8 obramb), B. Burič (2 obrambi); Golčar, Šoštarič 6 (1), Dujmovič 2 (1), Gams 2, Oštir, Skube 3, Medved 2, Papež 6, Nosan 1, Bečiri, N. Cehte, S. Burič 6, Vrečar, K. Cehte 5. Trener: Ivan Vajdl
Sedemmetrovke: Jeruzalem 7/5; Gorenje 4/2.
Izključitve: Jeruzalem 4 minute; Gorenje 6 minut.
Igralec tekme: Senjamin Burić (Gorenje).
Vinarji so na Hardeku pred okrog 300 gledalci gostili Gorenje, aktualne državne prvake, udeležence Lige prvakov, vodilno moštvo 1. SRL in udeležence pokalnega Final 4. V tej sezoni so Ose dvakrat visoke nadigrale Vinarje s 45 : 24 v državnem in s 45 : 25 v pokalnem tekmovanju. Ob utrujenosti gostov po številnih tekmah so varovanci trenerja Ivana Vajdla še podcenili domačo ekipo, ki je v preteklosti, seveda v precej kvalitetnejši zasedbi, že znala Velenjčanom odvzeti tudi naslov državnih prvakov. Jeruzalem je tudi proti Gorenju potrdil odlično formo in Vinarji so odigrali odličen 1. polčas, kjer pa so zamudili nekaj imenitnih priložnosti, da bi na odmor odšli s tremi do štirimi točkami prednosti. Domači navijači še danes žalujejo za trenutkom iz 17. minute, ko je David Bogadi pri vodstvu z 10 : 6 v 17. minuti zapravil protinapad za +5. Napako domačih so Ose takoj kaznovale in namesto +5 je prednost Vinarjev takoj splahnela na +3 (10 : 7). Še nekaj priložnosti so gostitelji imeli za pobeg na prednost večjo od treh zadetkov, vendar so se Ose do odmora zbrale in se približale le na gol zaostanka. V prvem delu tekme je v golu Jeruzalema blestel Boštjan Belec, v napadu pa Aleš Šišmanovič s petimi, Bojan Čudič s štirimi, Danijel Mesarić in Siniša Radujković s tremi zadetki. Ob tem je Bogadi odlično zaustavil prvo zvezdo Gorenja Staša Skubeta, ki se do odmora ni vpisal med strelce. Na začetku 2. polčasa je Jan Gregorc zadel iz sedemmetrovke za vodstvo z 18 : 16, toda takoj je sledil odgovor Os s tremi zaporednimi zadetki za prvo vodstvo na tekmi. Za 19 : 18 je zadel Janez Gams. Sledil je še zadnji udarec Ormožanov, ki so po treh zaporednih zadetkih v 37. minuti povedli z 21 : 19, ob tem imeli tri štiri napade, da obdržijo prednost dveh zadetkov, vendar se je na golu Velenjčanov prebudil Emir Taletović. Obrambe le tega je takoj v protinapadu z lahkimi zadetki kaznoval Senjamin Burić. Na postavljeno obrambo Jeruzalema pa je z goli iz razdalje zadeval Klemen Cehte. Nazadnje je bil izid izenačen v 41. minuti (22 : 22). Obramba Jeruzalema ni bila več na nivoju, tudi napad je zaradi utrujenosti in kratke klopi začel pešati. V 51. minuti je Jeruzalem pri zaostanku s 25 : 28 zapravil še zadnji zicer (Radujković) za vrnitev med žive. V zadnjih minutah so Ose suvereno obdržale prednost v svojih rokah in se veselile nove zmage. Za Gorenje še en zanimiv podatek. Ko ekipa slavi na Hardeku je kasneje tudi državni prvak. Ali bo tudi letos tako? Vinarjem čestitke za predstavo, ob tem še bolj od dobre igre veseli, da se počasi, žal res počasi, na Hardek vrača publika, ki vse bolj spoštuje letošnje dosežke ormoških rokometašev, ki še zmeraj ostajajo v boju za uvrstitev v Ligo za prvaka. V sredo 18. 12. ob 17.00 uri Jeruzalem gostuje pri Celju, v soboto 21. 12. ob 19.00 uri pa ob slovesu od leta 2013 na Hardeku gostuje Trimo iz Trebnjega, neposreden tekmec v boju za uvrstitev v Ligo za prvaka.
IZJAVA:
Siniša Radujković (Jeruzalem):
Borili smo se po svojih najboljših močeh in tekma je bila odprta do 41. minute. Če želiš do čudeža na takšni tekmi moraš vse zabiti, vratar mora pa biti na vsaj 15 obrambah. Gorenje je po dveh visokih zmagah nad nami prelahko šlo v tekmo, kar se jim je maščevalo. Le kakšna obramba in naš zabiti zicer bi lahko stvari obrnil na glavo. Prav na takšnih manjših tekmah se dobiva prvenstvo, tu pa Gorenje še nima spodrsljaja in če bodo Ose nadaljevale v takšnem stilu jim ne uide naslov državnih prvakov. V Celju bomo glavni nosilci igre odigrali 20 – 30 minut, zato ne pričakujemo obetavnega rezultata. Proti Trimu v soboto pa vemo kaj moramo narediti. Z zmago bi naredili še dodaten korak k Ligi za prvaka. Sposobni smo s pomočjo naše publike premagati Trimo in prezimiti s 16 osvojenimi točkami.
Klemen Cehte (Gorenje): Tekmo smo pričeli preveč ležerno. Mislim, da so nas rezultati preteklih tekem, predvsem tistih dveh proti Ormožu, ko smo slavili z dvajsetimi zadetki razlike zavedli. Tokrat so domačini nastopili v popolni postavi in resnično so se borili s srcem, za kar jim lahko le čestitam. Mi smo morali garati za vsak zadetek in v ključnih trenutkih smo, kljub mladosti, pokazali pravi karakter, kateri nas drži na vrhu lestvice.

ROKOMET, 1. B SRL, 11. krog:
Poraz na Igu
Mokerc Ig – V. Nedelja Carrera Optyl 27 : 23 (13 : 13)
V. Nedelja Carrera Optyl:
Zorec 3, Hržič, Kaučič 4, Bombek, Hanželič, Bezjak, Veselko 9, Štefičar 5, Preac, M. Špindler 1, Dogša 18 obr. (1x7m), Lorenčič 1, Cimerman, Hojžar 1. Trener: Bojan Munda
To je bil deseti prvenstveni poraz Velike Nedelje, ki bo prezimila na zadnjem dvanajstem mestu 1. B SRL. Drugi del sezone se prične 8. 2. 2014. Velika Nedelja gostuje v Gorišnici.

MLADINCI, 2. SRL, 8. krog:
Poraz V. Nedelje; Zmaga in napredovanje Jeruzalema
V. Nedelja Carrera Optyl – Maribor Branik 27 : 29 (12 : 14)
Zorec, Hržič, Bombek 3, Šerod 5, D. Hržič 1, Prapotnik 3, Tement, Lorenčič 4, Hojžar, Mendaš 8 obr., Sok 11, Škrjanec 9 obr.. Trener: Robi Mesarec
Gostje iz Maribora so vodili skozi celotno tekmo. Največ za 7 zadetkov. Okrnjenim gostiteljem v 2. polčasu ni uspelo ujeti Mariborčanov, ki so se z zmago pri Veliki Nedelji uvrstili v Ligo 6. Po dve ekipi iz Zahoda, Centra in Vzhoda se bodo potegovale za dve vstopnici, ki vodita v 1. mladinsko SRL.

Jeruzalem – Rudar Trbovlje 34 : 28 (16 : 12)
T. Cvetko, Kuzmič; Žižek Cvetko 7, Mavrič 6, Kosi 6, Kocbek 3, Topolovec 3, Kavčič 3, Kirič 2, Štumberger 2, D. Ozmec 2, Šandor, G. Horvat.
Tekma je odločala o uvrstitvi v Ligo 6 2. mladinske SRL. Ormožani so nujno potrebovali točko, Rudar pa zmago. Obe ekipi sta nastopili v okrnjenih zasedbah. Jeruzalem brez R. Cvetka, Levaniča, Kolmančiča, Lukmana, D. Kocipra. Zato je uspeh ob zmagi in uvrstitvi v Ligo 6 toliko večji. Ormožani imajo daleč najmlajšo zasedbo, katero sestavljajo predvsem kadeti letnika 1997 in 1998. Pri mladincih pa imajo pravico nastopa letniki 1993. Z uvrstitvijo v Ligo 6 so mladinci Jeruzalema izpolnili zadani cilj, želje pa segajo še precej višje.