ROKOMET, 1. SRL, 7. krog:
Poraza Jeruzalema v Trebnjem in Velike Nedelje doma
Trimo – Jeruzalem 32 : 26 (15 : 11)
Trimo:
Korelec 1, Femec, Radelj 2, Murčehajić 1, Ratajec 3 (1), Čeh, Ferlin (12 obramb), Sušin 6, Saje, Rojc 8, Udovič 2, Ferkulj 5, Grandovec M., Grandovec T. 1, Florjančič 3, Brana (1 obramba). Trener: Roman Šavrič
Jeruzalem: Žuran, Poznič 1, Bogadi 2, Radujković 2, Čudič 4, Gregorc 10, Belec (11 obramb – 2x7m), Mavrič, T. Cvetko, Šišmanovič 2, Mesarič 5, Peček, Kirič. Trener: Saša Prapotnik

Bojan Čudič (kapetan Jeruzalema) je s svojo ekipo v Trebnjem doživel poraz.

Okrnjenim Ormožanom (Levanič, R. Cvetko, Rajšp, Kolmančič) v Trebnjem ni uspelo pripraviti presenečenja nad rokometaši Trima, kateri so nujno potrebovali zmago za mirnejšo nadaljevanje prvenstva. Jeruzalemčki so upali, da bo breme nujne zmage, ki je viselo nad Dolenjci pretežko za gostitelje in so tukaj iskali priložnost za nove točke. Žal se Trimo ni ustrašil težke naloge in ji je bil kos od samega začetka tekme. Do 14. minute je izid še bil poravnan (5 : 5), v 20. minuti pa je Trimo prvič povedel z občutnejšo prednostjo štirih zadetkov (10 : 6). Sledila je minuta gostov, ki je varovancem trenerja Saše Prapotnika prinesla priključek (10 : 8), a le za kratek čas. Po golih Korelca, Ferkulja in Florjančiča se je Trimo v 24. minuti zopet odlepil na +5 (13 : 8) in imel priložnost za +6, a so po napaki gostje zaostanek na polčasu uspeli zmanjšati na štiri točke (15 : 11). Domačini so tudi v 2. polčasu z dobro igro v obrambi in napadu držali varno razliko treh do šestih zadetkov. Kanček upanja je za Vinarje posvetil v 34. minuti, ko je Šišmanovič znižal na tri zadetke zaostnka (16 : 13). Najvišja prednost Trebanjcev je v 43. minuti znašala +6 (23:17). Po nekaj napakah Trima se je Jeruzalem v 51. minuti še zadnjič približal na štiri točke zaostanka (27 : 23), vendar bližje ni šlo in gostitelji so se veselili zaslužene zmage. Že v sredo 23. oktobra 2013 ob 19.00 uri Jeruzalem čaka še eno gostovanje pri Ribnici, v soboto 26. oktobra ob 19.00 na Hardeku gostuje Sevnica.

Aleš Šišmanovi (RK Jeruzalem Ormož); strelec dveh zadetkov za Vinarje.

IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalem Ormož): Žal nam ni uspelo presenetiti Trima, ki je zasluženo slavil. Po poškodbah imamo premalo igralcev v rotaciji. Z dvema tremi igralci več bi se lahko enakovredno kosali s Trimom. Veseli me, da se po zaostanku s šestimi goli nismo predali oz. razpadli.
Roman Šavrič (trener Trimo Trebnje): Nujno smo morali zmagati in to breme smo uspešno prenesli. Nehote se nam je kot posledica neugodnega razporeda, privlekla rahla nervoza v igro, a smo jo uspeli kontrolirati. Zmaga je zaslužena. Čestitke igralcem za zmago nad zmeraj neugodnimi Ormožani.

ROKOMET, 1. B SRL, 4. krog:
Šmartno premočno

V. Nedelja Carrera Optyl – HERZ Šmartno 26 : 30 (12 : 21)

ROKOMET, mlajše selekcije:
MLADINCI (letniki 1993 in mlajši):
Smola mladincev Jeruzalema
Maribor – Jeruzalem 29 : 29 (15 : 12)
Kuzmič (3 obrambe), T. Cvetko (5 obramb); Kavčič 3, Kolmančič 2 (2), G. Horvat 7 (3), D. Kociper, Štumberger, Vesenjak 6, Žižek Cvetko, Šandor 3, D. Ozmec 2, Topolovec, Kirič 4, Mavrič 2. Trener: Uroš Krstič
Gostitelji so odlično izkoristili mlačno igro Jeruzalema v obrambi in povedli s 6 : 1 in 7 : 2 (9. minuta). Šele po prihodu v igro Kavčiča in Ozmeca (oba letnik 1998) je začela delovati obramba na želenem nivoju in zaostanek Ormožanov je počasi začel bledeti. Polčas 15 : 12 za Maribor. V nadaljevanju so domačini hitro povedli za pet (18 : 13, 19 : 14, 20 : 15), a se vztrajni Jeruzalemčki niso predajali in so počasi pričeli prevzemati niti igre v svoje roke, čeprav so na klopi za kaznovane preživeli kar 22 minut; domačini 14 minut. V 41. minuti je pordečel Topolovec, v 50. minuti je pordečel Vesenjak, v 53. D. Ozmec (vsi 3 x 2 minuti), v 60. minuti še Štumberger (direkten rdeč karton). Vseeno je Jeruzalemu v zaključku uspelo voditi s 27 : 25, 28 : 27 in 29 : 28, ko je z “atomsko bombo” s teka zadel Horvat (letnik 1998), ki je odigral izjemno tekmo. 40 sekund je ostalo domačinom za izpeljavo zadnjega napada za izenačenje, vendar je obramba Vinarjev delovala odlično in zaustavila vse nalete Maribora. Po izteku igralnega časa pa je prek bloka iz devetmetrovke z odličnim strelom mrežo Ormožanov zadel levoroki vratar Maribora Škalički (200 cm) in poskrbel za izenačenje. Po prikazanem si je zmago bolj zaslužila “kadetska” ekipa Jeruzalema, ki je nastopila brez R. Cvetka, Levaniča, Kolmančiča (izvajal le sedemmetrovke), V. Lukmana, Kocbeka. Kapa dol ekipi Jeruzalema za predstavo v Mariboru.

KADETI (letniki 1997 in mlajši):
Zaslužena zmaga v Velenju
Gorenje – Jeruzalem 16 : 20 (7 : 10)
Caf (1 obramba), Kuzmič (15 obramb), Fekonja; Kavčič 1, Kolmančič 2 (2), G. Horvat 1 (1), D. Kociper 2, Grabovac, Štumberger 2, Žižek Cvetko 3, Ulaga, Vesenjak 2, D. Ozmec 4, Topolovec, Šandor 3, Lukner. Trener: Uroš Krstič
Ekipi se je poznala utrujenost po težki mladinski tekmi dan prej v Mariboru. Ob tem ekipi zaradi poškodbe ramena ni mogel pomagati še G. Horvat in Kolmančič (izvajala sta le sedemmetrovke), manjkal je še Kosi in V. Lukman. Gostje so znova odlično zaigrali v obrambi (Vesenjak, Topolovec, D. Ozmec, Kavčič) in prejeli prvi zadetek šele v 12. minuti. Žal odlične igre v obrambi in obramb Kuzmiča ekipa ni znala kaznovati iz polprotinapadov, kjer je grešila po tekočem traku (10 tehničnih napak v 1. polčasu, na koncu kar 16 napak!). Jeruzalem je vodil 3 : 0, 4 : 1, 5 : 2, 12 : 7, 13 : 8, 15 : 10. Zaradi lastnih napak in ob zgrešenih dveh sedemmetrovkah prednost nikoli ni narasla prek 5 točk. V zaključku se je Gorenje približalo le na gol zaostanka (16 : 17), ob tem je Kuzmič v 57. zaustavil sedemmetrovko Jagodiču, iz protinapadov sta zasluženo zmago Ormožanov potrdila D. Ozmec in Šandor za končnih 16 : 20. Veseli igra Jeruzalema v obrambi, ki je izjemno čvrsta, bo pa potrebno še veliko postoriti v igri v napadu.

STAREJŠI DEČKI A (letniki 1999 in mlajši):
Ormožani do zmage lažje od pričakovanega
V. Nedelja Carrera Optyl – Jeruzalem 14 : 32 (6 : 16)
V. Nedelja CO:
Škrjanec, Anderlič, Modrinjak, Kokalj 4, Vršič 4, Horvat, Gašič 3, Hržič 1, Škrlec 1, Meško, Kosi 1, Jaušovec. Trener Darjan Mesarec
Jeruzalem: Rizman, Firšt Šeruga; Ž. Kociper, Ciglar 5, Koderman 11, Jovanovič, Niedorfer 1, Škorjanec, Voljč 2, Zidarič 5, M. hebar, Šoštarič 8. trener: Uroš Krstič
Minulo sezono so se Jeruzalemčki na račun sreče izvlekli na gostovanju pri Veliki Nedelji (zmaga s 17 : 15), zato je tokrat ekipa v tekmo krenila brez podcenjevanja. Po odlični igri v obrambi in po lahkih zadetkih iz protinapadov so gostje povedli s 14 : 1 in hitro odločili vprašanje zmagovalca. Najvišja prednost je znašala že 19 točk (10 : 29).

MLAJŠI DEČKI A (letniki 2001 in mlajši):
Po dobri predsatvi zaslužena zmaga
V. Nedelja Carrera Optyl Jeruzalem Ormož – Moškanjci Gorišnica 18 : 13 (10 : 6)
V. Nedelja Carrera Optyl Jeruzalem Ormož:
Torič 3, Kovačec, Toplak 4, Šošter 1, J. Lukman 1, Cvetko 1, Zemljič, Aljaž Kosi 4, V. Munda 1, Pfeifer, Kuhar 3, Ozmec, Alen Kosi, Borko. Trenerja Branko Bokša in Jernej Kosi
Združena ekipa iz Velike Nedelje in Ormoža je pokazala dobro predstavo in zasluženo ugnala zasedbo iz Moškanjcev Gorišnice. Če ekipa ne bi zapravila številnih lepih priložnosti bi prednost lahko bila še precej višja.