ROKOMET, 1. SRL, 22. krog:
Pomembna zmaga Jeruzalema
Jeruzalem – Trimo 28 : 25 (17 : 13)

Ormož – Športna dvorana na Hardeku. 200 gledalcev. Sodnika: Bojan Brecelj in Dušan Deržek.
Jeruzalem: G. Čudič, Belec (13 obramb – 1 x 7m), S. Žuran; Šišmanovič 2, Korpar 6, Krabonja, Rajšp, Bogadi, Radujković 5, B. Čudič, Ivanuša, Sok 3 (1), Hebar, Kljajič 3, R. Žuran 9 (2). Trener: Aleš Filipčič
Trimo: Ferlin (17 obramb – 1 x 7m), Saje; Korelec, B. Radelj, Ratajec, Grandovec, M. Radelj 5, Sušin 4, Paladin 1, Florjančič, Višček, Vrečar, Gorenac 1, Papež 1, Skube 10 (3), Zarabec 3 (1). Trener: Ivan Vajdl
Sedemmetrovke: Jeruzalem 4/3; Trimo 5/4.
Izključitve: Jeruzalem 10; Trimo 4 minute.
Igralec tekme: Anže Kljajič (Jeruzalem Ormož)
Rokometaši Jeruzalema so proti neugodnemu Trimu zabeležili zelo pomembne točke, ki so jih pred začetkom Lige za obstanek pripeljale v mirnejše vode glede obstanka v ligi. Gostje so bolje pričeli tekmo in v 12. minuti povedli s 7 : 5. V golu Dolenjcev je blestel mladinski reprezentant Ferlin (9 obramb do odmora), ki je bil glavni krivec, da vajeti v roke že od začetka tekme niso prevzeli Jeruzalemčki. Veliko preglavic je gostiteljem povzročal tudi Sušin na levem krilu, ki je v kratkem času dosegel 4 zadetke in poskrbel za pomembno menjavo na golu Vinarjev, ko je neraspoloženega Gregorja Čudiča v 10. minuti zamenjal Belec. V 20. minuti so varovanci trenerja Aleša Filipčiča izid izenačili na 10 : 10, v 29. minuti pa po delnem izidu 9 : 2 povedli s 17 : 12. Blestela sta Rok Žuran (7 zadetkov v 1. polčasu) in Siniša Radujković (4 zadetki v 1. polčasu). V drugem delu sta z igro razočarali obe moštvi, le vratarja Belec in Ferlin sta ostala na visokem nivoju. V 42. minuti so Vinarji povedli s +5, 21 : 16, toda po kar 10 minutnem postu brez zadetka se je Trimo v 50. minuti približal na 21 : 20. Da ni prišlo do popolnega preobrata je poskrbel domači vratar Belec, ki je v 2. polčasu zbral 9 obramb, skupaj 13. Nato je v igro trener Filipčič poslal Kljajiča, ki je zamenjal Šišmanoviča, kateri je v 1. polčasu v vlogi organizatorja igre zamenjal poškodovanega Bojana Čudiča. Kljajič je odlično izkoristil svojo minutažo in ob treh doseženih zadetkih še dvakrat uspešno asistiral soigralcu na črti Korparju. Jeruzalem je povedel z 28 : 23 in zmagovalec je bil odločen. V 1. krogu Lige za obstanek pri Jeruzalemu 19. marca gostuje Slovenj Gradec, ki je po rednem delu tekmovanja končal na zadnjem 12. mestu.