ROKOMET, 1. NLB leasing liga, 10. krog:
Vran in Podpečan zamrznila Vinarje na -16
Cimos Koper – Jeruzalem Ormož 38 : 22 (20 : 12)
Cimos:
Podpečan (8 obramb), Vran (12 obramb); Skoko 4, Brumen 1, Bombač 3, Poklar 5, Džono 3, Krivokapić 2, Skube 4, Konečnik 3, Rapotec 2, Bogunović 4, Bundalo 3, Jovičić 4, Osmajić. Trener: Fredi Radojkovič
Jeruzalem: Jelen (7 obramb), Belec (4 obrambe), Žuran (2 obrambi); Korpar 3, Krabonja, Žmavc, Rajšp, Bogadi, Radujkovič 4, Čudič 2, Špiljak 3, Sok 2, Hebar 1, Kljajič 4, Šišmanovič 3. Trener: Saša Praprotnik
Izključitve: Cimos 4; Jeruzalem 4 minute.
Sedemmetrovke: Cimos 3/1; Jeruzalem 5/3.
Igralec tekme: Jure Vran (Cimos Koper).
Obe ekipi sta na Bonifiki pred okrog 500 gledalci odigrali bolj pripravljalno kot prvenstveno tekmo, saj sta oba trenerja skušala čim manj „strošiti“ glavne nosilce igre. Pred Cimosom je že v sredo
tekma Lige prvakov v Rusiji (St. Petersburg), pred Ormožani pa v prvenstvu vodilno Gorenje in novomeška Krka. V taboru Koprčanov so manjkali Gorazd Škof, Matjaž Mlakar, Jure Dobelšek in Matevž Čemas, pri Jeruzalemu Sanel Merdanović. Po dobrih sedemnajstih minutah igre so Primorci vodili z 11 : 9, čeprav bi vodstvo trdno v svojih rokah morali držati Ormožani, ki so si priigrali številne priložnosti za zadetke, vendar je v golu državnih ter pokalnih prvakov blestel Jure Vran. Tudi v nadaljevanju do odmora so gostje grešili po tekočem traku, zdaj so sledile tehnične napake in Cimos si je do odmora preko protinapadov nabral kar 8 točk prednosti, 20 : 12. Začetek 2. polčasa je bil v znamenju Jeruzalema, ki se je približal na – 6, ob tem pa zapravil nekaj možnosti za še nižjim zaostankom. Ponujene priložnosti Cimos ni zamudil kaznovati in sredi drugega dela je prednost Avtomobilistov narasla na + 10, 26 : 16. V zadnji četrtini tekme se je igra Jeruzalema po številnih menjavah razpadla, v vratih Cimosa je zablestel Dušan Podpečan, ki je ob sedemmetrovki v 1. polčasu ubranil še vrsto zicerjev Ormožanom in prednost v prid Koprčanov je rasla iz minute v minuto. Najlepši trenutek tekme se je zgodil v 55. minuti, ko so Dean Bombač, Uroš Rapotec in Goran Bogunović odigrali uspešen dvojni cepelin, ki je na noge dvignil dvorano. Na koncu so Koprčani Vinarje zamrznili na kar -16, 38 : 22. To je najvišji poraz Jeruzalema kdajkoli proti Cimosu. Pri poražencih so minutažo za igro dobili vsi fantje, žal pa so jo uspešno izkoristili le redki.

MLAJŠE SELEKCIJE:
MDA in MDB nadaljujejo z zmagami

Mlajši dečki A (1999 in mlajši):
+ 31 za MDA proti Slovenj Gradcu
Jeruzalem – Slovenj Gradec 39 : 8 (20 : 5)
Jeruzalem:
Rizman, Firšt Šeruga; Šoštarič 5, M. Hebar 9, Zidarič 4, Niedorfer 4 (1), Škorjanec, Ciglar 7, Petek 2, Kozel, Voljč 4, Ž. Kociper 2, Jovanovič, L. Voršič 1, Štrucl. Trenerja: Iztok Luskovič in Nejc Havlas
Izkupiček zmag ormoških MDA še naprej ostaja 100%. Tokrat so Jeruzalemčki visoko ugnali Korošce. Mlade Ormožane letnike 1999 v kratkem čaka gostovanje na močnem mednarodnem turnirju v madžarskem Gyoru.

Mlajši dečki B (2000 in mlajši):
Dober odpor Korošcev
Jeruzalem – Slovenj Gradec 21 : 14 (11 : 7)
Jeruzalem:
Firšt Šeruga; Sovič 2 (1), Notersberg 7 (3), G. Hebar 2, Munda 4, Torič 3, T. Šulek, G. Cvetko, Zadravec 2, P. Ozmec, Ivanuša. Trenerja: Iztok Luskovič in Nejc Havlas
Ormožani so se morali pošteno potruditi za zmago. V golu je blestel vratar Žan Firšt Šeruga, ki je zbral blizu 20 obramb. Ekipa letnikov 2000 je sposobna zaigrati še precej bolje.