ROKOMET, EP za kadete na Hrvaškem:
Francija premočna

V prvi tekmi glavnega dela turnirja so nasproti mladim Slovencem stali Francozi. Tisti Francozi, ki so lani dvakrat na Olimpijskem festivalu evropske mladine v Tibilisiju premagali našo izbrano vrsto. Tako je bilo tudi tokrat v Zagrebu. Z odlično igro v 1. polčasu so si Francozi priigrali kar osem zadetkov prednosti (22 : 14). Obramba Slovenije tokrat ni bila na nivoju, tudi v napadu se je precej grešilo, kar so spretno z lahkimi goli iz protinapadov kaznovali Francozi.

Tilen Kosi in Gregor Ocvirk sta imela v obrambi obilo težav s prodornimi Francozi.

Ob tem je četa trenerja Klemenčiča ter Teraša že po desetih minutah igre ostala brez Mihe Kavčiča, ki je staknil poškodbo roke in končal na šivanju. V nadaljevanju se je prednost Francije že povzpela na +11, vendar Slovenci niso obupali in so znižali zaostanek na končnih -6 (39 : 33). Še strelci Slovenije: Ocvirk 7, Rozman 4, Makuc 4, Drobež 3, Kosi 3, Gartner 2, Ma. Kotar 2, Pipp 2, Ozmec 2, Novak 2, Horžen 1, Mi. Kotar 1.

Miha Kavčič nima sreče s poškodbami. Za njega je evropsko prvenstvo končano.

Danes, v sredo 17. 8. ob 19.00 uri, proti Španiji za polfinale
V primeru zmage Francije nad Dansko bi si Slovenija proti Španiji za napredovanje v polfinale lahko privoščila poraz s štirimi zadetki razlike. Ker pa so fantje zagotovo športniki in ne matematiki bodo tudi proti Španiji zaigrali na zmago, saj le takšno razmišljanje vodi k srečnemu koncu. V polfinalu sta praktično že ekipi Francije in Hrvaške, ki sta tudi glavna favorita za osvojitev naslova evropskih prvakov.

Dominik Ozmec bo v obrambi še kako pogrešal klubskega in reprezentančnega soigralca Miha Kavčiča.