ROKOMET, mlajše selekcije:
Starejši dečki A Jeruzalema odlični drugi v Linzu

Minulo sezono so na 3. mednarodnem turnirju Manfreda Kreuzerja v Linzu nastopili letniki 1998, ki so po odličnih predstavah nanizali pet zmag in osvojili turnir. V velikem finalu so z 28 : 23 ugnali madžarski Alsoors Veszprem.
Letos so v Linzu nastopili letniki 1999 in mlajši. Turnir je bil mednaroden in visoke kvalitete, saj so nastopili avstrijski prvak AON FIVERS Dunaj, češki prvak Zubri, madžarski prvak Alsoors Veszprem in slovaški prvak Bratislava. Pred turnirjem sta glavna favorita bila češki in madžarski prvak, ampak kot velja za turnirje tudi tokrat ni manjkalo presenečenj.

Jan Zadravec (letnik 2000) rokomet trenira šele drugo leto in napreduje iz meseca v mesec.

IMG_3472

Ormožani so na pot krenili v soboto 21. septembra ob 4.30 uri. V Linz so prispeli ob 9.00 uri, že ob 10.00 uri pa so zaigrali prvo tekmo proti močni ekipi iz Dunaja. Utrujenost od poti se je preveč poznala in do zadnjih deset minut je izid bil izenačen, nato pa so več moči v zaključku imeli Avstrijci in se veselili zmage z 28 : 22. Tekme so trajale 2 x 20 minut, žal pa so Jeruzalemčki na pot odpotovali z le desetimi igralci, od tega sta Jan Zadravec in Gašper Hebar bila letnika 2000. Še najbolj se je poznala odsotnost Nejca Zidariča na poziciji krožnega napadalca in v obrambi.

Gašper Hebar (letnik 2000) je izkoristil ponujeno minutažo.

V drugi tekmi so Jeruzalemčki zaigrali proti Strakonicam. Ekipa Strakonic fizično ni izstopala, je pa bila izjemno tehnično podkovana in je igrala hiter rokomet. Obe ekipi sta prikazali hiter rokomet z nekaj atraktivnimi potezami ter goli. Ormožani so se odpočili in na drugi tekmi zaigrali precej bolje kot na prvi. Jeruzalemčki so vodili skozi celotno tekmo od treh do šestih zadetkov, na koncu pa se veselili zmage s 23 : 20. Blestel je Luka Voljč na desnem zunanjem z izkupičkom meta 8/7.

Luka Voljč (letnik 1999) je izkoristil minutažo in bil odkritje turnirja. Igral je na poziciji desnega zunanjega in krila. Proti Strakonicam je dosegel 7 točk.

Z zmago v 2. krogu proti Strakonicam so si Slovenci že zagotovili uvrstitev v polfinale. Bratislava je namreč nastopila brez svojega najboljšega igralca, ki je bil poškodovan in zmagovalec je bil znan že prej. Sicer so se Slovaki do polovice 1. polčasa še upirali, nato pa je stekla igra Ormožanov, kjer so padali lahki zadetki po tekočem traku. Največ zadetkov sta zabila Rok Koderman in Anže Šoštarič. V golu je tudi na tej tekmi kot na celem turnirju solidno branil Rene Rizman. Na koncu zmaga Jeruzalema s kar 27 : 12. Po treh težkih tekmah ob 10.00, 16.00 in 20.00 uri je sledil počitek. Ekipa je prespala v športni dvorani.

Anže Šoštarič (letnik 1999) je neusmiljeno rešetal mrežo Bratislave.

Z levega krila je bil uspešen Rok Koderman (letnik 1999).

V polfinalu so Ormožani zaigrali proti Zubriju, ki je v predtekmovanju gladko ugnal vse svoje nasprotnike med drugim tudi Alsoors Veszprem s 24 : 19. Trenerji Zubrija so pred polfinalom bili prepričani v gladko zmago in napredovanje v finale. Toda naša ekipa je za češkega prvaka pripravila dve taktični presenečenji na kateri Čehi niso znali odgovoriti. Jeruzalem je vodil skozi celotno tekmo in igral kot v transu. Obramba je bila odlična, napad raznovrsten, na golu soliden Rizman. Končno pa je svoj pravi obraz pokazal Žak Ciglar, ki je bil igralec tekme. Prednost je že znašala sedem golov. Šele v zaključku je šokiranemu Zubriju uspelo znižati zaostanek na -4 (25 : 21). Predstava Jeruzalema za katero so poželi aplavz vseh preostalih ekip na turnirju.

Ekipi Jeruzalema je v polfinalu šlo prav vse. Na črti je zadeval Kristijan Petek (letnik 1999). Veselje ob uvrstitvi v finale je bilo nepopisno.

Na drugem finalu so Madžari proti AON Fiversom vodili do zadnjih pet minut, nato pa naredili nekaj grobih prekrškov in avstrijski prvak je kronal igro z igralcem več z veliko zmago. Čeprav fizično močni Madžari so na koncu tekme zgledali kot “ožeta cota” in povsem brez moči. Grenko draž turnirja (utrujenost po napornih tekmah) so na svoji koži občutili rokometaši Alsoors Veszprema, ki so na tekmi za tretje mesto proti Zubriju doživeli še en poraz. V velikem finalu so zaradi bolezni Jeruzalemčki ostali brez Luka Voljča. Kratek kader (le deset igralcev) je po težkih tekmah občutil utrujenost. Želja po zmagi je bila velika, vendar utrujeno telo ni zmoglo še enega podviga. Tik pred odmorom so Ormožani zapravili dva protinapada in takoj zatem bili kaznovani z dvema goloma AON Fiversov. Polčas 8 : 13, namesto 10 : 11. V nadaljevanju je do izraza prišla dolga klop avstrijskih prvakov in predost je le naraščala. Ob tem je v golu Avstrijcev blestel njihov vratar, ki se je zaustavil pri 17 obrambah. Preveč za Ormožane in zaslužen poraz s 13 : 22.

V velikem finalu enostavno ni šlo.

Želja in borbenost je bila, toda avstrijski prvak je bil premočan in je imel daljšo klop.

Vrstni red: 1- AON Fivers Dunaj, 2. Jeruzalem Ormož, 3. Zubri, 4. Alsoors Veszprem.
V naj sedmerko so organizatorji iz vrst Jeruzalema uvrstili Roka Kodermana (levo krilo) in Žaka Ciglarja (krožni napadalec).

Čeprav ni bil uvrščen v naj sedmerko je Martin Hebar (letnik 1999) na srednjem zunanjem odigral odličen turnir. Ob tem je do velikega finala izjemno metal sedemmetrovke.

Na koncu zahvala staršem, RK Jeruzalem Ormož in Gorazdu Mušiču, da so fantom omogočili, da se udeležijo turnirja, ki je ekipi prinesel prepotrebne izkušnje. Prav na podobnih turnirjih se ekipa največ nauči in postaja prava ekipa v smislu ene družine.

Letniki 1999 - SDA Jeruzalem Ormož; 2. mesto v Linzu.

Letniki 1999 – SDA Jeruzalem Ormož; 2. mesto v Linzu.