HERZ Šmartno – JERUZALEM Ormož 26 : 28 (11 : 15)
Balent (+16), M. Šulek; Voljč, Čudič 5 (3), Žižek Cvetko, Žuran 1, T. Hebar, Kocbek 4, Šoštarič, Ozmec 3, Ciglar, Mesarić 1, Vujović, Rajšp, Cirar 8, Kavčič 6. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: HERZ Šmartno 6/5; JERUZALEM Ormož 4/3.
Izključitve: HERZ Šmartno 6; JERUZALEM Ormož 12 minut.
Igralec tekme: Tomislav Balent (JERUZALEM Ormož).
Jeruzalem je v 2. krogu NLB lige gostoval v Šmartnem in zabeležil prvo prvenstveno zmago. Najvišja prednost Ormožanov je v 2. polčasu že znašala osem zadetkov. V 34. minuti 12 : 20 in v 36. minuti 13 : 21. Borbeni domačini so se nakrilih odličnega Tilna Strmljana v zaključku tekme približali le na dva zadetka zaostanka. V 56. minuti na 24 : 26 in v 58. minuti na 25 : 27. Bližje jim z odličnimi obrambami ni dovolil Tomislav Balent, ki je zbral lepih 16 obramb. Prva strelca Vinarjev sta bila Gal Cirar z osmimi in Miha Kavčič s šestimi zadetki. Kapetan Bojan Čudič je dodal pet zadetkov. Strmljan pri domačih se je zaustavil pri kar enajstih golih.
IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalema): Tekma, kjer sta imeli obe ekipi številne vzpone in padce v igri. Naša zmaga proti borbeni ekipi Šmartnega je zaslužena. Čeprav nismo blesteli smo vnovčili svoje bogate izkušnje in kvaliteto. Z mislimi smo že pri našem naslednjem nasprotniku Trimu. To bo nova prava tekma dveh izenačenih ekip.
Tekma 3. kroga med Jeruzalemom in Trimom bo na sporedu 23. septembra ob 19.00 uri. Obe ekipi sta prvenstvo pričeli z zmago ter remijem. Na Hard Eku se obeta novi zanimivi derbi.

Ormožani so letošnjo sezono pričeli z remijem proti Ribnici in zmago proti Šmartnemu. V 3. krogu na Hard EK v soboto 23. 9. ob 19.00 uri prihaja Trimo iz Trebnjega.