ROKOMET, NLB leasing liga, 17. krog:

Vratar Vončina zaustavil Vinarje v Izoli

Izola IP – Jeruzalem 22 : 20 (11 : 10)

Izola IP: Kevič (1 obramba), Gregorič, Vončina (16 obramb); Madžarevič, Božič 3 (1), Stepančič 6, Kojić, Žgavec, Čosić 2, Selišnik 1, Redžić 3, Vuković 2, Gomezelj, Velkavrh 3, Matijaševič 2. Trener: Borut Hren

Jeruzalem: Balent (12 obramb), Caf; Kolmančič 1, Bogadi, Čudič 7 (5), Gregorc 1, Veselko, Grizolt, Kocbek 6, D. Kociper, Topolovec, Mesarić 3, Levak, Petrovič, Rajšp 2. Trener: Saša Prapotnik

Sedemmetrovke: Izola IP 2/1; Jeruzalem 6/5.

Izključitve: Izola IP 8; Jeruzalem 8 minut.

Igralec tekme: Blaž Vončina (Izola IP).

Prvi šok pred Izolo so Vinarji doživeli v sredo na treningu, ko se je poškodoval izkušeni Siniša Radujković (poškodba hrbta), ki ekipi enostavno ni mogel pomagati in vprašanje je če bo nared za naslednjo tekmo proti Trimu. V ekipo se je vrnil kapetan Bojan Čudič, kateremu pa se je poznala odsotnost iz igrišč ob poškodbi in kljub sedmim doseženim zadetkom to ni bil pravi Hugo, ki je tekmo končal pri metu 15/7 (sedemmetrovke 6/5). Podobno kot na tekmi proti Gorenju so tudi tokrat Vinarji imeli največ težav pri zaključnih metih, saj so brez sedemmetrovk imeli met le 34/14 (41% uspešnost). S tako slabim odstotkom metov pa skoraj ni možnosti za osvajanje točk v elitni druščini. Pa bi Jeruzalemu v Kraški skoraj uspelo iztržiti točko ali celo dve. Skozi celotno tekmo so vodili borbeni gostitelji, vendar do 53. minute nikoli več kot za dva zadetka. Sedem minut pred koncem je David Stepančič (met 7/6) zadel za 21 : 18. Prav Stepančič, ki je v 2. polčasu dosegel kar pet zadetkov, je bil poleg vratarja Blaže Vončine najzaslužnejši, da je zmaga ostala doma. Letos smo le redkokdaj omenjali sodnike, vendar sta pri zmagi Izolanov pomembno vlogo odigrala tudi sodnika Dušan Deržek ter Uroš Nahtigal, ki sta v zaključku tekme storila nekaj napak v škodo Ormožanov. To je bil letošnji že osmi poraz na devetih tekmah Vinarjev v gosteh, edini gostujoči točki so varovanci trenerja Saše Prapotnika osvojili v Krškem. Z drugim zaporednim porazom je ekipa Jeruzalema zdrsnila na osmo mesto lestvice. Priložnost za prve točke v drugem delu prventva bodo Jeruzalemčki tako iskali v soboto 28. februarja ob 19.00 uri, ko na Hardek prihaja odlična zasedba iz Trebnjega.

IZJAVA:

Saša Prapotnik (Jeruzalem): Ogromno težav nas je pestilo skozi cel teden, kar se je poznalo na sami tekmi. Poškodbe, bolezni in s tem posledično slabši obisk treningov. Praktično nismo sestavili niti enega treninga z vsemi igralci. Tekma v Izoli se je odvijala v pričakovani smeri vse do zadnjih minut. Žal nam na koncu ni useplo izenačiti, čeprav smo bili blizu točki, katero bi si zaslužili. Zdaj je pred nami tekma s Trimom, ki preseneča iz leta v letu. Tudi letos Trebanjci igrajo odlično in pričakujemo eno pravo čvrsto rokometno predstavo na Hardeku, ki je vredna ogleda.
ROKOMET, 1. B SRL, 16. krog:

Deveti zaporedni poraz

Radeče – V. Nedelja 27 : 25 (14 : 10)

Radeče: Klinar, Sikošek; Kikanovič 6 (1), Stopar 1, Dobravc 7 (2), Stegne 1, Cirar 3, Zupančič 7 (3), Ernestl 1, Jukič 1, Ločičnik, Špiler, Kos. Trener: Damjan Rus
V. Nedelja:
Pfeifer, Škrjanec, Jaušovec; Zorec 2, Bombek 2, Mavrič 2, A. Bezjak, D. Hržič, Štefičar 9, Šerc, Kneževič, Ščavničar, Vukan 1, Šerod 1, Hojžar 5 (2), Marin 3. Trener: Tomi Matjašič

Veliki Nedelji ne gre in ne gre. V Radečah so klonili že devetič zapovrstjo. Radeče so z zmago proti Veliki Nedelji nadaljevale uspešen niz, saj so na sedmih tekmah še petič zmagali. Proti elitni ligi pridno marširata ekipi Kopra in Dobove, ki imata pet točk prednosti pred Šmartnim, ki bo v nedeljo 1. marca ob 17.00 uri gostovalo pri Veliki Nedelji.

V boju za obstanek je lestvica naslednja: 11. Grosuplje 9, 12. Črnomelj 7, 13. V. Nedelja CO 7, 14. Cerklje 7.

Preostale tekme Velike Nedelje: Šmartno (D), Cerklje (G), Dol H. (D), Grosuplje (G), Črnomelj (D), Dobova (G), Mokerc (D), Škofljica (G), Gorišnica (D), Koper (G).