ROKOMET, kvalifikacije za nastop na SP v Katarju 2015:
Glede na igro imamo super rezultat
Madžarska – Slovenija 25 : 22 (16 : 15)
Slovenija:
Škof (16 obramb), Prošt, Bombač 1, Miklavčič, Pucelj, Kavtičnik, Bezjak 3, Natek 4, Dolenec, Skube 2, Špiler, Bundalo, L. Žvižej 3, Gaber, Nosan, Gajić 9 (3). Trener: Boris Denič
Sedemmetrovke: Madžarska 4 (4), Slovenija 3 (3).
Izključitve: Madžarska 10, Slovenija 10 minut.
Igralec tekme: Gorazd Škof (Slovenija).

Ormožan Marko Bezjak je v Veszpremu proti Madžarom prispeval tri zadetke. V Velenju bo potrebno zaigrati za razred bolje in v prvi vrsti zmanjšati število tehničnih napak. Foto: Slavko Kolar

Slovenska rokometna reprezentanca je v Veszpremu zasluženo izgubila prvo tekmo kvalifikacij za nastop na SP v Katarju 2015 proti Madžarski z 22 : 25 (15 : 16). Igra Slovenije je bila bleda in s končnim izidom moramo biti več kot zadovoljni. Trije zadetki zaostanka so nadoknadljivi in v nedeljo 15. junija bo v Velenju pestro. Seveda bo potrebno popraviti ogromno stvari v naši igri. V prvi vrsti bo napad moral biti precej hitrejši, število tehničnih napak bo potrebno vsaj prepoloviti. 16 tehničnih napak si tako izkušena ekipa kot je slovenska ne bi smela privoščiti.
Sama sreča, da smo v golu imeli razpoloženega Gorazda Škofa (16 obramb), kateri je s svojimi obrambami zaustavil Madžare na poti k visoki zmagi. Gostitelji so vodili že za pet zadetkov (24 : 19), Slovenija pa v 2. polčasu kar trinajst minut ni dosegla zadetka iz igre. Z delnim izidom 3 : 1 je Slovenija znižala poraz na – 3, kar ji daje upanje na povratni tekmi v uspeh in uvrstitev na SP.