ROKOMET:
Drugi in tretji v Varaždinu

Starejši dečki B Jeruzalema (letniki 2000 in mlajši) so na mednarodnem turnirju v Varaždinu (3. turnir Krešimirja Petanjeka) med 16 sodelujočimi ekipami iz Hrvaške, BiH (Borac Banja Luka), Slovenije (Jeruzalem) osvojili 2. mesto. Po zmagah nad Prelogom, GRK Varaždinom, Moslavino iz Kutine in Ivaničem je v velikem finalu po odlični tekmi sledil poraz proti Karlovcu. Ormožani so 1. polčas dobili z izidom 7 : 5, a žal v 2. polčasu zapravili dve sedemmetrovki in ostali brez zmage na turnirju. Karlovac se je veselil zmage z 12 : 11. Pred finalom je ekipa ostala brez Jana Zadravca, ki je pordečel na polfinalni tekmi in je po pravilih organizatorjev moral finalno tekmo spremljati s tribune.

Kapetan Teo Šulek je iz rok organizatorjev prevzel pokal za 2. mesto.

Med vsemi sodelujočimi ekipami so Jeruzalemčki bili fizično najslabši, vendar s tehničnim znanjem ter hitro in seveda borbeno igro so nadoknadili pomanjkanje centimetrov in kilogramov. Z igro skozi celoten turnir je ekipa navdušila številne prisotne ter ostale trenerje v prelepi varaždinski dvorani Arena. Ekipo je na polfinalu in finalu pospremil tudi igralec članske ekipe Siniša Radujkovič. Prvi turnir v Varaždinu leta 2011 so dobili Ormožani, zdaj pa so dvakrat zapored v letih 2012 in 2013 pri letnikih 2000 slavili rokometaši Karlovca.

Gašper Hebar (Jeruzalem) je bil proglašen za najboljšega igralca turnirja, kjer je zaigralo preko 150 mladih rokometašev.

Za Jeruzalem so nastopili: Žan Firšt Šeruga; Jan Zadravec, Anže Notersberg, Primož Ozmec, Tobi Torič, Niko Sovič, Ivo Belec, Gašper Hebar, Aljoša Munda, Blaž Zadravec, Uroš Horvat, Teo Šulek in trener Uroš Krstič. Gašper Hebar (Jeruzalem) je bil proglašen za najboljšega igralca turnirja.

RK Jeruzalem Ormož (letniki 2000 in 2001). Leta 2011 zmagovalci turnirja v Varaždinu. Letos 2. mesto.

Odličen vikend je dopolnila tudi združena ekipa mlajših dečkov B (letniki 2002 in mlajši) Jeruzalema in Velike Nedelje Carrere Optyl, ki je dan kasneje med 12 sodelujočimi ekipami osvojila 3. mesto. V finalu so fantje klonili proti Karlovcu in hrvaškemu prvaku Poletu iz Dugega Sela. Pod vodstvom trenerja Davorina Kovačeca so zaigrali: Aleš Zemljič, Ian Mesarec; Maj Voršič, Alen Kosi, Lan Kokol, Žiga Borko, Jure Lukman, Enej Kovačec in Domen Šoštar.

Prelep prehodni pokal je odromal v Karlovac, čeprav je 5 minut pred koncem finala že bil na pol poti v Ormož.