Jeruzalem – Slovenj Gradec 33 : 23 (17 : 9)
Šutalo (+3), Balent (+13); Kolmančič 1, Grizolt, Radujković 3, Bogadi 4, Rajšp 2, Kosi 1, Čudič 8 (5), Topolovec, Veselko 1, Levak 2, Petrovič 1, Mesarić 5, Gregorc 2, Kocbek 3. Trener: Saša Prapotnik
Slovenj Gradec: Ošlovnik (+3), Kašnik (+2), Humek (+8); Šavc 2, Voršič 2, Zbičajnik 1, Čivčič 1, Ovniček 1, Doberšek 2, Levc 2, Kobolt 4, Krevs, Poklič 4 (1), Štumpfl 4. Trener: Sebastjan Sovič
Sedemmetrovke: Jeruzalem 7/5; Slovenj Gradec 1/1.
Izključitve: Jeruzalem 8; Slovenj Gradec 6 minut.
S tekmo 15. kroga NLB Leasing lige in gladko zmago nad Slovenj Gradcem so rokometaši Jeruzalema zaključili leto 2014. Gostje so na Hardek prispeli v oslabljeni zasedbi, saj so manjkali Levc, Šol, Plešej, Podstenšek in Štefanič. Enostavno preveč, da bi se četa trenerja Sebastjana Soviča lahko enakovredno kosala z domači zasedbo. Po zadnjem izenačenju na tekmi (3 : 3) je Vinarjem uspelo doseči štiri zadetke zapored in v 13. minuti povesti s 7 : 3. S šestimi obrambami do tega trenutka je v golu Jeruzalema blestel Tomislav Balent. Gostom ni pomagala niti minuta odmora trenerja Soviča, saj so na drugi strani bili izjemno razpoloženi Ormožani, ki so v 23. minuti povedli s +6 (13 : 7). Ob tem pa še zapravili protinapad preko Jaše Rajšpa in sedemmetrovko preko Bojana Čudiča. Tudi dve veliki zapravljeni priložnosti nista zamajali domačega moštva, ki si je do odmora nabral prednost kar osmih zadetkov (17 : 9). Tudi v 2. polčasu so Jeruzalemčki nadaljevali v enakem ritmu in kapetan Čudič je s svojim sedmim zadetkom na tekmi v 36. minuti svojo barko prvič popeljal do +10 (20 : 10). V 42. minuti je klop Korošcev še tretjič reagirala po minuti odmora (25 : 12), a tudi v tretje kratek odmor ni pomagal gostom. Z dvema zadetkoma je Jeruzalem povedel s kar +15 (27 : 12). V nadaljevanju so priložnost za igro dobili mladinci in kadeti Jeruzalema, ki so prehitro zaključevali napade ter omogočali gostom lahke zadetke iz protinapadov. Od 43. minute do konca tekme so mladi domači rokometaši proslavili gostujočega vratarja Nejca Humeka, ki je zbral lepih osem obramb. Slovenj Gradcu je uspelo ublažiti poraz na končnih -10 (33 : 23). S sedmo prvenstveno zmago in ob petnajstih osvojenih točkah bodo Vinarji prezimili na visokem 6. mestu, kar je več kot so pričakovali v taboru Jeruzalema pred sezono. Praktično je obstanek v ligi že zagotovljen in v drugem delu sezone se bo ekipa že gradila ter pripravljala na novo sezono 2015/2016. Drugi del sezone se bo pričel šele 14. februarja 2015. Vinarje čaka gostovanje pri velenjskih Osah.

ROKOMET, 1. B SRL, 13. krog:
Koper premočan
Velika Nedelja Carrera Optyl – Koper 23 : 32 (12 : 16)
Velika Nedelja Carrera Optyl:
Nejc Pfeifer, Peter Zorec 3, Filip Bombek 4, Damir Mavrič, Aleš Bezjak 2, David Hržič 1, Kristijan Prapotnik 1, Kristijan Štefičar 4, Tadej Preac, Matic Šerc 2, Darko Kneževič 1, Domen Lorenčič, Tadej Vukan 2, Uroš Šerod 4, Gregor Hojžar, Matic Marin. Trener: Tomi Matjašič

MLAJŠE SELEKCIJE:
MLAJŠI DEČKI B (letniki 2003 in mlajši):
MDB presenetili Gorenje
V. Nedelja CO & J. Ormož – Gorenje 22 : 21 (9 : 12)
V. Nedelja CO & J. Ormož:
Ian Mesarec, Vid Kovačec, Klemen Šošter, Tadej Ozmec 2, Tin Kokol, Luka Štumberger 2, Matic Kocbek 2, Tjaš Notersberg 4, Emir Muharemovikj, Žan Medved, Domen Šošter 1, Alen Kosi 11. Trener: Davorin Kovačec

STAREJŠI DEČKI B (letniki 2001 in mlajši):
Ostali pred vrati polfinala
V. Nedelja CO & J. Ormož – Slovenj Gradec 30 : 22 (13 : 10)
Vid Munda, Žan Toplak 5, Elvino Kuhar 7, Uroš Horvat 4, Tobi Torič 5, Žiga Herga Rizman, Aleš Zemljič, Niko Sovič 1, Aljaž Kosi 5, Enej Kovačec, Tilen Pfeifer, Gašper Cvetko 3. Trener: Branko Bokša

TURNIR V VARAŽDINU
V soboto 27. 12. in v nedeljo 28. 12. 2014 bosta na turnirju nastopili združeni ekipi Jeruzalem Ormoža & V. Nedelje Carrere Optyl letnikov 2002 in letnikov 2004. V soboto bodo nastopali letniki 2002, v nedeljo letniki 2004. Ekipi bosta v Varaždin odpotovali ob 8.45 uri iz Ormoža. Letniki 2002 so v skupini z Koprivnico in Marofom, letniki 2004 pa v skupini z Vidovcem, Maksimirom in Ivancom. V preteklosti so ormoške generacije že zmagovale na turnirju v Varaždinu.