MLADINCI (letniki 1993 in mlajši):
Težka zmaga nad Šmartnim
Jeruzalem Ormož – HERZ Šmartno 35 : 29 (17 : 14)
Jeruzalem
: Kuzmič (9 obramb), T. Cvetko (10 obramb); Topolovec 9, Kolmančič 5 (1), G. Horvat, D. Kociper 3, V. Lukman 4, Vesenjak 5, Žižek Cvetko, Mavrič 2 (1), Kavčič, D. Ozmec 1, Šandor 2, Štumberger 1, Kirič 3.
Jeruzalem v 2. mladinski ligi Vzhod nastopa z daleč najmlajšo zasedbo. Najstarejši igralec je Damir Mavrič (letnik 1994), najmlajši pa Gašper Horvat, Boštjan Žižek Cvetko, Miha Kavčič, Dominik Ozmec (vsi letniki 1998). Zaradi poškodb so Jeruzalemčki ostali brez pomoči Roka Cvetka, Davorina Levaniča in Jureta Kocbeka. Domačini so vodili od samega začetka pa do konca tekme. V 1. polčasu največ s petimi zadetki prednosti (12 : 7, 13 : 8, 14 : 9, 15 : 10, 16 : 11). Kar deset minut izključitev so si prislužili domači rokometaši v 1. polčasu, a vseeno na odmor odšli s prednostjo treh točk (17 : 14). Pohvaliti je potrebno delež Blaža Kuzmiča v golu – 9 obramb, potem, ko je v golu zamenjal Tomaža Cvetka. V 2. polčasu so Jeruzalemčki vodili z 28 : 22, ob tem je Dejan Kociper zapravil protinapad za +7. Nekaj zapravljenih zicerjev in nekaj napak v obrambi Ormožanov je vrnilo goste v igro (30 : 29). Na srečo je v 2. polčasu Kuzmiča v golu odlično zamenjal Tomaž Cvetko – 10 obramb v 2. polčasu, in z delnim izidom 5 : 0 so gostitelji pripeljali tekmo k srečnemu koncu in zmagi s 35 : 29. V zaostali tekmi bodo Ormožani v torek 15. oktobra ob 17.15 uri na Hardeku gostili zasedbo Velike Nedelje.

Matic Topolovec (RK Jeruzalem, krožni napadalec) se je izkazal z devetimi goli (met 9/9).

SREDA 9. 10. 2013 ob 19.00 uri Športna dvorana na Hardeku – ČLANI 1. SRL, 6. krog:
Jeruzalem Ormož – Celje Pivovarna Laško

PETEK 11. 10. 2013 ob 19.30 uri Športna dvorana na Hardeku – KADETI VZHOD, 3. krog – DERBI:

V prvem letošnjem kadetskem derbiju se bosta udarili ekipi, ki želita na Final 4. V prejšnjem krogu so Jeruzalemčki kiksali v Slovenj Gradcu (24 : 24). Tudi tokrat bo trdnjava Hardek lepo polna. Zadnji derbi istih ekip si je na Hardeku ogledalo okrog 300 gledalcev, ki so uživali v rokometni predstavi. VREDNO OGLEDA!

SOBOTA 12. 10. 2013 ob 10.00 uri Športna dvorana na Hardeku – STAREJŠI DEČKI B, 4. krog – DERBI:

Po zmagah nad Radgono in Slovenj Gradcem ter domačem porazu proti močnemu Gorenju zdaj Jeruzalemčke čaka tekma proti Celjanom. Tekme med Ormožani in Celjani so vedno bile nekaj posebnega, zato tudi tokrat ne bo drugače. VREDNO OGLEDA!