Slovenija je na evropskem prvenstvu v streljanju, ki je v Osijeku potekalo od 20.maja do 6.junija osvojila TRI KOLAJNE z zračnim, malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem ter puško šibrenico. V neolimpijski disciplini velikokalibrska puška trojni položaj na 300 metrov jo je pristreljala naša domačinka Urška Kuharič.

26-letna Ormožanka, ki je v Osijeku pred dnevi osvojila srebrno medaljo na ekipni tekmi z zračno puško (poleg nje sta bili v ekipi tudi Živa Dvoršak in Klavdija Jerovšek), je na preizkušnji v klečečem položaju zadela 380, v ležečem 393 in stoječem 378 krogov. Od Kuharičeve sta bili boljši le Švicarka Silvia Guignard Schnyder s 1170 in Švedinja Elin Ahlin s 1167 krogi, Ormožanka pa je s 1151 za krog premagala Poljakinjo Karolino Kowalczyk, Britanko Seonaid McIntosh in Švicarko Anjo Senti.

Še eno medaljo bronastega leska je minulo sredo osvojil oseminpetdesetletni Rajmond Debevec v disciplini velikalibrska puška leže na 300 metrov.

Urška Kuharič bo gostja v oddaji MED NAMI POVEDANO v ponedeljek, 14. junija ob 20.uri.