ROKOMET, 1. SRL, 17. krog:
Ormožani v Kopru drago prodali svojo kožo
Cimos Koper – Jeruzalem Ormož 32 : 28 (18 : 14)
Cimos:
Podpečan, Stanić, Vran (10 obramb – 2 x 7m); Skoko 2, Mirkovič, Brumen 2 (1), Elezović 6 (1), Bombač 1, T. Poklar 2, Krivokapić 2 (1), Skube 12 (1), Mlakar 4, Konečnik, Rapotec, Osmajić 1. Trener: Fredi Radjković
Jeruzalem: G. Čudič (12 obramb – 2 x 7m), S. Žuran (5 obramb – 1 x 7m); Šišmanovič 4, Korpar 2, Krabonja 1, Bogadi 2, Radujković, Ivanuša, Sok 6 (1), Hebar, Kljajić 2, R. Žuran 8 (3), Gorenšek 3. Trener: Aleš Filipčič
Sedemmetrovke: Cimos 7/4; Jeruzalem 6/3.
Izključitve: Cimos 4; Jeruzalem 4 minute.
Igralec tekme: Sebastian Skube (Cimos Koper).
Ormožani so v Kopru drago prodali svojo kožo, čeprav so nastopili brez Bojana Čudiča, Rajšpa, Belca in Melnjaka, ki pridno okreva po hudi poškodbi kolena. Gostje so tekmo pričeli odlično in v 15. minuti povedli z 9 : 6, kar je bil alarm za domačo korpsko barko. Še v 24. minuti so vodili Vinarji z 12 : 11, žal pa v zaključku 1. polčasa popustili oz. koprska obramba je delovala odlično. Ob tem se je v napadu razigral slovenski reprezentant Sebastian Skube, ki je že do odmora mrežo Jeruzalema zatresel kar 8 – krat. Tudi v nadaljevanju je Skube bil nezaustavljiv in prvi štirje koprski zadetki v 2. polčasu so bili njegovo delo. V 37. minuti je Cimos dosegel svojo največjo prednost na tekmi +6, 22 : 16. Ko so maloštevilni gledalci na Bonifiki (250 gledalcev) pomislili da je zmagovalec odločen sta na sceno v ormoškem golu stopila Gregor Čudič in Sandi Žuran, ki sta solidno opravila svojo nalogo. Še v 52. minuti je prednost gostiteljev znašala le dve točki, 27 : 25, nato pa drugouvrščeni ekipi 1. SRL uspe serija s 4 : 1, 31 : 26, in zmagovalec tekme je odločen. Na obeh tekmah proti Gorenju in Cimosu Jeruzalemčki niso razočarali, toda prava vrednost ekipe bo znana kaj kmalu, saj že v sredo 9. 2. ob 19.00 uri na Hardek prihaja novomeška Krka. Zdaj so na vrsti tekme, ki jih je potrebno dobivati.