Gregor Čudič - kapetan RK Jeruzalem Ormož

ROKOMET
Čim dražje prodati svojo kožo

Vinarji iz Ormoža so v zaostali tekmi 10. kroga 1. SRL proti Gorenju (29 : 32) prikazali solidno predstavo, ki je zadovoljila strogo ormoško publiko. Vseeno ne moremo mimo dejstva, da se je tokrat proti povprečnemu Gorenju dalo več iztržiti:“ Tudi sam sem enakega mnenja, da bi lahko končen rezultat bil v našo prid. Zamudili smo našo priložnost v 1. polčasu, ko smo pri +4 slabo odigrali z igralcem več v polju. Kljub porazu smo se držali dogovora iz slačilnice, da z borbenim pristopom zadovoljimo naše gledalce, ki so se zbrali v lepem številu,“ je po tekmi nekoliko razočaran povedal kapetan Gregor Čudič. Poleg igre z igralcem več, ki še naprej ostaja rak rana ormoške ekipe, so gostitelji nadaljevali tudi letošnje slabo izvajanje sedemmetrovk. Pri uspešnosti izvedenih sedemmetrovk so Jeruzalemčki krepko na zadnjem mestu 1. SRL. Eno pomembnejših sedemmetrovk je pri izidu 11 : 8 in ob igralcu več zapravil Bojan Čudič, sicer poleg Tadeja Soka prvo ime Jeruzalema v 1. polčasu. Omenjeni dvojec je v prvem delu tekme dosegel 9 zadetkov, v nadaljevanju več nobenega. Poleg vsega naštetega je Gajić (+14) na strani Gorenja zbral 5 obramb več kot domači dvojec Belec – Gregor Čudič. Če želi ekipa kot je Jeruzalem premagati katerega izmed favoritov je potrebno, da se vse kocke zložijo v mozaik. Ob naštetih napakah tokrat temu ni bilo tako, čeprav je Gorenje bilo zrelo za poraz. Danes je na sporedu nova težka tekma v Kopru proti Cimosu. Gostitelji so absolutni favoriti in nima smisla zgubljati besed o kvaliteti koprskega moštva. Cilj Vinarjev je samo eden in sicer čim dražje prodati svojo kožo ter se domov vrniti brez novih poškodb, saj so pred Ormožani tekme, ki jih bo četa trenerja Aleša Filipčiča morala dobivati, če si želi čimprej nabrati potrebno število točk za obstanek v 1. SRL.