ROKOMET:
Člani Jeruzalema ugnali Sviš za 8; “Umetniki” Jeruzalema v Velenju osvojili le točko

ROKOMET, Liga za obstanek 3. krog:
Prednost Jeruzalema je že 8 točk
Jeruzalem – Sviš 33 : 25 (15 : 12)
Žuran, Belec (18 obramb); Mavrič, Rajšp 2, Bogadi 6, Žmavc, Radujković 2, Čudič 7 (2), Gregorc 3, Hrupič, Kirič, Levanič 3 (1), Šišmanovič 8, Mesarić 2. Trener: Saša Prapotnik
Sviš: Marjanovič (3 obrambe), Pirc (5 obramb); Polak, Zidar 1, Potokar 1, Rotar 3 (1), Muhovec 3, S. Stopar 6 (2), Pekolj 1, Kalabić, Marinčič 4, Sašek 4, G. Stopar 1, Sendelbah 1, Šuntajs, Murčehajić. Trener: Gorazd Potočnik
Sedemmetrovke: Jeruzalem 3/3; Sviš 3/3.
Izključitve: Jeruzalem 6; Sviš 4 minute.
Igralec tekme: Jaša Rajšp (Jeruzalem Ormož).
Rokometaši Jeruzalema so proti Svišu osvojili nujno potrebne točke v boju za obstanek v ligi. Začetek tekme ni kazal, da bodo Vinarji na koncu slavili visoko zmago osmih točk. Gostje so povedli s 3 : 0 in gledalci v dvorani so se že spomnili zgodbe, ko je pred kratkim na Hardeku presenetilo Krško. Na srečo je tokrat zgodba za Ormožane imela lepši zaključek. Po izenačenju na 6 : 6 so niti igre v svoje roke prevzeli gostitelji, ki so zaigrali brez poškodovanega Anžeta Kljajiča. Slednjega sta v obrambi odlično zamenjala Nejc Žmavc in Jaša Rajšp, ob tem je svoj dan imel še vratar Boštjan Belec, ki je do konca zbral kar 18 obramb. Najvišja prednost Jeruzalema v 1. polčasu je v treh primerih že znašala tudi pet zadetkov, ob tem so Jeruzalemčki zapravili še priložnost za + 6, kar so spretno izkoristili Sviškoti in do odmora znižali zaostanek na tri gole (15 : 12). V nadaljevanju boljši domačini, kjer je znova strelsko bil raspoložen Aleš Šišmanovič, ki je zablestel po odhodu Jaka Špiljaka v Avstrijo. Najprej je prednost narasla na + 7 (21 : 14), nato na + 8 (28 : 20), sledila je prednost + 9 (29 : 20) in na koncu še najvišja prednost desetih zadetkov (31 : 21). V zaključku tekme so dobili minutažo še mladinci. Svoje minute je najbolje izkoristil Davorin Levanič s svojimi prvimi prvoligaškimi goli. Obveljala je tradicija, da v medsebojnih tekmah Jeruzalema in Sviša zmaguje domača ekipa. Prednost Jeruzalema pred mestom, ki vodi v 1. B ligo zdaj znaša že 8 točk. Lepo bi bilo, če bi ta prednost pred Sevnico v soboto 13. aprila ostala ista ali pa se še povzpela na 9 ali 10 točk. V soboto na Hardeku ob 19.00 uri gostuje Ribnica, ki je v tem krogu naredila veliko uslugo Ormožanom ter po preobratu v 2. polčasu premagala Sevnico s 27 : 25 (11 : 16.)

ROKOMET:
Kaj je umetnost? Zapraviti 7 zadetkov prednosti v zadnjih desetih minutah
KADETI (letniki 1996 in mlajši):
Gorenje – Jeruzalem 28 : 28 (13 : 15)
T. Cvetko (5 obramb), Kuzmič (11 obramb); Kavčič, Kolmančič 9 (1), G. Horvat 1, V. Lukman, Žižek Cvetko 4, Kocbek 4, R. Cvetko 2, Štumberger 1, Šandor 2, Kosi 4 (3), Topolovec 1.
Izključitve: Gorenje 8; Jeruzalem 4 minute.
Sedemmetrovke: Gorenje 1/0; Jeruzalem 7/4.

“Umetniki” iz Ormoža so v dveh dneh odigrali tekmi proti Rudarju (38 : 36) in Gorenju (28 : 28). Proti Trboveljčanom so skoraj zapravili vodstvo z 38 : 31, proti Gorenju pa so zapravili točko po vodstvu s 27 : 20. Že pred tem so odigrali katastrofalno tekmo proti Šmartnemu (34 : 29). Vzrok za slaba zaključka ni le v utrujenosti igralcev, ampak v slabem pristopu k tekmi. Zgleda, da so se fantje že sprijaznili z uvrstitvijo na Final 4 in končnim 4. mestom v državi. Vsaj tako zgledajo na igrišču. Željo in voljo do zmage je treba pokazati prav na vsaki tekmi. V torek 16. 4. ob 18.45 uri na Hardeku bodo kadeti Jeruzalema brez pomoči letnikov 1998, ki jih čaka naporen igralni teden s številnimi pomembnimi tekmami, gostili močno zasedbo Krškega.