ROKOMET:
Jeruzalem drugi v Italiji

Rokometaši Jeruzalema so se minuli vikend mudili na mednarodnem turnirju v Italiji, katerega je odlično organiziral novopečeni italijanski prvoligaš Cassano Magnano. Poleg gostiteljev in slovenske ekipe so na turnirju nastopili še: Montelimar (Francija), Yverdon (Švica), Apatin (Srbija) in italijanski prvak Bolzano. Ekipa trenerja Saša Prapotnika je odigrala pet tekem (tekme so trajale 2 x 22 minut) na katerih je slavila štirikrat in doživela en poraz. Kvaliteta udeleženih ekip je trenerju Prapotniku omogočila priložnost, da ponudi minutažo vsem igralcem. Zelo korektno so svoje minute tako oddelali tudi najmlajši ormoški rokometaši. Edini poraz so Vinarjem zadali italijanski državni in pokalni prvaki iz Bolzana z rezultatom 26 : 24 (13 : 13). Ormožani so zamudili lepo priložnost, da na kolena položijo udeleženca kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov. Razlog poraza so bile številne tehnične napake in zgrešeni zicerji, ob tem je ekipa odigrala najslabšo tekmo turnirja v obrambi. Zaradi poškodb na turnirju niso nastopili Matej Hebar, Sandi Žuran in Anže Kljajič, ki bodo zagotovo odsotni še na uvodu v prvenstvo, ki se prične v soboto 8. septembra z gostovanjem Celja na Hardeku. Zaradi šolskih obveznosti sta manjkala še Marko Ogorelc in Damir Mavrič. Za Jeruzalem so v Italiji nastopili: Boštjan Belec, Matic Šulek; Lino Kirič 2, Matic Topolovec 4, Denis Hrupič 4, Anže Deržič 5, Danijel Mesarič 9, Nejc Žmavc 4, Jan Gregorc 32, David Bogadi 23, Aleš Šišmanovič 12, Jaša Rajšp 3, Jaka Špiljak 16, Bojan Čudič 11, Siniša Radujković 8, trener Saša Prapotnik.
Slovenijo je na turnirju predstavljal tudi sodniški par Nenad Masleša in Aljoša Žibret.

Trener RK Jeruzalem Ormož Saša Prapotnik je lahko zadovoljen s predstavami svojih varovancev v Italiji

Rezultati: Montelimar 22 : 16, Yverdon 27 : 13, Apatin 34 : 16, Bolzano 24 : 26, Cassano Magnano 24 : 19.
Končni vrstni red: 1. Bolzano, 2. Jeruzalem Ormož, 3. Cassano Magnano.