Nova gladka zmaga A ekipe; slavila tudi B ekipa
Jeruzalem A:
Korpič Lesjak, Rizman; Kozel 1, Jovanovič, Voljč 1,Petek 2, M. Hebar 8 (1), Zidarič 2 (1), Niedorfer 5 (1), Komloš 1, Šoštarič 3. Trenerja: Uroš Krstič in Mladen Grabovac
Sedemmetrovke: Gorenje 2/0; Jeruzalem A 4/3.
Izključitve: Gorenje 2; Jeruzalem A 2 minuti.
Čeprav Jeruzalemčki v Rdeči dvorani niso blesteli so dosegli novo tretjo zaporedno zmago. Že do odmora je prednost narasla na +8, 10 : 2. Najvišja prednost na tekmi je v nekaj primerih znašala tudi 15 zadetkov.
V 4. krogu A ekipa v soboto 16. oktobra ob 10.00 uri na Hardeku gosti mariborski Branik.

Jeruzalem B – Maribor Branik 23 : 8 (9 : 3)
Jeruzalem B:
Firšt Šeruga; Šulek, Štrucl, Zadravec 5 (1), Notersberg 6, Vrankovečki 2, Munda 4, Sovič 2, G. Hebar 4. Trener: Uroš Krstič in Mladen Grabovac
Sedemmetrovke: Jeruzalem B 2/1; Maribor Branik 5/2.
Izključitve: Jeruzalem B 4; Maribor Branik 4 minute.
Tudi B ekipa Jeruzalema pri mlajših dečkih B (nastopajo letniki 2000) je uspela zabeležiti svojo prvo prvenstveno zmago. Fantje, čeprav leto dni mlajši, so pokazali svojo nadarjenost in visoko ugnali Maribor. Blestel je vratar Žan Firšt Šeruga, ki je med številnimi obrambami zaustavil tudi tri sedemmetrovke. V naslednjem 4. krogu B ekipo čaka gostovanje na Ptuju pri Dravi.

MLAJŠI DEČKI A
Pričakovana zmaga v Velenju
Gorenje – Jeruzalem 13 : 25 (6 : 13)
Jeruzalem:
Korpič Lesjak, Caf; Luci 3 (1), Sok 2 (1), Niedorfer, Zidarič, M. Hebar, Kavčič 1, Horvat 3, Grabovac 1, Plavec 5, Lukner, Ulaga 4 (3), Kosi 3, Ozmec 3. Trenerja: Uroš Krstič in Mladen Grabovac
Sedemmetrovke: Gorenje 3/2; Jeruzalem 7/5.
Izključitve: Gorenje 10; Jeruzalem 6 minut.
Dan prej so Ormožani v prijateljski tekmi z 46 : 29 ugnali Varteks (tekma 60 minut), četrtouvrščeno ekipo minulega hrvaškega prvenstva. Proti Gorenju pa so Jeruzalemčki s pol moči ugnali velenjske Ose, ki so se upirale le do izida 3 : 3. Priložnost za igro so dobili vsi fantje. Naslednja tekma Ormožanov v tej konkurenci je šele 30. oktobra proti ptujski Dravi.

STAREJŠI DEČKI B
Tretja zmaga v nizu
Gorenje – Jeruzalem Gorišnica 25 : 36 (10 : 18)
Jeruzalem:
Mendaš, Korpič Lesjak; Šandor 3, Zagoršek, Bezjak, Kralj 3, Lukman 2, Kociper 1, Vesenjak 5 (2), Geč 1, Ozmec 4, Tement 3, Štumberger 3, Kosi 4, Kolmančič 7 (1). Trenerja: Uroš Krstič in Franc Šandor
Sedemmetrovke: Gorenje 2/2; Jeruzalem 3/3.
Izključitve: Gorenje 8; Jeruzalem 8 minut.
Zmagovalec je bil odločen že do odmora, saj so si fantje iz Ormoža ter Gorišnice priigrali lepo prednost osmih zadetkov, 18 : 10. Najvišja prednost je znašala tudi že 13 zadetkov. Zaigrali so vsi, med strelce se je vpisalo kar 11 rokometašev. Premor brez tekem bodo letniki 1997 izkoristili za obisk močnega mednarodnega turnirja 23. in 24. oktobra v Veszpremu.

Starejši dečki A
Presenečenje v Velenju
Gorenje – Gorišnica Jeruzalem 22 : 29 (12 : 10)
Gorišnica Jeruzalem:
Škerjanec, Mendaš; Šandor 2, Zagoršek, Bezjak, Kralj, Lukman, Vesenjak 5, Kociper, Geč, Sok 7, Tement, Kolenko 2, Štumberger 5, Zorec 2, Kolmančič 6 (2). Trenerja: Uroš Krstič in Franc Šandor
Sedemmetrovke: Gorenje 1/1; Gorišnica Jeruzalem 2/2.
Izključitve: Gorenje 4; Gorišnica Jeruzalem 8 minut.
Novo presenečenje v gosteh so priredili starejši dečki A, ki so v Velenju ugnali Gorenje. To je bila že peta od šestih osvojenih točk na gostovanju (Slovej Gradec 33 : 33, Drava 27 : 26, Gorenje 29 : 22). Cilj te ekipe, ki nastopa z večino 1997 letnikov, je pred sezono bil nabiranje izkušenj proti fizično močnejšim zasedbam. Prvi del tekme so z 12 : 10 dobili gostitelji, kar se lahko zahvalijo odličnemu vratarju Rednjaku, ki je zbral preko 10 obramb. Gorenje je že vodilo z 12 : 7. V 2. polčasu so se gostje zbrali pri zaključnih strelih, obramba je bila vse boljša in Gorišnica Jeruzalem povede z 22 : 19. Ob tem si v 37. minuti rdeči karton prisluži tragični junak tekme vratar Rednjak, ki je izven kazenskega prostora podrl Štumbergerja. Gostom uspe serija s 7 : 0 in prevzem vodstva z 29 : 21. V 5. krogu v soboto 16. oktobra ob 11.15 uri na Hardek prihaja Arcont iz Radgone.

Kadeti
Gorenje boljše
Gorenje – Jeruzalem Gorišnica 35 : 27 (19 : 10)

Kadeti Gorenja so zmagali še v svoji tretji prvenstveni tekmi in imajo še naprej 100% izkupiček točk. Tokrat so bili uspešnejši od vrstnikov iz Ormoža. Mladi Velenjčani so v prvem polčasu odlično odigrali v obrambi in so tako zmagovalca praktično že odločili po 20. minutah igre, ko je bil rezultat kar 17:6 v njihovo korist. V nadaljevanju domačini niso več nadaljevali v tako ostrem tempu, vendar so vseeno visoko premagali vedno neugodne Ormožance. Pohvaliti je potrebno vse igralce za doseženo novo zmago, predvsem pa za igro v prvem polčasu.