ROKOMET
NLB Leasing liga, 20. krog:
Dober odpor Vinarjev v 1. polčasu
Jeruzalem – Celje Piv. L. 24 : 34 (12 : 16)
Balent (12 obramb), Škalički; Levak 2, Veselko, Kosi 2 (1), Ozmec, Horvat, Kolmančič, Kavčič 2, Grizolt 2, Čudič 2, Bogadi 1, Kocbek 5, Gregorc 6 (2), Petrovič, Šandor 2. Trener: Saša Prapotnik
Celje PL: Lesjak (7 obramb), Skok (2 obrambi); Janc 1, Razgor 1, Zarabec 6 (1), Kodrin 5, Ivić, Žvižej 6, Marguč 2, R. Cvetko, Blagotinšek 2, T. Cvetko, Miklavčič 4, Poteko 3, Žuran 4, Suholežnik. Trener: Branko Tamše
Sedemmetrovke: Jeruzalem 4/3; Celje PL 2/1.
Izključitve: Jeruzalem 10; Celje PL 10 minut.
Igralec tekme: Miha Zarabec (Celje Piv. L.)
Po številnih težavah s poškodbami ekipi Jeruzalema proti Celju niso mogli pomagati Danijel Mesarić, Siniša Radujković in Jaša Rajšp. Trener Saša Prapotnik je tako v svojih vrstah imel kar pet mladincev (Levak, Kolmančič, Kocbek, Petrovič, Šandor) in štiri kadete (Kosi, Ozmec, Horvat, Kavčič. Ormoška mladost se ni prestrašila Pivovarjev, ki že več kot leto dni niso poraženi v državnem prvenstvu. Na Hardeku so Celjani lovili trideseto zaporedno zmago, kar jim je tudi po pričakovanjih uspelo. Za prvo eksplozijo veselja na Hardeku je v 13. minuti poskrbel 17 – letni Miha Kavčič, ki je svojo ekipo povedel v vodstvo s 7 : 5. V 16. minuti po dveh zaporednih zadetkih Jana Gregorca je prednost Vinarjev že narasla na +3 (10 : 7). Eden izmed omenjenih dveh zadetkov Gregorca bo zagotovo preplavil svet, saj je bil dosežen na zelo atraktiven način in ta gol bo gotovo kandidiral za gol leta. Po minuti odmora celjske klopi so tudi gostje zaigrali čvrsteje v obrambi, ob tem so pričeli zadevati mrežo Tomislava Balenta, ki je vseh šest obramb v 1. polčasu zbral do dvajsete minute. Najprej je Luka Žvižej v 21. minuti poskrbel za izenačenje na 11 : 11, takoj zatem je zadel še Rok Žuran za celjsko vodstvo z golom prednosti. V zadnjih petih minutah 1. polčasa je gostom uspel delni izid s 4 : 0 (12 : 16). Zgodba bi bila lahko povsem drugačna, saj sta v tem obdobju Bojan Čudič in Kavčič zgrešila sedemmetrovko ter protinapad. Napake so aktualni državni takoj kaznovali z zadetki. Od 23. do 35. minute Ormožanom ni uspelo zatresti mreže Urbana Lesjaka in dvanajstminutni post je četa trenerja Branka Tamšeta izkoristila za serijo sedmih zaporednih zadetkov (12 : 12 – 12 : 19). Borbeni gostitelji so znova prišli na pravo pot v obdobju od 35. do 41. minute, ko so se z nekaj zadetki približali na pet golov zaostanka (18 : 23). V nadaljevanju so Celjani v igro poslali sveže igralce, kjer je zablestel Tilen Kodrin, kateri je v pičlih osmih minutah mrežo Jeruzalemčkov zatresel petkrat. Vse iz protinapadov po tehničnih napakah gostiteljev. Prednost Celja je bil najvišja pri rezultatu 20 : 34. Z dvema zadetkoma Nejca Šandorja ter po enem zadetku Tilena Kosija in Bruna Levaka je kadetsko mladinski navezi Jeruzalema uspel delni izid 4 : 0 in zmanjšanje poraza na končnih -10 (24 : 34). Kljub porazu v taboru Jeruzalema niso bili razočarani, saj se je preko 300 gledalcev lahko prepričalo, da ima klub zelo perspektivno ozadje domačih talentiranih rokometašev. V 21. krogu Ormožane čaka gostovanje pri Sevnici, ki se krčevito bori za obstanek v ligi.

Mladi Jeruzalemčki so se izkazali tudi proti Celju. Kadetsko (Kosi, Kavčič, Ozmec, Horvat) mladinski (Kolmančič, Levak, Šandor, Kocbek, Petrovič) igralci so skupaj dosegli trinajst zadetkov. Foto: RK Celje Pivovarna Laško

IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener RK Jeruzalem Ormož): Zadovoljen sem s pristopom in igro svoje ekipe. Brez pomembnih mož se nismo predali, ampak smo se borili po svojih najboljših močeh, kar je spoznalo tudi občinstvo in nas na koncu nagradilo z aplavzom. Čestitke še enkrat naši ekipi in čestitke Celjanom na zasluženi zmagi. Verjamem, da bomo pokrpali poškodbe pred tekmo v Sevnici in da jo bomo pričakali v čim boljšem stanju.