STRELSTVO, 6. svetovne univerzitetne igre na Poljskem 2016:
Kevin Venta svetovni študentski prvak. Solidna tudi Kuharičeva – osma.

Od 14. do 18. septembra je na Poljskem (Bydgoszczu) potekalo Svetovno univerzitetno prvenstvo v streljanju. Barve Slovenije so zastopali: Andreja Vlah (vodja slovenskih strelskih reprezentanc), Urška Kuharič, Mojca Kolman, Kevin Venta, Sašo Stojak in Žan Kelenc ter trener Janez Kelenc.

Slovenska univerzitetna reprezentanca na Poljskem.

Prvi tekmovalni dan, sreda 14. 9. , našim strelcem ni prinesel prav veliko veselja. Mojca Kolman je po zelo dobrem začetku v disciplini zračna pištola proti koncu tekme nekoliko popustila in zasedla 21. mesto s 371 zadetimi krogi. Prav tako je eliminicije s puško v trojnem položaju zelo dobro začel Žan Kelenc, vendar v nadaljevanju ni bil več tako natančen, preboj v kvalifikacije mu ni uspel, s 1.127 zadetimi krogi je obstal v eliminicijah. Urška Kuharič se je s 575 krogi brez težav uvrstila na tekmo v trojnem položaju.

Drugi tekmovalni dan, četrtek 15. 9., je prva nastopila Urška v kvalifikacijah s puško v trojnem položaju, s 572 krogi je osvojila 25. mesto. Ob istem času kot Urška je nastop začel tudi Kevin Venta v prvi skupini kvalifikacij z zračno pištolo. 571 krogov je bilo dovolj za 11. mesto, en krog od finala. V drugi skupini je nato nastopil Sašo Stojak, njegovih 564 krogov ga je postavilo na 28. mesto. V petek so tekmovali Urška Kuharič in Žan Kelenc z zračno puško ter Kevin Venta s pištolo proste izbire na 50 metrov. Žan je s 614,9 krogov zasedel 29. mesto, Urška pa je z odličnim streljanjem poskrbela za prvi finalni nastop naših strelcev – 416,6 krogi in četrto mesto kvalifikacij. V finalu se ni uspela sprostiti in osvojila osmo mesto. Kevin Venta se je s 551 krogi suvereno prebil v kvalifikacije, ki so bil na sporedu naslednji dan.

Sobota, 17. 9., nas je pričakala z hladnim jutrom na strelišču. Kevin Venta je v kvalifikacijah s pištolo proste izbire s 557 krogi zasedel peto mesto in s tem priboril naši majhni ekipi drugi finalni nastop. V finalu je nato bil bolšji od vseh konkurentov ter si priboril naslov svetovnega študentskega prvaka! Žan Kelenc je dopoldne opravil z eliminacijami v disciplini puška 60 leže, za kvalifikacije je v težkih pogojih zadostovalo 614,7 krogov.

Kevin Venta svetovni univerzitetni prvak.

V nedeljo, 18. 9., še zadnja nastopa, Kevin Venta v disciplini standarda pištola na 25 metrov in Žan Kelenc s puško 60 strelov leže. Kevin je skoraj vso tekmo bil na mestih, ki prinašajo medalje (finala v tej disciplini ni), z ne najboljšo zadnjo serijo je svojo uvrstitev pokvaril in pristal na šestem mestu. Prav tako šesti je z odličnim streljanjem v kvalifikacijah bil Žan in si s 618,8 krogi (mladinski državni rekord) nekoliko nepričakovano priboril finale. Kar nekaj favoritov se je v zahtevnih vetrovnih pogojih odrezalo precej slabše od pričakovanj. Tudi finale je začel zbrano in ciljal proti vrhu, vendar do medalje ni uspel, peto mesto.