V Sloveniji PRVI MAJ praznujemo od začetka 20. stoletja. Kot državni praznik je bil uzakonjen leta 1948. Že nekoč se je praznovanje začelo zgodaj zjutraj, in sicer z godbami, ki so zaigrale delavske budnice, ki so jim sledili sprevodi delavcev na bližnji hrib ali v gozd ob mestu, kjer so se poveselili ob hrani in pijači. Pohodniki so pri tem obvezno nosili simbola prvomajskega praznovanja: nagelj in značko. V Sloveniji ponekod zakurijo kresove, ali postavijo mlaj.
Tradicija igranja BUDNICE ostaja tudi v Ormožu. Tako nas je tudi letos takoj po 6.uri prebudila GODBA Glasbene šole Ormož pod vodstvom VLADIMIRJA KRNIČARJA. Godba v spremstvu mažuretk, ki jih vodi MOJCA KOVAČIČ je svoj pohod začela od gradu po Vrazovi in Poštni ulici do Kerenčičevega trga ter po Ptujski cesti do Bara AS, kjer ima tradicionalno PRVO postojanko. Tukaj je godbenike pozdravila podžupanja IRMA MURAD in jim v smislu prazničnega dne zaželela uspešen glasbeni pohod po občini. V Baru AS so tudi letos, tako kot običajno poskrbeli za okrepčilo. Kot je povedala SILVA LORENČIČ, gre za dolgoleten običaj, ki ga je s svojim županovanjem uvedel bivši župan ALOJZ SOK, tako, da se godbeniki pri njih ustavljajo že vrsto let.















Običajno je godbenike prevažal Ozmečev turistični vlakec, letos pa je občina poskrbela za avtobus, tako, da je popotovanje iz kraja v kraj šlo hitreje, in da so »budnice« bili deležni v vseh krajevnih skupnostih po občini. (V KS Ivanjkovcih je budnico odigrala domača godba). Tako se je od Bara AS godba odpeljala do Velike Nedelje in se ustavila pri Štuhečevih, nato je zaigrala v Cvetkovcih pri Gostišču pri Marti, nato na igrišču v Osluševcih (KS Podgorci), potem so se odpeljali nazaj v Ormož pred Dom starejših občanov, nato do Kulturnega doma v Miklavžu pri Ormožu in za konec še na Kog, kjer so budnico zaigrali po poti od kleti PRA-VINO do osnovne šole.